kamu işçi maaş

Konu: Kdv Beyannamesindeki Değişiklik...

Kdv Beyannamesindeki Değişiklik...

kolay gelsin üstadlar...kdv beyannamesindeki değişikliği farkettiniz mi bilemiyorum fakat ben daha 2 gün önce farkettim..'önceki döneme ait miktarda değişiklik varsa bu tablo doldurulacaktır.' kulakçığı.hepimiz unutulan faturalardan muzdaripizdir.düzeltmeler alıp başını gider.şimdi bu düzeltme yaptığımız kısmı da mı buraya yazmak durumundayız...bilgisi olanlar paylaşırlarsa seviniiriz..

AYSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AYSE isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Gerekli bir bölüm eklemişler, çok yoğun kullanacak olmasak da...
    Ölüm varsa bu dünyada.. zulüm var.

İyi olmuş sevindim, KDV servisi aklına estikçe aynı olaylar için izahat istiyor.

Alıntı Zeynep Elif Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi olmuş sevindim, KDV servisi aklına estikçe aynı olaylar için izahat istiyor.
    O yine iyi 2012 den firmanın mahsup talebinde iade alacağı kalmış 1.000 TL. lik. Daire bütün dosyaları tekrar istedi

yanlız tutar demiyor miktar diyor. hatalı bir ifademi var anlayamadım. önceki döneme ait miktar değişikliği derken ne demek istiyor acaba.

Alıntı terapist13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanlız tutar demiyor miktar diyor. hatalı bir ifademi var anlayamadım. önceki döneme ait miktar değişikliği derken ne demek istiyor acaba.
    Ben miktar yazısını bile fark etmedim, direk değişiklik tutarını yazdım, ilginç bir detay tebrik ederim sizi.

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Orada var olan 8 adet değişiklik nedeninden enaz biri var ise doldurularak vd gereksiz yazışmanın önüne geçilmiş. Birde K.Kart alanına buna benzer bir ek getirseler iyi olacak. Satış+cari hs tahsilatı yapanlar bankanın bildirdiği ile satış arasındaki farkı buraya girebilir.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Kdv beyannamesindeki bu bölümün kullanılması ile ilgili uygulama yapan var mı?
    Diyelim ki 2014 yılının Şubat ayına devreden Kdv ile ilgili bir düzeltme vereceğim, o günden bugüne kadarki tüm beyannameleri düzeltmemek adına, son vereceğim Kdv beyannamesine buraya yazarak, işi halledebiliyor muyuz? Yada 2014/02.ay ile son Beyannameyi düzeltmek yetiyor mu? Aradakilere mi vermemek gerekiyor?
    Bu bölüm ne işe yarıyor? Bilgisi olan var mı?

Bir de orada miktar yazıyor? Sanırım sadece açıklama yapmak için! Kdv'ye etkisi olmuyor, devir üzerinde değişiklik olmuyor yani!???

merhaba 2014 şubat ayında gerekli düzeltme yapıldıktan sonra 2015 temmuz dönemini devredenden dolayı düzeltilirse yeterli oluyor. İlgili kutuçuğuda seçilirse sorunyok

Ben beyannameden bulunduğunuz dönem hariç olmak üzere geriye doğru kaç beyan değişikliğiniz var ise bu bildirimi yapacağız anlamını çıkarıyorum...?
    Örnek
    Fatura Ekleme Açıklama: ........ Adet : 3 gibi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)