kamu işçi maaş

Konu: ÖNEMLİ SORU VE SORUNLAR

ÖNEMLİ SORU VE SORUNLAR

10. ayda büro açtım.9. ayda kdv bazı emtiada %8 diye işletmeme demirbaş almıştım.9. aya ait kdv beyannamesinde mi göstereyim ? yoksa mükellefiyet 10 ayda başladığı için 10. ayda mı beyan edeyim.

Ynt: ÖNEMLİ SORU VE SORUNLAR

SORUN VEYA SORU İKİ
    Lütfen mevzuata hakim arkadaşlar cevaplasın kimse şükrü kızılot olmadığı için bana göre cevabını kabul etmiyorum.bir işletmenin mali tabloları
    -sözleşme imzalayan meslek mensubu için soruyorum-sözleşme tarihi öncesi yapılan yanlışlıklar adına meslek mensubu için spk tebliği veya meslek hukuku adına değil mali açıdan sorumluluk doğurur mu.yani blançoda sırıtan bazı kalemler muhasebe uygulamaları genel tebliğine muhasebenin ruhuna aykırı ise meslek mensubunun sorumlulu nedir.kendinden önceki döneme aitse bu yanlışlıklar..

Ogün Güneş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ogün Güneş Guest

Alıntı nurullahhacilar Nickli Üyeden Alıntı
    SORUN VEYA SORU İKİ
    Lütfen mevzuata hakim arkadaşlar cevaplasın kimse şükrü kızılot olmadığı için bana göre cevabını kabul etmiyorum...
    Bana göre sorumluluk doğurduğu durumlar da vardır doğurmadığı durumlar da vardır.

Ogün Güneş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ogün Güneş Guest

Alıntı nurullahhacilar Nickli Üyeden Alıntı
    10. ayda büro açtım.9. ayda kdv bazı emtiada %8 diye işletmeme demirbaş almıştım.9. aya ait kdv beyannamesinde mi göstereyim ? yoksa mükellefiyet 10 ayda başladığı için 10. ayda mı beyan edeyim.

Mükellefiyet açılış tarihinden itibaren beyan sorumluluğunuz başlar ancak Özbalcı'nın yorumlarında mal alış tarihi de işe başlama sayılabilir.

T U R K O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    T U R K O Guest

Alıntı nane Nickli Üyeden Alıntı
    admin_fast'dan -> [url=http://forum.alomaliye.com/index.php?PHPSESSID=5b843dee23a9503dcf1ac743e27951 56&topic=4231.0] [color=purple] [b]Forum Kuralları
    Burası bir forum ortamıdır. Bazen doğru bildiğimiz yanlışlarda çıkabilmektedir. Bir kişi hatalı bilgi verdi ise bir başkası doğrusunu yazabilmektedir. Burada yazılanlar sadece sizin fikir edinmeniz içindir ve en doğru sonuca kendinizin ilgili kanun ve açıklamalarında yapacağınız araştırmalar sonrası ulaşabilirsiniz.

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Ben Şükrü Hocanın da bazı yanlış yorumlarını biliyorum))))))
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Şükrü Kızılot olmadığım için sorulara cevap veremiyorum..
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

sevgili meslektaşlarım bende smmm' yim.eminim hepiniz benden daha bilgilisiniz.

fakat anlaşılan o ki sorunun ruhundan çok üslubuyla haşır neşir olmuşsunuz.
    Burda maksadım forum sayfalarındaki bilgi kirliliğini önlemektir.Eğer sizin teziniz sizlerin tezi istinad noktasını kanundan alıyorsa amenna.Ama yarın maliyeyle muhatap olduğumda ona kanun maddesi veya danıştay kararı veya ictihad göstermem farklıdır. Bunun açıklamasını yap denildiğinde alomaliyeden civciv nickli arkadaş böyle demişti.aslında kendisi ymm dir demem farklıdır.özür dilerim maksadım sizlerinde bilgi noktasında delillerinizi söyleyip aklımın ikna olmasıdır benim ikna olmadığıma maliyeyi nasıl ikna edeyim.
    yoksa sizin nakil ve görüşlerinize saygı göstermiyorum demek değildir.istinad noktayı nazariyesinden itminanı akıl etmeye uğraşıyorum.
    saygılar....

birde sizi tenzih ederim; herkesin her konu hakkında yorum yaptığı uzman olduğu ülkedeyiz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)