kamu işçi maaş

Konu: Sabah Çayı Kahvaltısı

Sabah Çayı Kahvaltısı

Sabah 10 cayın da simit acma börek tarzında kahvaltı geliyordu sabah 10 cayında kahvaltı kısıtlaması yapmak istiyor biz bu kahvaltı hakkımız kalkmasını istemiyoruz böle bişe yapmaya hakkı varmı baskımı kurmak istiyor ne sendika muhabbeti yüzünden duyunlunca cumartesi pazar mesai zorunlu diyor gelmeyene tutanak. Sendika yüzünden baya kişi işden cıkardılar. Nasıl bir yol izleyelim

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi
    Fazla çalışma için muhtemelen zaten yılın başında yazılı muvafakat vermiştiniz sanırım, verdi iseniz böyle bir muvafakat, yıllık 270saat sınırına kadar fazla çalışma yapmayı kabul etmiş durumdsınız demektir, katılmanız gerekir.
    Kahvaltılık konusunda, süreklilik arz eden , düzenli olarak yapılan bir şeyse, artık kazanılmış haktır sizler için ve işveren tek taraflı bu uygulamayı kaldırması çalışma şartlarında değişiklik olarak değerlendirilebilir.

Bugün tarihli resmî gazetede anayasa mahkemesinin sendikal faaliyetler konusunda güzel bir karar var

Malesef işden cıkarıldım 04 kodlu cıkışım yapılmış

İşten Çıkarıldım

Hiçbir neden belirtilmeksizin cıkışım yapıldı
    Bugun sgk gittim 04 kodlu cıkışım yapılmış
    cıkarken hiç bir şey imzalamadım iş kura. İşşislik başvurusunda bulundum 04 cıkış kodu hak ediyormu sendika muhabeti oldugundan cıkarıldımızı herkes biliyor dava acmayı düşünüyoruz cıkan arkadaslar nasıl bir süreç bizi bekliyor 23.12.2014 işe girişim 22.11 .2017 cıkartıldım ihbar ve tazminat alacagım nedir 3 senem dolması 1 ay vardı daha bu yüzden yıllık izin alamazmıyım.
    Konu szor tarafından (23.Kasım.2017 Saat 14:04 ) değiştirilmiştir.

04- Belirsiz süreli iş sözleşmesinin işveren tarafından haklı sebep bildirilmeden feshi

Bu sebeple fesihle , diğer şartları da ( son 120 günde kesintisiz prim ödenmesi- son 3 yılda 600 gün prim günü) sağlıyorsanız işsizlik sigortasından yararlanabilirsiniz.
    Bu sebeple çıkışınızla kıdem ve ihbar tazminatına hak kazanırsınız, ödenmesi gerekir. Kıdem ve ihbar tazminatınızödenmezse dava açma hakkınızı kullanabilirsiniz.
    Dava konusu işe iade olursa, çıkışınızın yapıldığı ( veya resmi olarak size bildirildiği) tarihten itibaren 30 gün içinde iş mahkemesinde işe iade davası açabilirsiniz.
    İşsizlik maaşı alırken , işe iade davasını kazandığınızda ve işveren sizi işinize geri iade aldığında, kurum size ödediği işsilik sigortası ödemelerini geri isteyecektir.
    İzne hak kazanma konusunda , 1 tam yılı doldurmamış olduğunuzdan 2017 çalışma dönemi için izne hak kazanamazsınız,
    Açacağınız dava konusunu ve sonucunda elde edebileceklerinizi iyi değerlendirip davanızı o yönde açmanız ( veya işverenle anlaşarak hiç dava açmamanız) sizin açınızdan daha hayırlı olacaktır.

Beki sendikal tazminat alabilirmiyiz

Hatırladığım henuz sendika için çoğunluğu sağlayamamıştınız.

Anladım kadarıyla anlşmaya gitmeli tazminat vermezse dava acılmalı diyorsunuz işe iade davası nasıl sonuclanır artı eksi yönleri neler

%99 kazanırsınız işe iade davasını, bir kaç yılı bulur tabii o süreç.
    SOnra işinize dönersiniz, önce bir başka görevle başlatırlar, yıldırmaya çalışırlar, sonra siz itiraz edersiniz görevinizi değiştiriler. Artık sizle çalışmak istemeyen biriyle zorla ne kadar çalışabilirsiniz ki?
    Bence bu tür durumlarda işverenle anlaşmaya çalışmak her zaman daha akıllıca bir yol. Sıkıntısı işe iade davası açma süresinin kısalığı 30 günü kaçırdığınızda 31 . gün artık o hakkınız kalmıyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)