kamu işçi maaş

Like Tree1Beğeni
  • 1 Post By a.makineci

Konu: KDV Dahil Tapu Harç Bedel İçin KDV Ayrılmalı mıdır ?

KDV Dahil Tapu Harç Bedel İçin KDV Ayrılmalı mıdır ?

Tapu dairelerine ".....tapu sicil müdürlüğü saymanlık" larına yatırılan harç bedelleri için 10 TL tutar için KDV dail ibaresi var
    KDV dahil bu tutarlardan KDV dikkate alınmadan direk 10 TL gider olarak kayıtlara almak vergisel açıdan bir sorun yaratır mı?
    NOT: Çeşitli tapu müdürlüklerine yatırılan bu tutar için bazı tapular KDV dahil yazarken bazı tapularda bu ibare yazmıyor
    10 TL tutarı gösterir belge "Muhasebe yetkilisi mutedi alındısı" dır
    Ayrıca alınan 10 TL nin açıklamasında "T.Vakıflar Bankası TAO" ibaresi yer alıyor
    Zaten KDV dahil evraklardaki KDV indirilemez değil mi?
    Saygılar
    Konu Ertann tarafından (24.Kasım.2012 Saat 07:27 ) değiştirilmiştir.

a.makineci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    a.makineci isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi
    Merhaba ;

Sn.Osman ERTAN Bey ; sorularınız başka forumlarda da aynen yer almakta.Yönetim olarak ne yapmak istediğinizi inanın anlayamıyoruz.

En azından cevabını aldığınız sorularınızı burada paylaşmalısınız ki üyelerimiz cevap vereceğiz diye uğraş içerisinde olmasınlar. Yoksa bilgi kirliliği yaşayabilirsiniz.
    aşkınbulduk bunu beğendi.
    Abdullah MAKİNECİ
    Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Üstadım uyarınız için teşekkürler ancak amacım bilgi kirliliği değil daha çok görüşten yararlanmak başka forumlardada değil sadece başka forumda yani bir başka forumda da birden çok değil
    Ne yapmak istediğimi anlayamıyorsanız bana ilginç gelir, anlaması çok basit üye olduğum iki forumdaki arkadaşlardan fikir almaktır
    Ne ilginçtir ki Site Admini böyle bir uyarı yapmıyorken siz devamlı uyarılarda bulunuyorsunuz bende sizin bu anlamsız benimle uğraşmalarınızdan birşey anlamıyorum
    Lütfen artık bırakında uyarı yapılacaksa Admin yapsın
    Sizinle artık diyaloğa girmek istemiyorum bana birdaha mesaj vs.göndermeyin Admin göndersin

a.makineci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    a.makineci isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi
    Tekrar merhaba ;

Emriniz olur Sn ertann.Yazdığım bütün yazılardan hatta size yazmadıklarımdan bile Sn Admin'in bilgisi olduğunu en azından tahmin etmeniz gerekir.Zaten bize yakışan da budur. Kendisi özellikle benim yazmamı istediği için yazdım.Bu konuda sanırım daha önce kendisinden bir mesaj almıştınız.(28.09.2012)

Bu arada sizinle uğraşmak gibi bir niyetim kesinlikle yok.Hemen hemen her gün kurallara uymadığı için uzaklaştırma verdiğim üyeler de var.Üye olduğum günden bu yana tüm mesajları okumaya çalışırım.Yönetim tarafından da görevlendirildikten sonra üzerime düşen ve bana verilen görevleri zevkle yerine getirmeye çalışan , paylaşımcı olmaya çalışan sade bir üye olduğumu bilmenizi isterim.
    Abdullah MAKİNECİ
    Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Üstadım bana artık mesaj atmayın sizi dikkate almıyorum lütfen artık diyaloğada girmek istemiyorum Mesaj atmaya devam edecekseniz zaten üyeliğimi iptal edin, Sıkıldım çünkü saçma diyaloglardan
    Ayrıca uyarı yapılacaksada özel mesajdan yapılır

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)