kamu işçi maaş

Konu: KDVK 17. Madde

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Eylül.2007
    Mesajlar
    266

    KDVK 17. Madde

    Merhaba ,
    KDVK nun 17.maddesinde geçen askeri amaç taşıyan istisnalar ile anlatılmak istenen nedir?

    Askeri kurumlara mal veya hizmet satışında faturamızı KDV li olarak mı kesmeliyiz.?

    Örneğin;İstihkam okulu çevre düzenlemesi işi için vereceğimiz çiçek satışlarımızın faturasını nasıl keseceğiz?

    Metin TACER

  2. #2
    Üyelik tarihi
    Haziran.2006
    Mesajlar
    483

    Ynt: KDVK 17. Madde

    Askeri fabrika, tersane ve atölyelerin kuruluş amaçlarına uygun olarak yaptıkları teslim ve hizmetler, KDV den istisnadır. Yoksa bu kuruluşlara yapılan teslim ve hizmetler Vergiye tabidir..........
    Buna göre; İstihkam okulu çevre düzenlemesi işi için vereceğiniz çiçek satışlarınızın faturasını, 100*18 olarak fatura keseceksiniz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Gvk 89/2. Madde Hk.
    Konu Sahibi OmErKuLu Forum Gelir ve Kurumlar Vergisi Kanunu
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 17.Ekim.2014, 16:35
  2. KDVK 11/a mad.
    Konu Sahibi edi1334 Forum KDV
    Cevap: 3
    Son Mesaj : 08.Ocak.2009, 13:45
  3. Cevap: 2
    Son Mesaj : 12.Nisan.2007, 16:09
  4. Cevap: 2
    Son Mesaj : 09.Mayıs.2006, 10:36
  5. İş Kanunu Madde 41. Madde Hk.
    Konu Sahibi beyhanserin Forum İş Kanunu Mevzuatı
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 27.Eylül.2005, 18:21

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36