kamu işçi maaş

Konu: İAB hk.

İAB hk.

1-işkur a 3 nüsha iab gönderdim.işçinin ünvanı aşçı olarak yazılıydı.olmaz dediler.
    2-işten çıkış nedenine iş akdinin işverence feshi dedim.ona da olmaz dediler.

olması gereken nedir?

teşekkürler iyi çalışmalar.

Keser döner sap döner, gün olur hesap döner. Bir gün hesabın döneceğini unutmayalım.

İAB hk.

Sayın zarha
    olayınızı anladığım kadarı ile siz sadece i.a.b. de bulundunuz.
    İ.A.B dışında sigortalının şahıs icmal bordrosunuda (işsizlik kesintisi listesinide) vermeniz gerekmektedir.
    Dinçer KUM<br />Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

İAB hk.

ÜNVAN=ELEMAN YAZIN İŞVEREN FESHİ YERİNE MADDE VE FIKRA NUMARASINI YAZIN
    Ne irfandır veren&nbsp; ahlaka yükseklik,ne vicdandır <br />Fazilet hissi insanlarda ALLAH korkusundandır.<br />Yüreklerden çekilmiş farzedilsin havfı Yezdan&#39;ın <br />Ne irfanın kalır tesiri katiyyen,ne vicdanın.<br /><br /> Mehmet Akif ERSOY

İAB hk.

Merhabalar;
    İşten ayrılma bildirgesi 3 nüsha düzenlendikten sonra 1 nüshası iş kurumuna gönderililir, 1 nüshası işten çıkarılan işçiye verilir ve 1 nühasıda işyerinde saklanmak üzere ayrılır.Siz niye 3 nüshayı birden işkura gönderdiniz?!!
    İşçinin ünvanını niye aşçı olarak kabul etmediklerini bilemiyorum ama işten ayrılma nedeninde kanun maddeside belirtmeniz gerekirdi.Örn. "4857/17 md. işv. bildirimli fesih "gibi...
    İşçinin iş yerindeki görevine de yemekhane elemanı yazarsanız belki kabul ederler...
    Saygılarımla...

İAB hk.

sayın odemirkol 3 nüsha iab ile işkura gidilip orada işkur işçi işveren ve kendisinde kalacak olan nüshaları kaşeleyip geri iade eder diye biliyorum.
    yani daha önce o şekilde yapmıştım.işin o kısmında sorun yok zaten.
    Keser döner sap döner, gün olur hesap döner. Bir gün hesabın döneceğini unutmayalım.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)