kamu işçi maaş

Konu: Eğer faturada "KDV Dahil "ibaresi varsa ?

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Şubat.2006
    Mesajlar
    51

    Eğer faturada "KDV Dahil "ibaresi varsa ?

    Bu haller dışında eğer faturada KDV DAHIL ibaresi varsa indirim konusu yapılabilirmi ? Yapılamazsa ki yapılamaz diye biliyorum. Bu konu hakkındaki tebliğ hakkında bilgi verebilirmisiniz?


  2. #2
    Üyelik tarihi
    Temmuz.2005
    Mesajlar
    204

    Eğer faturada "KDV Dahil "ibaresi varsa ?

    Sayın Feyzanur KDV Kanunu'nun 34/1. maddesine göre, KDV'nin indirilebilmesi için;

    - KDV'nin fatura veya benzeri belge üzerinde ayrıca gösterilmesi,

    - Bu belgelerin yasal defterlere kaydedilmesi

    gerekmektedir.

    Ama uygulmada pek dikkat edildiğine şahsen inanmıyorum iyi çalışmalar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Ünvanda Faaliyet Sadece "İMALAT" veya "MONTAJ" diye Olabilir mi?
    Konu Sahibi SerhanSerhan Forum Türk Ticaret Kanunu
    Cevap: 10
    Son Mesaj : 12.Eylül.2014, 15:53
  2. Cevap: 3
    Son Mesaj : 30.Ocak.2013, 17:42
  3. Denetimde """"SOD"""""""" çıkmazı
    Konu Sahibi DMM Forum Bağımsız Denetim
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 28.Temmuz.2012, 13:31
  4. Cevap: 2
    Son Mesaj : 12.Kasım.2010, 09:11
  5. "Borcu yoktur" ve "Mükellefiyet yazısı"
    Konu Sahibi ZİNDAN Forum Konu Dışı
    Cevap: 6
    Son Mesaj : 31.Ağustos.2009, 10:51

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36