kamu işçi maaş

Konu: Sürücü Kurslarında Yıllık İzin

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2005
    Mesajlar
    104

    Sürücü Kurslarında Yıllık İzin

    arkadaşlar benim sürücü kusru faaliyeti gösteren mükellefim var

    şimdi burada direksiyon ve motor,ilk yardım, trafik derslerine giren hocalar var

    bu kişiler girmiş oldukları ders saatlerine göre puantaj yapılıp ssk ya bildiriliyor.

    ortalama ayda 3,5,8,10,12, vb çalışma günleri oluşuyor

    bazılarının günlerini toplasan yılda 2 ay bile yapmıyor

    şimdi bu kişilerin yıllık izinleri nasıl olacak?


  2. #2
    turk_bey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    turk_bey Guest

    !!!

    4857 sayılı İş Kanunu’nun, 53. maddesinde İşyerinde işe başladığı günden itibaren, deneme süresi de içinde olmak üzere, en az bir yıl çalışmış olan işçilere. yıllık ücretli izin verilmesi gerektiği belirtilmiştir. Yasal düzenlemede haftanın her günü tam gün çalışanlar ile kısmi çalışanlar arasında her hangi bir ayrım yapılmamıştır. Bu nedenle, part-time çalışanların da yıllık ücretli izin haklarından, izin süresinden indirim yapılmaksızın yararlandırılması gerekmektedir.

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2005
    Mesajlar
    104

    Sürücü Kurslarında Yıllık İzin

    yani emekli bir öğretmen 1 yılda toplam 15-20 çalışmış ise ben buna tam izin verip ona göre ssk mı yatıracağım
    yapmayın böyle

    ne izini arkadaşım 365 günün 15-20 günü bende çalışmış geri kalan günler zaten izinli

  4. #4
    nane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nane Guest

    Sürücü Kurslarında Yıllık İzin

    iş kanunu md:53
    ...
    Bir yıllık süre içinde 55 inci maddede sayılan haller dışındaki sebeplerle işçinin devamının kesilmesi halinde bu boşlukları karşılayacak kadar hizmet süresi eklenir ve bu suretle işçinin izin hakkını elde etmesi için gereken bir yıllık hizmet süresinin bitiş tarihi gelecek hizmet yılına aktarılır.

    İşçinin gelecek izin hakları için geçmesi gereken bir yıllık hizmet süresi, bir önceki izin hakkının doğduğu günden başlayarak gelecek hizmet yılına doğru ve yukarıdaki fıkra ve 55 inci madde hükümleri gereğince hesaplanır.

    İşçi yukarıdaki fıkralar ve 55 inci madde hükümlerine göre hesaplanacak her hizmet yılına karşılık, yıllık iznini gelecek hizmet yılı içinde kullanır.
    ...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Yıllık İzin Deği Alacak Ücretli İzin
    Konu Sahibi karakartal75 Forum İş Kanunu Mevzuatı
    Cevap: 3
    Son Mesaj : 20.Kasım.2016, 07:19
  2. Sürücü Kurslarında KDV
    Konu Sahibi Habip Forum KDV
    Cevap: 5
    Son Mesaj : 02.Aralık.2015, 10:25
  3. Sürücü Kurslarında Damga Vergisi
    Konu Sahibi mustafa bayraktar Forum Vergi Usul Kanunu
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 19.Kasım.2014, 12:14
  4. Yıllık İzne Ayrılan Personele Yıllık İzin Ücret Ödemesi
    Konu Sahibi şule Forum İş Kanunu Mevzuatı
    Cevap: 3
    Son Mesaj : 13.Ocak.2014, 15:40
  5. Ücretsiz İzin Kullanan İşçinin Yıllık İzin Hakkı Doğar mı?
    Konu Sahibi T U R K O Forum Sosyal Güvenlik Mevzuatı Makaleleri
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 03.Haziran.2009, 11:27

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36