kamu işçi maaş

Like Tree2Beğeni
  • 2 Post By keremcem

Konu: Kıdem Tazminatını İstenilen

Kıdem Tazminatını İstenilen

Arkadaşlar Merhaba,

Askerlik nedeni ile kıdem tazminatı hakkım var,
    Kıdem Tazminatım İcra Daireilerinde açılan dosyalar nedeni ile elime hiç geçmeden bitecek.

Kıdem tazminatı talebimi şirket hemen yatırmak zorunda mı yoksa benim istediğim bir tarihte yatırabilir mi ?

Bu konu çok önemli benim için.

Çünkü çok sinir bozucu bir durum yaşadım.

Olay şöyle; (isteğe bağlı okuyabilirsiniz)

Kıdem tazminatı alacağımı söylemeden
    Erdoğan Hukuk bürosunda Kadriye isimli bir avukatla görüştüm, peşin ödemede borcumda bir indirim yaptı. Bunu bankaya TC mi söyleyerek yatırıp borcumu kapatabileceğimi söyledi. Bende iş yerim icra dairesine yatıracağı için İcra dairesine sordum. İcra daireside bunu uyap a bildirirlerse işyerin buraya o tutarı yatırdığında yine indirimden yararlanırsın dediler. Daha sonra Erdoğan hukuk bürosunu tekrar aradım uyapa bildirin diye, bu tutarı iş yerim yatıracağı için uyap a bildirmenizi istiyorum dedim.
    Daha sonra telefonu Dilek Akbulut adlı bir avukat aldı ve sen toplu para alıyorsun sırada bize gelmiş,
    Sen keyfi harcama yapacaksın sonra benden indirim isteyeceksin yok indirim filan iş yerin tıpış tıpış o parayı ödeyecek filan gibi oldukça seviyesiz bir konuşma yaptı.

Bende gerekirse tazminatımdan feragat edeceğimi sana o parayı ödemeyeceğimi söyledim.

Hatta bu avukatı şikayet bile etmek istedim ama görüşmelerin kaydedildiğini sanmıyorum.

Özetle gelicek olursak, askerlik sonrası yurtdışına gideceğim.

Üç yıl orada kalacağım. Geldikten sonra talep edebilirmiyim bu tutarı ?
    Konu Parliament tarafından (06.Aralık.2015 Saat 00:21 ) değiştirilmiştir.

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi
    Üç yıl orada kalacağım. Geldikten sonra talep edebilirmiyim bu tutarı ?
    Kıdem tazminatı tutarınızın, hak kazandığınız anda ilgili dosya hesabına yatırılması gerektiği icra dairesinden gelen maaş haczi yazısı ile zten işyerinize bildirilmiş durumda. Hak kazandığınız gün itibariyle artık o tutar size değil, icra dairesine ödenmek zorunda. Yani iş sizin talebinize kalmadan tamamlanıyor zaten.
    Örneğin 3 icra dosyanız varsa tazminata hak kazandığınız tarihte , önce sıradaki ödenmekte olan dosyaya ödeme yapılır tazminatınızdan, eğer tazminatınızdan artan olursa, sıradaki dosyaya ödeme yapılır, o dosya borcu da kapandıktan sonra hala kalan varsa tazminatınızdan, sıradaki dosyaya ödeme yapılır. Bütün bunlardan sonra hala tazminatınızdan artan miktar varsa da o kalan miktar banka hesabınıza ödenir.
    Ödemesi beklenmekte olan dosyaların borcu tamamen kapanmadan , kıdem tazminatınızdan sizin adınıza olan bir banka hesabına 1 TL bile ödeyemez işvereniniz.

Ha aklınızdaki çözüm olarak gördüğünüz sorunuza gelecek olursak,
    Kıdem tazminatında zamanaşımı 10 yıldır, maaş haczi yazısı ile bildirilmiş olan borçlarınıza ait dosyalara yapılan ödemelerden sonra kalan kısım size ödenmezse, ayrılma tarihinizden itibaren 10 yıl içinde dilediğiniz tarihte talep edebilirsiniz ödenmesini.
    Konu keremcem tarafından (06.Aralık.2015 Saat 06:43 ) değiştirilmiştir.
    admin ve nezih bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)