kamu işçi maaş

Konu: İnd Kdv Hata

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Mart.2007
    Mesajlar
    1.872

    İnd Kdv Hata

    Merhaba arkadaşlar,
    bir işletmede sehven 2011/10 döneminde 50,00 tl. ve 2012 döneminde de 80,00 tl. olmak üzere toplam 130,00 tl. fazla indirilecek kdv gösterilmiş. Bu işletme 2011 de kuruldu ve henüz hiç fatura kesmedi, yani 391 no lu hesap yok. Bu durum 31/12/2011 mizanı incelenirken ortaya çıktı, bu durumda bilançodaki devreden kdv ile aralık 2011 deki devreden kdv bakiyelerini tutturmanın yolu var mıdır?

    ?Şahsiyetli kişiler inandıkları gibi ve tavizsiz yaşarlar. Böyle insanların hayat çizgilerini dünyevi endişeler değil, ulvi inançları belirler. Muhsin YAZICIOĞLU ömrü boyunca taviz vermeden yaşayan yüce bir kişilik??

  2. #2
    Üyelik tarihi
    Ocak.2011
    Mesajlar
    1.478

    Ynt: İnd Kdv Hata

    KDV düzeltme beyanı vermelisiniz.
    [B] Nane Üstada Saygılarımla;<br />[img]http://www.loadtr.com/b-64797-icon.gif[/img]admin_fast&#39;dan -&gt; [url=http://forum.alomaliye.com/index.php?PHPSESSID=5b843dee23a9503dcf1ac743e2795156&amp;topic=4231.0] [color=purple] [b]Forum Kuralları[/url]

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Mart.2007
    Mesajlar
    1.872

    Ynt: İnd Kdv Hata

    peki düzeltme vermeden fazla indirdiğimiz tutarı ocak ind kdv toplamından indirirsek ne gibi sorun çıkar karşımıza?
    ?Şahsiyetli kişiler inandıkları gibi ve tavizsiz yaşarlar. Böyle insanların hayat çizgilerini dünyevi endişeler değil, ulvi inançları belirler. Muhsin YAZICIOĞLU ömrü boyunca taviz vermeden yaşayan yüce bir kişilik??

  4. #4
    koraykarakaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    koraykarakaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Nisan.2008
    Mesajlar
    3.826

    Ynt: İnd Kdv Hata

    Ödenecek KDV olmadığı için problem çıkmaz,ocak ayı beyannamesinde düzeltebilirsiniz. Bu durumda Ekim/2011 ve Ocak/2012 dönemleri için düzeltme beyannamesi vermeniz gerekli. Kasım ve Aralık dönemleri için düzeltme vermeye gerek yok.Konuya ilişkin 60 Nolu KDV Sirkülerinin 7.3 maddesinde gerekli açıklama yapılmış aşağıda veriyorum.

    "7.3. Düzeltme Beyanı

    KDV mükellefleri tarafından geçmiş vergilendirme dönemlerine ilişkin olarak bir düzeltme beyannamesi verilmesi halinde, en son KDV beyannamesi de dahil olmak üzere aradaki tüm KDV beyanlarının buna göre düzeltilmesi gerekmektedir.

    Ancak, düzeltme beyannamesinin verildiği dönemden en son vergilendirme dönemine ait KDV beyannamesine kadar, bu düzeltme neticesinde aradaki vergilendirme dönemlerinde ödenecek bir vergi çıkmaması kaydıyla, her bir dönem için ayrı ayrı düzeltme beyannamesi verilmesine gerek bulunmamaktadır. Dolayısıyla bu tür durumlarda düzeltmenin yapıldığı vergilendirme dönemi ile en son vergilendirme dönemine ilişkin, düzeltme beyannamesi verilmesi yeterli olacaktır."
    Tarafımca yazılan mesajları şahsi görüşlerim olup, her hangi bir hukuki sorumluluğum yoktur.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Sgk Hata Mesajı Daha Önce Bu Hata Mesajını Hiç Almadım
    Konu Sahibi cetvel Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 3
    Son Mesaj : 05.Haziran.2018, 12:02
  2. Hata
    Konu Sahibi ssirun Forum Muhasebe Kayıt Örnekleri ve Muhasebe Dersleri
    Cevap: 5
    Son Mesaj : 26.Ekim.2016, 15:24
  3. Hata
    Konu Sahibi freedom Forum Konu Dışı
    Cevap: 8
    Son Mesaj : 21.Eylül.2011, 17:45
  4. SSK Çıkışında Hata
    Konu Sahibi illanur Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 13
    Son Mesaj : 05.Mayıs.2010, 14:38
  5. Hata
    Konu Sahibi mes_ar Forum KDV
    Cevap: 3
    Son Mesaj : 04.Ağustos.2008, 15:48

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36