kamu işçi maaş

Konu: hotmail e-maillerde virüs var dikkat

hotmail e-maillerde virüs var dikkat

Sayın Arkadaşlar,

Hotmail E-maillerde virüs dolaşıyor.Information diye mesaj atıyormuş ben kimseye e-mail yollamıyorum.Bu E-mailleride silin.

aygılarımla,
    <br />
    <br />SMMM R.Sema sinangil

Merhabalar,
    Bir açık ta sanırım messenger kullanıcıları için var.Dün biri(Tanımadığım biri )benim messengeri kullanarak kişiler listemden bazılarına mesaj gönderiyormuş.Engellemenin yolu varmıdır?İlgili arkadaşlardan rica ediyorum.
    İYİ ÇALIŞMALAR..<br />Fatih Başdemir<br />Başarının %5 i yapmayı bilmekten,% 95 i yapabilmekten oluşur.

Tamer Başkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamer Başkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Merhaba,
    Bugün banada nurarslan@hotmail.com ve diğer bir adresten bir mail geldi. Tabi konu bölümünden kendisinden gelmediğini anlayarak hemen sildim.

Bu virüsleri yayan insanları bir türlü anlayamıyorum. Beyinlerini virüs yerine yararlı bir şeylere yorsalar belki kendilerininde insanlığında yararına olur.
    [u]Saygılarımla,[/u]<br />Vergi için muhasebe değil, bilgi için muhasebe. (Sn.Onursal Taştan&#39;a bu güzel cümle için Teşekkürlerimle)<br />[flash=500,35]http://www.alomaliye.com/forum/kurallar.swf[/flash]<br /><br />http://www.alomaliye.com/

AÇIKLAMA

Alıntı Tamer Başkan Nickli Üyeden Alıntı
    Merhaba,
    Bugün banada nurarslan@hotmail.com ve diğer bir adresten bir mail geldi. Tabi konu bölümünden kendisinden gelmediğini anlayarak hemen sildim.

Bu virüsleri yayan insanları bir türlü anlayamıyorum. Beyinlerini virüs yerine yararlı bir şeylere yorsalar belki kendilerininde insanlığında yararına olur.
    İyi akşamlar,

Sayın Tamer Bey,
    Adımın kullanılması inanın beni çok üzdü ve hele size karşı... Özel mesaj yolunu kullanacaktım ama buradan seslenmek daha sağlam olur diye düşündüm.
    Zaten bütün gün büroma kapandım çalıştım. ne msn, ne de mail... sadece bizim forumda bir soru sordum ve sorduğum konu başlığıyla ilgilendim. Diğerlerine şimdi bakıyorum dolayısıyla haberim bile yok...
    Ayrıca ad benim de e-mail adresi yanlış..
    Neyse sözün kısası; Buradan ben de sesleneyim. Ben de kimseye mail atmadım bugün....
    Saygılarımla,
    ur Arslan
    <br />SMMM

Herkese İyi Akşamlar

Virüs konusunda sanıyorum son zamanlarda genel bir sıkıntı söz konusu. Bizlerde şirketimizde kullanmakta olduğumuz e-mail adreslerimize son zamanlarda çok fazla virüs olduğu uyarısı verilen e-maillerler alıyoruz. Şahsıma ait olan şirket e-mailine bugün gelenlerden bir kaçı hepimizin bildiği Sn Rüknettin Kumkale- Talha Apak gibi isimler. Tabiki benim sözünü ettiğim hocalarımdan bu tarz e-mailler gelemeyeceğini biliyorum. (Sn.Nur Arslan dan, Sn. Tamer Başkan'a giden e-mail gibi bir durum olsa gerek)Bu e-mailleri zaten uyarıldığımız için açmadan siliyoruz.

Ancak bugün MSN başıma gelen bir olayı paylaşmak istiyorum. Bir SMMM arkadaşım MSN bana birşeyler yazar gibiydi. Henüz ikinci cümlesinde de kendisinin olmadığını farkettim. Ve hemen cep telefonundan kensini aradım ve durumu izah ettim. Doğal olarak şaşırdık. Arkadaşımın ifadesi ile 1 gece önce nette iken Hattına bir hacker girdiğini düşündüğü.

