kamu işçi maaş

Sonuç: küfür içeren yorumlarınızı kendinize saklayın kuralı sizce makul mu

Katılımcı sayısı
11. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
 • evet makul

  7 63,64%
 • hayır makul değil

  4 36,36%

Konu: küfürlerimi kendime saklıyorum!!

 1. #1
  Üyelik tarihi
  Mayıs.2005
  Mesajlar
  615

  küfürlerimi kendime saklıyorum!!

  sene 98 .iskenderunda acemi birliğindeyim. iskenderunu şöyle göz ucuyla gezdikten sonra birliğime saat 4 itibariyle katıldım. işte bize elbiselerimizi falan verdiler. kalacağımız yeri gösterdiler.akşam saat 6 veya 7 gibi akşam taburundayız. komutan konuşıyor. -"içiniz şu asker askerlikten yırtmak için kendini şöyle yaralamış. bir diğeride şunu şunu yapmış. şimdi hastanede. e hastaneden gelsin birde ben yamultacam. birliğe katılalı 2-3 saat olmuş kendi kendime dedim; yahu ben nereye geldim....

  (şimdi öncelikle kimse sakın benim asker ve bayrak sevgimi sorgulamasın lütfen!-o apayrı bir konu)

  değerli meslekdaşlar.

  bundan bir süre önce foruma bazı kurallar konuldu. genel itibariyle bir yerde bir oluşum bir hareket varsa orda işin usulu adabı olması tabi kaçınılmaz.

  yalnız genel kurallar konulunulurken adı üstünde özel durumlardan kaçınılmalı, ana mevzular üzerinde durulmalıdır. şimdi anayasada bulunan genel hususlarla işte dernek kurma serbestiyeti ile yönetmenliklerde bulunması gereken hususlar mesala derneklerin yönetim kurulları sayısı birbirinden ayrıdır.veyahutta gv. kanunda 41 md. sayılan indirilemiyecek giderler ile benim falan işletmemde bulunan veya şu şu şahsa münhasır durumların belirtildiği muktezalar ayrı ayrı şeylerdir.

  şimdi ilçe derneklerin beyanname verme durumlarını anayasada belirtemezsiniz. yahutta şu yılın menkul sermaye iradının ve beyannamesinin ne şekilde olacağını gelir vergisi kanunda bahsedemezsiniz.

  malumunuz aşağı yukarı 2 veya 3 aydır forumdayız.burda bir nerdeyse aile gibi olduk. şu büyümüz bu büyümüz. falanca arkadaşımız işte filanca ablamız. ahmed beyfendi ayşe hanım vesair. ve gel zaman git zaman forumumuz büyüdü. herhalde üye sayımız 1000 adedi geçti.ve bu büyüme foruma bazı kuralların şartların getirmesini doğal olarak sağladı. hoş her ne kadar üye olurken bazı kural ve şartları da onaylasakda bazı şeylerin altı çizilmesi veye hatırlatılması gerekebilirdi.

  yalnız ben bu kurallardan bir tanesine dikkat çekmek istedim. ve bu kuraldaki yaklaşım bence yanlış idi.

  Alıntı admin fast Nickli Üyeden Alıntı
  ..............

  Forumumuz hakkında yapıcı eleştirileri herzaman yapabilirsiniz.Fakat anlamsız, gereksiz ve küfür içeren eleştirilerinizi kendinize saklayınız.

  .....................................
  şimdi bakın.bu forumda genelde yahutta bizim bilmediğimiz çok çok kaba uygun olmayan hitablar olabilir.olmaması gerekir ama olabilirdi. ve bunlarda gayet tabii muhakkak cezalandırılması gerekir. konulan bir kuralın müeyyidesi olmassa ne hükmü kalırdı ki..

  ama herkese genele hitab eden bir yazıda özel bir şahsa yazılmış bir uyarı ne kadar doğru olabilir. şimdi şöyle düşünün. foruma yeni bir arkadaş katılmış. ve diyormuş ki -ya foruma katıldık ama şu kuralları da bir okuyalım. birde bakıyor ki -arkadaş yapıcı eleştiri yap ama küfür edeceksen kendine sakla yazıyor .ben olsam yahu burası nasıl bir yer diye düşünürüm.

