kamu işçi maaş

Konu: Kdv Süresi

Kdv Süresi

[size=18px]Elverişsiz hava koşulları yüzünden katma değer vergisi ve muhtasar beyannamenin değişmesi gibi bir konu varmı acaba gündemde[/size]

Kdv Süresi

Hangi il veya ilçeden böyle bir talep var acaba........

Kdv Süresi

Alıntı yorgun Nickli Üyeden Alıntı
    Hangi il veya ilçeden böyle bir talep var acaba........
    istanbul

Kdv Süresi

Hala teknolojinin nimetlerinden faydalanmamaya devam ediyorsunuz herhalde. E-beyan verilebileceği düşünüldüğünde niçin uzatılması talep edilsin ki! Hava koşulları telefon hatlarına zarar verir ve internette problem olursa tabii ki ama........Hangi il olduğunu acaba e-beyan kapsamında olmayan bir il veya vergi dairesi mi diye düşündüğüm için sormuştum.
    Merak ediyorum niye hala e-beyan sistemini kullanmıyorsunuz diye veya kullanıyorsanız niçin böyle bir soru soruyorsunuz anlamadım. Hava şartları ile beyanname gönderme süresinin uzatılması talebi.!

Kdv Süresi

Hala teknolojinin nimetlerinden faydalanmamaya devam ediyorsunuz herhalde. E-beyan verilebileceği düşünüldüğünde niçin uzatılması talep edilsin ki! Hava koşulları telefon hatlarına zarar verir ve internette problem olursa tabii ki ama........Hangi il olduğunu acaba e-beyan kapsamında olmayan bir il veya vergi dairesi mi diye düşündüğüm için sormuştum.
    Merak ediyorum niye hala e-beyan sistemini kullanmıyorsunuz diye veya kullanıyorsanız niçin böyle bir soru soruyorsunuz anlamadım. Hava şartları ile beyanname gönderme süresinin uzatılması talebi.!

sen nereden biliyorsun ki e-beyannameyi kullanmadığımı...
    Ezbere konuşmak iyi birşey değil Bilirsin...

Ben beyannamemi yeni verdim.. 5 dk önce onaylayıp tahakkuku çıkardım...
    Fakat sende bilirsin ki beyanname yapmak için evrak (fatura lazım) o faturayı servis müşterilerim bana ulaştıramazsa bende onları giremezsem
    2006 da hiç kayda alamam haksızmıyım...

soruyu sormamın sebebi budur...

Kdv Süresi

24.01.2006 tarihinde aralık 2005 dönemine ait evraklar henüz ilgili yerlere ulaşmadıysa vay ki vay mesleğimizin haline..........V.U.K.evrakların kayıtlara 10 gün içerisinde alınmasını hükmeder ancak hepimiz zamanında alınamadığını biliyoruz ancak 24.01 'dan sonra gelecek faturaları.............hala kayda almaya çalışmak........demek ki ya bizde hata var, ya mükelleflerde yada sistemde ........daha fazla söylecek söz yok herhalde........iyi çalışmalar.

Kdv Süresi

24.01.2006 tarihinde aralık 2005 dönemine ait evraklar henüz ilgili yerlere ulaşmadıysa vay ki vay mesleğimizin haline..........V.U.K.evrakların kayıtlara 10 gün içerisinde alınmasını hükmeder ancak hepimiz zamanında alınamadığını biliyoruz ancak 24.01 'dan sonra gelecek faturaları.............hala kayda almaya çalışmak........demek ki ya bizde hata var, ya mükelleflerde yada sistemde ........daha fazla söylecek söz yok herhalde........iyi çalışmalar.

muhasebe bürosu olsam bizde bi hata var derimde şirket muhasebesindeyim türkiyenin her tarafında anlaşmalı servislerden faturalar geliyo ama .....

Kdv Süresi

KDV Beyannamesinden bir hafta önce fatura alma ve verme işlemini kesmelisin Ben bağımlıyken bu sorunlarla çok karşılaştık.En sonunda Holding tarafından tamim yayınlattık ve olayı çözdük
    Gönderilen faturayı kabul etmemesi için kuryeye tembih ediyorduk böyle ft.ları almadan gel diye
    Unutup kayıttan da geçse almıyorduk sıkı tedbirler almalısın .
    Bunu uygulaman muhasebe bürosu değilsen daha kolay olur.
    Yönetimle bu iş hallolunur. Büyük şirketler bunu yönetimlerle çözer ki çözmek zorunda.
    aygılarımla,
    <br />
    <br />SMMM R.Sema sinangil

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)