kamu işçi maaş

Like Tree3Beğeni
  • 1 Post By bil_gin
  • 2 Post By merkür2

Konu: Kdv Kanunun Sorunu.

Kdv Kanunun Sorunu.

Merhaba bilindiği üzere dolaylı vergi olarak KDV kanunu madde 2-3 e göre mal,hizmet ve teslim halleri sayılmıştır.
    Benim sorum : Bir firma bir dönemde kesmiş olduğu faturalara rağmen alamadığı ödemelerin kdv ni nasıl devlete borçlanır hem de faizi ile birlikte. Vergi borçlarında özellikle idareler kdv borcunu ön planda tutmaktadırlar.
    Başımdan geçen bir olay şöyleydi bir müşterimin epey bir kdv vergi borcunu idare istemekteydi. Ben de tahsilatların büyük bir çoğunluğun yapılamadığını belirtmiştim. Memur bu söylemimi dikkate almıştı. Tabikide borç silinmedi fakat birlikte vergi dairesi müdürü ile görüşmeye gitmiştik. Ve taksitlere böldüğümüzü hatırlıyorum.
    Görüşlerinizi paylaşabilirseniz sevinirim. Herkeze kolaylıklar dilerim.

Alıntı URUM79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba bilindiği üzere dolaylı vergi olarak KDV kanunu madde 2-3 e göre mal,hizmet ve teslim halleri sayılmıştır.
    Benim sorum : Bir firma bir dönemde kesmiş olduğu faturalara rağmen alamadığı ödemelerin kdv ni nasıl devlete borçlanır hem de faizi ile birlikte. Vergi borçlarında özellikle idareler kdv borcunu ön planda tutmaktadırlar.
    Başımdan geçen bir olay şöyleydi bir müşterimin epey bir kdv vergi borcunu idare istemekteydi. Ben de tahsilatların büyük bir çoğunluğun yapılamadığını belirtmiştim. Memur bu söylemimi dikkate almıştı. Tabikide borç silinmedi fakat birlikte vergi dairesi müdürü ile görüşmeye gitmiştik. Ve taksitlere böldüğümüzü hatırlıyorum.
    Görüşlerinizi paylaşabilirseniz sevinirim. Herkeze kolaylıklar dilerim.
    KDV konusu çok hassas. Normalde taksitlendirme yapılmıyor ancak vergi dairesi müdürleriyle konuyu görüştüğünüzde hiç alamamaktansa taksitle alırım mantığı galip geliyor genelde . KDV sıkıntılı bir vergi gerçekten. Yapacak bir şey yok emir demiri keser...
    saygılar;
    bil_gin
    URUM79 bunu beğendi.

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Her ne vergi olursa olsun ödeme güçlüğü içinde olduğunuza ikna ettiğiniz takdirde borcunuz taksitlendirilir. Taksitlendirme yapılırken de gecikme zammı yerine tecil faizi uygulanır.
    bil_gin ve URUM79 bunu beğendi.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)