kamu işçi maaş

Like Tree1Beğeni
  • 1 Post By mustor

Konu: OGS VE AKBİL Giderlerinin Muhasebeleştirilmesi

OGS VE AKBİL Giderlerinin Muhasebeleştirilmesi

Herkese Merhaba arkadaşlar;

OGS ve akbil giderleri nasıl muhasebeleştirilir. kdv tutarını kkeg geri kalan tutarı gider olarak kaydetmek doğru bir uygulamı yoksa direk kkeg ayırmak mı gerekli
    efsane678 bunu beğendi.

aşkınbulduk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aşkınbulduk isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    neden kkeg ?
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Alıntı mustor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhaba arkadaşlar;

OGS ve akbil giderleri nasıl muhasebeleştirilir. kdv tutarını kkeg geri kalan tutarı gider olarak kaydetmek doğru bir uygulamı yoksa direk kkeg ayırmak mı gerekli

OGS, KGS ve AKBİL ücretleri Katma Değer Vergisi Kanunun 20/4. maddesine göre Katma Değer Vergisi dâhil olarak belirlendiğinden, bu ücretlerin yasal defterlere kaydedildiği dönemde Katma Değer Vergisi’nin iç yüzde yöntemiyle indirim konusu yapılması ve Katma Değer Vergisi hariç kalan tutarın gider hesaplarına intikal ettirilmesi yönünde bir kayıt yapılabilir üstad

Alıntı SiperAli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    OGS, KGS ve AKBİL ücretleri Katma Değer Vergisi Kanunun 20/4. maddesine göre Katma Değer Vergisi dâhil olarak belirlendiğinden, bu ücretlerin yasal defterlere kaydedildiği dönemde Katma Değer Vergisi’nin iç yüzde yöntemiyle indirim konusu yapılması ve Katma Değer Vergisi hariç kalan tutarın gider hesaplarına intikal ettirilmesi yönünde bir kayıt yapılabilir üstad
    Aynen katılıyorum bir de biz meslektaşlarda ağız alışkanlığı üstad deriz fakat cevap verdiğiniz kişiye dikkat edin muhtemelen üstad değil bir üstad böyle soru sormaz muhtemel muhasebe elemanı zaten abone tarihine bakarsanız anlarsınız soru sormak bile bir sanattır diyorum bilmem bana katılırmısınız.....

katılıyorum ama bizimkisi de biraz alışkanlıktan üstad. Bu arada mesleğin neresinde olursak olalım tam anlamıyla herşeye vakıf olamayacağız ne yazık ki. Ama soru sormak bile bir sanattır tabiki de..

Alıntı farukyasar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen katılıyorum bir de biz meslektaşlarda ağız alışkanlığı üstad deriz fakat cevap verdiğiniz kişiye dikkat edin muhtemelen üstad değil bir üstad böyle soru sormaz muhtemel muhasebe elemanı zaten abone tarihine bakarsanız anlarsınız soru sormak bile bir sanattır diyorum bilmem bana katılırmısınız.....
    şu aöf mezunu smmlerin tiriplerine hasta oluyorum yüksek lisans mezunuyum evet muhasebe alanında yeni başladım var mı sorun?

Neyi paylaşamadığınızı anlayamadım açıkçası? Burası insanları yargıladığımız bir arena ya da statülerini değerlendirdiğimiz bir mecra değil. Bilgi paylaşmaya çalışıyoruz birbirimizle. Beceremiyorsanız kusura bakmayın ama boşuna buradaki insanların vakitlerinden çalmayın...
    saygılar;
    bil_gin

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)