kamu işçi maaş

Konu: Kdv Beyannameleri Düzeltmesi

Kdv Beyannameleri Düzeltmesi

merhabalar,
    2009/02 ayında bilanço esasına tabi bir gelir vergisi mükellefi devraldık.
    ancak öyle kötü bir durum var ki içinden çıkamıyorum.
    *mükellefin 2005/11 döneminden 2005/12 dönemine devreden kdv si hatalı ve 2006/06, 2007/06-10 , 2008/03 dönemlerinde de devreden kdv hatalı, bu konu ile ilgili düzeltmelerin yapılması için 2009 yılında yazı gelmiş.eski muhasebeci düzeltmeleri yaparken kdv ödemesi çıkıyor diye 2005/12 döneminde ind.kdv.yi arttırmış.
    *dün beni vergi dairesinden memur aradı. indirilecek kdv.yi yükseltmişsiniz. vergi kaybı var. düzeltmeleri yapıp verin yoksa incelemeye alacağız diye. eski muhasebeciyi aradım ulaşamıyorum. eğer bu şekilde düzeltmeleri yaparsam, 20.000-25.000 tl ödeme çıkıyor.
    *diğer bir konuda eski muhasebeci arkadaş bazı dönemlerde "beyannemeyi yetiştiremiyorum,sonra düzelt me veririm "diye uydurma rakamlarla kdv beyannamesi yapmış. aslında normal faturaları işlese yukarıda yazılı kdv ödemeleri çıkmayacak. ayrıca hiç bir defteride yazdırmamış.
    * şimdi ben ne yapayım, incelemeye razı olup, evrakları düzgün şekilde girip, düzeltme beyannamelerini öyle mi vereyim. yoksa elimdeki beyannamelere göremi düzeltme yapayım. hangisi mükellef için hayırlı olur. Çok acill konu ile ilgili bilgili arkadaşlardan düşüncelerini ve deneyimlerini paylaşmalarını bekliyorum..

Ynt: kdv beyannameleri düzeltmesi

konu ile ilgili mükellefin ne gibi cezalarla karşı karşıya kalacağı konusunda da çok çok acil fikirlerinizi bekliyorum.
    bugün içinde düzeltme vermezsem yarın incelemeye sevkedilecek.

Ynt: Kdv Beyannameleri Düzeltmesi

Eğer doğru olarak vereceğiniz beyannamelerde çıkan vergi çok düşük değilse yani çok fark yoksa
    vergi dairesinin istediği şekilde düzeltme yapın
    fakat 20000 tl yerine çok düşük çıkacaksa doğru şekli ile düzeltme verin
    tabi defter ve belgelerinize güveniyorsanız incelemeyi göze alın
    ayrıca pişmanlık hükmünden yararlanabiliyorsanız vergi ziyaı çıkmaz (tabi çıkan vergiyi ödemeniz gerekir)
    ancak yazılmayan defter varsa ve yazdırma imkanıda yoksa incelemeden kaçının derim

sayın apaçi..

normal olarak faturalarını dikkate aldığımızda mükellefe ödeme çıkmıyor. Allaha şükür naylon fatura kullanma durumuda yok. Acaba diyorum incelemeyi göze alsak, bir aylık süremiz olur. bu süre içinde faturaları doğru olarak işlesek. mi diyorum.
    konu hakkında fikir verebilecek diğer arkadaşları da bekliyorum.

belgelerine güveniyorsan özellikle düzeltilecek aylara ait tabiki düzgün haliyle verin
    ben olsam belgelerde sorun yoksa düzgün haliyle veririm ve tüm beyannameleri düzeltirdim

merhaba arkadaşlar

ben düzeltme beyannamelerini yaparken mükellefe vergi dairesinden yazı gelmiş. yaklaşık 15,000 tl kdv + 18,000 tl vergi ziyaı cezası kesilmiş. daha önce dediğim gibi aslında kdv ödemesi çıkımıyor. şimdi bana ne öneririsiniz bu cezalara karşı ne yapabilirim. değerli yorumlarınızı çok acilen bekliyorum

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)