  tamam biz birbirimiz biliyoruz ama bu yeni katılımcılar üzerinde nasıl bir izlenim doğurur. bırakın yeni üyeleri biz aktif üyelere yapılan bir yanlıştır bu. bunu ben üzerime almıyorum. benimle alakası yok diyemeyiz. çünkü forumun baş maddesi herkese söylenen bir kural. ben de üzerime almıyorum. benim kimseyle bir kavgam olmadı. bazen yanlış anlama olası durumlarda bile kimi arkadaşlar ve forum yöneticileri şahittir geneli meşgul etmeden özel mesajlarla gerektiğinde açıklamalarda bulunmuş gerektiğinde teşekkürlerimi iletmişimdir. ve mesajlarımı hep saygıyla çokbiraz sevgiyle bitirmişimdir. benlede alakası yok ama bu yazı kural.

  ben bu noktaya geçen hafta dikkat çekmiş idim ama hala ne genel ne özel bir cevap alamadım.ve benim talebim bu maddenin kaldırışı değil yaklaşımının düzeltilmesi

  ben inanıyorum ki bu değişecek. çünkü alomaliye gerçekten çok kaliteli bir site. bu sitede sadece vergi ssk mevzuatı yok. burda DİE istatisliklerinden Sağlık Bakanlığının yönetmenliğine kadar geniş perspektifi olan bir site. böyle zengin içerikli bir sitede bu talebimin yöneticiler tarafından kabul göreceğine inanıyorum.  bunun bir hafta gecikmesi dahi olmaması gereken durum.ve ben şahsen bu kural değiştirilene kadar aktif üyeliğimi bırakıyorum. Zaten sema ablam da hastaymış. forumun sanki bir kısmı eksik.


  Bir şeyi hatırlatmak istiyorum. benim ikinci açılışta ilk yazım "eski bir dosta kavuşmak gibi" olmuştu. olurda bu kural değişmesse ne olur.

  Atila İlhan bir şiirinde diyor ki

  -nice kadınlar sevdim
  zaten yoktular..

  sevgi ve saygıyla...

  Halil Erdem

  Bir hayalin gerçek olması kadar hayal kırıcı ne olabilir...

 2. #2
  Ogün Güneş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Ogün Güneş Guest

  küfürlerimi kendime saklıyorum!!

  nedemek uygun düşer bilmiyorum, forum kuralları oluşturulsun diye ilk atılımı bıraktığım nick im ile ben yapmıştım ama böyle bir madde ekleneceğini düşünmemiştim yani kendi fikrim bi yerde halil beyin ayrılmasına mı neden oldu olayı nasıl algılamak lazım kurallar bizi belirli bir seviyede bir arada tutmak, forumun gelişimini, katılımı arttırmak amaçlı olması gerekirken kural ile ilgili rahatsızlıklar belirtilmişken ve artık ilk kopma başlamışken bilemiyorum ne denir
  konsilyer

 3. #3
  Üyelik tarihi
  Mayıs.2005
  Mesajlar
  61

  Yanlış anlaşılma olduğu kanaatindeyim

  Arkadaşlar herkese selamlar,

  Burada yanlış anlaşılma var sanıyorum. Forum'a yapıcı eleştiri göndermeniz istenmiştir. Yapıcı olmak; yardımcı olmak, katkı sağlamak, gelişim sağlamak, yönlendirici olmak anlamlarını taşır. Tabii ki kimsenin genel ahlak kurallarına uymayan lafları burada söylemesini engellememiz gerekmektedir. Daha önce böyle bir olay yaşadık. Belki de görmediniz. Çünkü günün neredeyse 10 saatini forum'un başında geçiren arkadaşımız tarafından anında silindi.

  Lütfen yanlış anlamayınız. Hepbirlikte Türkiye'de büyük bir iş başarmaktayız. Kimsenin darılmasını ve gücenmesini istemiyoruz.

