kamu işçi maaş

Konu: İşverenin İstediğine Tazminat Verme İstemediğine Tazminat Vermeme Gibi Bir insiyatifi Var mı ?

İşverenin İstediğine Tazminat Verme İstemediğine Tazminat Vermeme Gibi Bir insiyatifi Var mı ?

Merhaba,

Yaklaşık 7 yıldır bir şirkette çalışıyorum. İşim gereği kimin ne kadar kıdem tazminatı ihbar tazminatı aldığını görebiliyorum. Bazı kişilere verilen kıdem tazminatları aşağıdaki şekildedir. Ben de tazminatımı talep ettiğimde olumsuz yanıt verdiler. Bu durumda hukuki yollara başvurabilir miyim? İşverenin istediğine tazminat verme istemediğine tazminat vermeme gibi bir inisiyatifi var mı?

Cevaplar için teşekkürler

1 Personel Almanyada yaşayacağım dedi ve kıdem tazminatını aldı.
    1 Personel ihtiyacım var dedi kıdem tazminatını aldı hala işe devam ediyor.
    1 Personel yine ev alacağım dedi ve kıdem tazminatını aldı. Hala işe devam ediyor.
    Konu a.makineci tarafından (05.Şubat.2019 Saat 08:38 ) değiştirilmiştir.

Merhaba. işverenin istediğine vermesi durumu söz konusu değildir. Durumu şöyle açıklayabilirim.
    1- durumda işveren insiyatif kullanmıştır.
    2- durumda işveren kıdem tazminatını avans kıdem tazminatı ödemesi yapmıştır. daha mantıklı hatta.
    3- durum içinde aynı durum söz konusudur.

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Her durumda,
    başkalarına yukarıda bahsettiğiniz durumlarda kıdem tazminatı ödeyecek şekilde sözleşmelerini sonlandırmış olması,
    size de aynı şekilde davranma, kıdem tazminatınızı istediğiniz için ödemeyi kabul etme yükümlülüğü getirmez işverene.

Ben is yerine 2016 yilinda actigim kıdem tazminat ini 2017 yilinda kazandim ama parami isveren tarafından alamadim akabinde icra davasi actik bugun itibari ile icra davam acik olmasina ragmen parami alamiyorum avukatim bana is yerinin isim degisikligine gittigini diger isimdeki davalari kabul etmedigini soyluyor ama ben davayi kazandigimda eski ismin deydi ne yapabilirim

şeref aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şeref aydemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    İşyerinin faaliyette olduğu anlaşılıyor ancak ünvan değişikliği olmuş nedenini şimdilik bilmiyoruz ama avutanızın bunu araştırmasında yarar var,daha sonra sonuca göre yapılması gereken düşünülmeli.

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı Subhan dölcel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben is yerine 2016 yilinda actigim kıdem tazminat ini 2017 yilinda kazandim ama parami isveren tarafından alamadim akabinde icra davasi actik bugun itibari ile icra davam acik olmasina ragmen parami alamiyorum avukatim bana is yerinin isim degisikligine gittigini diger isimdeki davalari kabul etmedigini soyluyor ama ben davayi kazandigimda eski ismin deydi ne yapabilirim
    Borçlu şirket ile yeni isimle faaliyete geçen şirket arasında alacaklıdan mal kaçırma amacıyla danışıklı işlem yapıldığı iddiasıyla, iki şirket arasındaki organik bağın araştırılmasını talep edebilirsiniz bir dava açarak.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)