kamu işçi maaş

Konu: Boş kesilen fatura

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Şubat.2010
    Mesajlar
    171

    Boş kesilen fatura

    Merhaba arkadaşlar, acil olarak bilginize ihtiyacım var, limited şirket galvaniz işi yapan imalatçı bir mükellefim var, alış yaptığı firmaya sarı tozu diye açıklama yazarak altınada fason işçilik yapılmak üzere gönderilmiştir. Fatura edilmeyecektir diye not düşmüş. Ve faturada matfah kdv hiçbişiy yok. Böyle bişiy mümkün müdür?


  2. #2
    Üyelik tarihi
    Şubat.2011
    Mesajlar
    19

    Ynt: Boş kesilen fatura

    Vuk kanunu 267 maddesine gore emsal bedelinden faturalandırılıp altına 50 nolu kdv tebliğine istinaden bedel tahsil edilmeyecektir.Notunu düşmeniz faydalı olur.

  3. #3
    gamze_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gamze_ Guest

    Ynt: Boş kesilen fatura

    Burada işçilik söz konusu olduğu için bu şekilde düzenlenmiş fatura fakat fatura değil de irsaliye düzenlenip Sayın arzuty'nin dediği şekilde bir not düşülse (işçilik yapılmak üzere gönderilmiştir, fatura edilmeyecektir) daha iyi olur diye düşünüyorum.İrsaliye ile işçilik yapılmak üzere mal sevkediliyor karşılığında işçilik faturası alınıyor, yanlış mıyım Sayın Victory2824?

  4. #4
    Üyelik tarihi
    Nisan.2007
    Mesajlar
    295

    Ynt: Boş kesilen fatura

    Normalde irsaliye kullanılmayıp, irsaliyeli fatura kullanılıyorsa ve bir yere ücretsiz mal göndermek gerekiyorsa (tamir, fason vs. olabilir) irsaliyeli faturaya bedel yazmaksızın sevk irsaliyesi yerine kullanabilirsiniz.

    firma "sarı tozu" denilen şeyi belgelemek amacıyla sevk irsaliyesi niyetine bu uygulamayı yapmıştır. Bence doğrudur.

  5. #5
    Üyelik tarihi
    Eylül.2009
    Mesajlar
    299

    Ynt: Boş kesilen fatura

    Alıntı M.Gür Nickli Üyeden Alıntı
    Normalde irsaliye kullanılmayıp, irsaliyeli fatura kullanılıyorsa ve bir yere ücretsiz mal göndermek gerekiyorsa (tamir, fason vs. olabilir) irsaliyeli faturaya bedel yazmaksızın sevk irsaliyesi yerine kullanabilirsiniz.

    firma "sarı tozu" denilen şeyi belgelemek amacıyla sevk irsaliyesi niyetine bu uygulamayı yapmıştır. Bence doğrudur.
    irsaliyeli fatura sevk irsaliyesi yerine kullanılabilir mi? tereddütlüyüm.

  6. #6
    Üyelik tarihi
    Nisan.2007
    Mesajlar
    295

    Ynt: Boş kesilen fatura

    Evet kullanılır.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Boşa Kesilen Fatura
    Konu Sahibi ToRNado Forum Vergi Usul Kanunu
    Cevap: 9
    Son Mesaj : 13.Eylül.2018, 17:14
  2. Yabancıya Kesilen Fatura
    Konu Sahibi stajer611 Forum KDV
    Cevap: 3
    Son Mesaj : 27.Aralık.2012, 16:02
  3. %18 yerine %8 kesilen fatura
    Konu Sahibi spiderden Forum KDV
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 01.Haziran.2012, 01:54
  4. Kdv siz kesilen fatura
    Konu Sahibi kreuzberg Forum KDV
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 18.Mayıs.2012, 09:37
  5. Taşeronlara Kesilen Fatura da Kdv
    Konu Sahibi FUNDA Forum KDV
    Cevap: 9
    Son Mesaj : 18.Temmuz.2008, 16:10

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36