kamu işçi maaş

Like Tree1Beğeni
  • 1 Post By smtzdmrr

Konu: İhracat KDV İadesi

İhracat KDV İadesi

Merhabalar arkadaslar Forumda cok aradim ancak bulamadim biz bir Sirket kurduk ve Ihracat yapiyoruz tüm Mallarimizi Yurtdisina satiyoruz yani Ic satisimiz (Yurticine) satisimiz yok Üretigimiz ürünler icin alimda KDV ödüyoruz bu KDV yi nasil geri alabilriiz?

1. Mahsup deniliyor ancak Ic satisimiz olmadigi icin bir KDV mahsubu söz konusu olmuyor
    2. Mahsupa SGK Ödemeleri dahilmi?
    3. Aylik 5 bin Liralik Nakit geri ödeme yapiliyor deniyor YMM raporu olmaksizin biz ödedigimiz KDV yi Nakit olarak isteyebilirmiyiz?
    4. Bu ödedigimiz KDV leri 1 senelik biriktirsek örnegin 100 Bin Lira olarak Nakit isteyebilirmiyiz YMM raporu ile?

Simdiden tesekürler

ZİNDAN bunu beğendi.

Alıntı sinansinan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaslar Forumda cok aradim ancak bulamadim biz bir Sirket kurduk ve Ihracat yapiyoruz tüm Mallarimizi Yurtdisina satiyoruz yani Ic satisimiz (Yurticine) satisimiz yok Üretigimiz ürünler icin alimda KDV ödüyoruz bu KDV yi nasil geri alabilriiz?

1. Mahsup deniliyor ancak Ic satisimiz olmadigi icin bir KDV mahsubu söz konusu olmuyor
    2. Mahsupa SGK Ödemeleri dahilmi?
    3. Aylik 5 bin Liralik Nakit geri ödeme yapiliyor deniyor YMM raporu olmaksizin biz ödedigimiz KDV yi Nakit olarak isteyebilirmiyiz?
    4. Bu ödedigimiz KDV leri 1 senelik biriktirsek örnegin 100 Bin Lira olarak Nakit isteyebilirmiyiz YMM raporu ile?

Simdiden tesekürler
    1- KDV iadesinde doğan iade alacağınızı Tüm vergileriniz ve SGK'larınız mahsup talep edebilir. Ayrıca 3.kişilere Temlik yapabilirsiniz. KDV Genel Uygulama Tebliğinde bakabilirsiniz.
    2- KDV iade alacağınız 5.000-TL'ye kadar nakit geri kalan kısmı için YMM raporu ile alabilirsiniz.
    3- Her dönem için ayrı ayrı YMM Raporu yerine Tek bir Rapor ile KDV iadelerinizi alabilirsiniz.

Saygılarımla,
    İnsanların En Hayırlısı İnsanlara Faydalı Olandır (Hadisi Şerif)

www.kdviade.net

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)