Sayın, Fatih Başdemir tahminim siz de de öyle bir sıkıntı var.

Ben hemen arkadaşımın adresini sildim ve engelledim. O da bugün kendine yeni bir adres aldı.

Ama çözümmüdür??? Bunu yarın bilgisayarcılarımızla görüşücem.

Saygılarımla
    Saniye KARAKAŞ

Re: AÇIKLAMA

Alıntı NUR ARSLAN Nickli Üyeden Alıntı
    Tamer Bey,
    Adımın kullanılması inanın beni çok üzdü ve hele size karşı...
    ......... Diğerlerine şimdi bakıyorum dolayısıyla haberim bile yok...
    Ayrıca ad benim de e-mail adresi yanlış..
    Neyse sözün kısası; Buradan ben de sesleneyim. Ben de kimseye mail atmadım bugün....
    Saygılarımla,
    yani nur hanım. siz çok yaşayın emi

selam

şimdi bahsi geçtiği için söylüyorum. bana da geçen gün tamerbaskan@turmob.org.tr diye viruslü mesaj geldi. yalnız reklam olmasın ama benim ki yahoo olduğu için ekli dosyalarda mektup adresim otomatik norton taraması yapıyor. tabii yine de dikkatli olmak gerekir.

birde o kişilere alomaliye forumdan seslenmek istiyorum; ya arkadaş. hani virusu yolluyorsun da bu işe tamer başkanımı niye alet ediyorsun

sonra nur hanım gibi yollayayıp valla ben kimseye mail falan atmadım dedirtcen. :lol:

sevgiyle....
    Bir hayalin gerçek olması kadar hayal kırıcı ne olabilir...

Sayın Erdem

İyi Akşamlar

Gerçekten çok renkli bi kişilik olduğunuz düşüncesindeyim. Gecenin 00:30 espri yapıp, tebessüm hatta yüksek sesli gülmeme sebep olduğunuz için çok teşekkürler. (Lütfen yanlış anlaşılmasın son derece ciddi yazdım bunu)

Bende Norton taramasına güvendim. Fakat tam YTL geçiş döneminde bu server çökmesine sebep oldu. Allahtan düzenli yedek alanlardanız. Sözüm ona biz de de mesaj öncesinde virüs taraması yapılıyordu.

Ama ne yapsak oluyo işte. (Bu arada artık Nod 32 kullanıyoruz) ama güvenlimi??

İyi geceler dilerim.

Saygılarımla
    Saniye KARAKAŞ

mevlutozarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mevlutozarslan Guest

Nod32 virüsleri bulmada en başarılı antivirüs programı ancak ; bazen buldugu virüsleri silememe gibi durumları oluyor.. Eğer ev kullanıcısı iseniz kullanmaya devam edin ama ofiste kullanacaksanız Kasperky yada Mcafee gibi güvenilir antivirüs programları kullanın.. Bu arada Güncellemeleri yapmayı da sakın unutmayın.

Re: AÇIKLAMA

Alıntı heerdeem Nickli Üyeden Alıntı
    ........................

sonra nur hanım gibi yollayayıp valla ben kimseye mail falan atmadım dedirtcen. :lol:
    ...
    Sayın heerdeem,
    Beni anlamayan-bilmeyen duruma düşürüp, bunu anlayan anlar zaten mantığıyla yazmışsınız da, anlamayanları hesaba katmayı unutmuşsunuz...Unutmayın ki birşeyleri yaşamayanların o şeyleri anlaması zordur....
    Üstelik dikkat ederseniz Sayın Sinangil de ben kimseye e-mail atmıyorum demiş...
    Hala anlamadınız mı bu konudaki ilk mesaj bir uyarı, tedbirli olun anlamında....Benimki de bir incelik, bir açıklama mesajı.....
    Size tavsiyem o rumuzun arkasından renkli yazılar ve mesajlar yazmak yerine kendi adınızı kullanın bir deneyin bakalım fark olacak mı?
    ur Arslan
    <br />SMMM

değerli forumdaşlar,
    dün benim de listemde bulunan birinden e-mail geldi. mesaj ingilizce olduğundan hemen anladım ama birşeyin downlad edilmesini öneriyordu. sildim attım ama dikkatli olmak lazım.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)