kamu işçi maaş

Konu: Yaş Sebze Meyvede KDV

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Ağustos.2013
    Mesajlar
    3

    Yaş Sebze Meyvede KDV

    merhaba arkadaşlar yaş sebze ve meyve satıcılarından kdv siz fatura geliyor. bu satıcılar kdv siz fatura düzenleyebiliyorlar mı? kdv için toptan satış olması mı lazım?


  2. #2
    koraykarakaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    koraykarakaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Nisan.2008
    Mesajlar
    3.826
    KDV Kanunu madde 17/4-b maddesine göre gerçek usulde zirai kazanç elde etmeyen çiftiçilerin yaptıkları teslimler KDV'den müstesnadır. Muhtemelen size gelen faturalar da bu çiftçiler tarafından yapılan teslimlere ilişkin faturalardır ve doğal olarak KDV içermemektedirler.
    Tarafımca yazılan mesajları şahsi görüşlerim olup, her hangi bir hukuki sorumluluğum yoktur.

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Nisan.2013
    Mesajlar
    40
    ..........
    Konu Batuhan Yıldız tarafından (16.Ağustos.2013 Saat 23:44 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Sebze ve Meyvede Fire Uygulaması
    Konu Sahibi burak042 Forum Vergi Usul Kanunu
    Cevap: 5
    Son Mesaj : 14.Aralık.2012, 23:24
  2. Marketlerde Sebze Satışı hk.
    Konu Sahibi hasanali Forum Gelir ve Kurumlar Vergisi Kanunu
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 08.Ekim.2011, 11:37
  3. Ba-Bs de Yaş Meyve Sebze
    Konu Sahibi sudenaz Forum Vergi Usul Kanunu
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 01.Mayıs.2008, 13:46
  4. Sebze Satışı KDV
    Konu Sahibi stajer311 Forum KDV
    Cevap: 3
    Son Mesaj : 14.Nisan.2007, 10:29
  5. Yaş Sebze ve Meyve
    Konu Sahibi sudenaz Forum KDV
    Cevap: 6
    Son Mesaj : 31.Ağustos.2006, 14:03

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36