kamu işçi maaş

Like Tree1Beğeni
  • 1 Post By nguroy

Konu: Yardımınıza İhtiyacım Var

Yardımınıza İhtiyacım Var

Merhabalar Arkadaşlar

Konunun yeri doğrumudur tam bilmiyorum ama bir konuda yardımınıza ihtiyacim var

Sormak istediğim olay şu, Ben yakın zamanda bir internet sitesi açacağım, Burada alıcılar ve satıcılar toplanacak, Benim yapacağım ise sadace aracılık olacak.

Örneğin Satıcı bir sanal ürün ekledi, 400TL diyelim, Alıcı'da kredi kartiyla veya havale olarak ödemesini bize yaptı, Bizde havuz hesaba düşürdük, Bundan %10 komisyonumuzu kestik, 360TL'sini satıcıya gönderdik.

Burada şimdi ben bir kaç kişiyle fikir alışverişi yaptım,

Sen sadace aldığın komisyonu kdv'lendirirsin gerisi önemli değil dediler, Yalnız söyle bir durum var yoğun bir giriş çıkış olabilir, bu durumda ben komisyonumu kdvlendirdim, Ben aracı olduğum için başka yapmam gereken birşey varmıdır yoksa, Satıcı faturasını kesmediyse o sorun , onun mudur ?

Bu konuda sizler beni aydınlatabilirseniz, çok sevinirim arkadaşlar

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı erhankaya34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar Arkadaşlar

Konunun yeri doğrumudur tam bilmiyorum ama bir konuda yardımınıza ihtiyacim var

Sormak istediğim olay şu, Ben yakın zamanda bir internet sitesi açacağım, Burada alıcılar ve satıcılar toplanacak, Benim yapacağım ise sadace aracılık olacak.

Örneğin Satıcı bir sanal ürün ekledi, 400TL diyelim, Alıcı'da kredi kartiyla veya havale olarak ödemesini bize yaptı, Bizde havuz hesaba düşürdük, Bundan %10 komisyonumuzu kestik, 360TL'sini satıcıya gönderdik.

Burada şimdi ben bir kaç kişiyle fikir alışverişi yaptım,

Sen sadace aldığın komisyonu kdv'lendirirsin gerisi önemli değil dediler, Yalnız söyle bir durum var yoğun bir giriş çıkış olabilir, bu durumda ben komisyonumu kdvlendirdim, Ben aracı olduğum için başka yapmam gereken birşey varmıdır yoksa, Satıcı faturasını kesmediyse o sorun , onun mudur ?

Bu konuda sizler beni aydınlatabilirseniz, çok sevinirim arkadaşlar
    Burda dikkat edilecek bir kaç nokta var. Siz satıcı ile alıcıyı buluşturup , faturalama ve tahsilat aşamasına girmiyorsanız, ki bu olması gerekendir. Komisyonunuzu da satıcıdan alıyorsanız , sadece satıcıya komisyon faturası keser bedelini de ondan tahsil edersiniz. Gerisi sizi ilgilendirmez.
    Bunun dışındaki yöntem ise satıcıdan mal satın alıp, alıcıya üzerine kendi karınızı koyup satmaktır. Bu durumda faturayı alıcıya siz kesersiniz ve tüm bedeli tahsil edersiniz.
    hilmi1903 bunu beğendi.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)