kamu işçi maaş

Like Tree4Beğeni
  • 2 Post By URUM79
  • 2 Post By Tahsin Kurt

Konu: KDV Mükellefiyeti

KDV Mükellefiyeti

Şirketimiz bsmv mükellefi ve hesaplanan kdv si hiç olmayacak, bu nedenle masraflarımı direkt giderleştireceğim...ancak çok nadir de olsa iade yada sabit kıymet satışım söz konusu olduğunda kdv mükellefiyeti açtırıp beyanımı gerçekleştireceğim

Sorum şu ; mesela peş peşe 3 ay kdv mükellefiyeti açtırırsam, vergi dairesi " madem peş peşe beyanda bulunuyorsun, bunu sürekli mükellefiyete çevir" der mi ?

Hayat her şeye rağmen güzel

Alıntı nerobil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şirketimiz bsmv mükellefi ve hesaplanan kdv si hiç olmayacak, bu nedenle masraflarımı direkt giderleştireceğim...ancak çok nadir de olsa iade yada sabit kıymet satışım söz konusu olduğunda kdv mükellefiyeti açtırıp beyanımı gerçekleştireceğim

Sorum şu ; mesela peş peşe 3 ay kdv mükellefiyeti açtırırsam, vergi dairesi " madem peş peşe beyanda bulunuyorsun, bunu sürekli mükellefiyete çevir" der mi ?

Böyle bir durumla karşılaşırsanız durumun arızi olduğunu ve 3065 Kanun 8. maddeyi hatırlatırsınız.
    nerobil ve smmm-ankara- bunu beğendi.
    Kıyıyı gözden kaybetmeye cesaret etmedikçe
    insan yeni okyanuslar keşfedemez.

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi
    Merhaba
    Ben böyle durumda vergi dairesine dilekçe ile kdv mükellefiyetini açtıırken,örneğin,"ekim ayı kdv beyanını verebilmemiz için ekim ayına ait kdv mükellefi açılması ve beyanname tarihinden sonra kapanmasını" diye dilekçe veriyorum. Sizin peş peşe dediğiniz hangi aylar beyan vermeniz gerekiyorsa durumu izah edip yine örneğin, "ekim,kasım ve aralık ayları için mükellefiyet açılmasını, aralık beyanından sona mükellefiyetin kapanmasını.." şeklinde bir dilekçe yazabileceğinizi düşünüyorum.Zaten dilekçe de gerekçenizi de belirteceğiniz için dairenin durumu sorgulayacağını zannetmiyorum.Gerekirse unutmaya karşın,aralık ayında tekrar daireye hatırlatmada bulunursunuz.
    Konu Tahsin Kurt tarafından (06.Kasım.2019 Saat 11:11 ) değiştirilmiştir.
    Day-Dream ve nerobil bunu beğendi.
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

Alıntı Tahsin Kurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    Ben böyle durumda vergi dairesine dilekçe ile kdv mükellefiyetini açtıırken,örneğin,"ekim ayı kdv beyanını verebilmemiz için ekim ayına ait kdv mükellefi açılması ve beyanname tarihinden sonra kapanmasını" diye dilekçe veriyorum. Sizin peş peşe dediğiniz hangi aylar beyan vermeniz gerekiyorsa durumu izah edip yine örneğin, "ekim,kasım ve aralık ayları için mükellefiyet açılmasını, aralık beyanından sona mükellefiyetin kapanmasını.." şeklinde bir dilekçe yazabileceğinizi düşünüyorum.Zaten dilekçe de gerekçenizi de belirteceğiniz için dairenin durumu sorgulayacağını zannetmiyorum.Gerekirse unutmaya karşın,aralık ayında tekrar daireye hatırlatmada bulunursunuz.
    Teşekkür ederim
    Hayat her şeye rağmen güzel

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Eğer kdv mükellefiyetini gerektiren olay demirbaş satışı, araç satışı, iade satışı gibi bir neden ise, bunu dilekçenize yazarsanız, niye arka arkaya açtırıyorsun diye de bir şey demeyecektir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)