  Saygılarımla,
  Alomaliye.com
  Şaban ABACI (Yönetici)

 4. #4
  Üyelik tarihi
  Mayıs.2005
  Mesajlar
  615

  küfürlerimi kendime saklıyorum!!

  selamlar

  öncelikle ilginize teşekkürler. olay benim ya da falacanın darılmaması gücenmemesi değil.

  gerçekten böyle güzel, seviyeli ve zengin içerikli bir forumun bu maksadı aşan bir yaklaşıma yönelik bir eleştiri.

  muhakkak haklı gerekçeleriniz vardır ama bir yanlış bir yanlış daha bir doğru etmez. ve bu tarz o şahsiyetteki kişileri zaten engellemez.

  benim acizane talebim uslubun ve yaklaşımın değiştirilmesi.


  saygıyla..
  Bir hayalin gerçek olması kadar hayal kırıcı ne olabilir...

 5. #5
  Üyelik tarihi
  Haziran.2005
  Mesajlar
  367

  küfürlerimi kendime saklıyorum!!

  Alıntı heerdeem Nickli Üyeden Alıntı
  selamlar

  öncelikle ilginize teşekkürler. olay benim ya da falacanın darılmaması gücenmemesi değil.

  gerçekten böyle güzel, seviyeli ve zengin içerikli bir forumun bu maksadı aşan bir yaklaşıma yönelik bir eleştiri.

  [size=18px]muhakkak haklı gerekçeleriniz vardır ama bir yanlış bir yanlış daha bir doğru etmez. ve bu tarz o şahsiyetteki kişileri zaten engellemez.[/size]benim acizane talebim uslubun ve yaklaşımın değiştirilmesi.


  saygıyla..
  Sayın İlgililer,
  Görüşü destekliyorum ve ben de Sayın Halil Erdem' in gerekli ve yerinde olan talebine katılıyorum. (+1)

  ve saygılarımı sunuyorum......


  Saygılarımı sunuyorum.
  ur Arslan
  <br />SMMM

 6. #6
  mevlutozarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  mevlutozarslan Guest

  Re: küfürlerimi kendime saklıyorum!!

  Alıntı admin fast Nickli Üyeden Alıntı
  ..............

  Forumumuz hakkında yapıcı eleştirileri herzaman yapabilirsiniz.Fakat anlamsız, gereksiz ve küfür içeren eleştirilerinizi kendinize saklayınız.

  .....................................

  Tartışma konusu olan bu kural hakkında ben bir sakınca görmüyorum..
  Bu foruma katılanlar eğitimli kültürlü seviyeli insanlar zaten...
  Yapay bir gündem yarattıgınızı düşünüyorum Halil bey.

 7. #7
  Üyelik tarihi
  Mayıs.2005
  Mesajlar
  636

  Re: küfürlerimi kendime saklıyorum!!

  Merhaba,

  Arkadaşlar olay anlaşıldımı???
  Şimdi herkes Sayın Halil Erdem'i tanıdımı???
  Bakın unutmayın sakın bu ismi Halil Erdem!!!
  98 yılında İskenderun'da askerliğini yapmış, vatanını seven , bayrağa saygılı, Anayasa, ana mevzuat, dernek, yönetmelik, G.Vergisi Kanunu ve münhasır kelimelerini bir cümle içerisinde kullanabilen (Benim şuan yaptığım gibi) ve bütün bu olayları Forum Kurallarına bağlayabilen arkadaşımızın ismi Sayın Halil Erdem'dir.

  İlla Çankaya köşkünün önünde soyunmak mı lazım canım.

  Neden +1? Nur Hanım?
  ?Bir mum diğer mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez?.

 8. #8
  Üyelik tarihi
  Haziran.2005
  Mesajlar
  367

  Re: Yanlış anlaşılma olduğu kanaatindeyim

  Merhaba,
  Biraz önce başka bir forum sitesinde şöyle bir gezdim. Bir atışma-sataşma konusu fazlasıyla uzamış, hakaretler girmiş işin içine, insan bu tür şeyleri dışarıdan gözlemleyince iyi şeyler yorumlayamıyor ne yazık ki. Evet BİZİM forumumuz da diğer forumların amacı gibi BİLGİ amaçlı olmalı, herkes düşündüğünü söylemeli, kişisel amaçlı olmamak şartıyla görüşleri eleştireceğimiz gibi eleştirilere de açık olmalı ve hatta özeleştiri de yapmayı unutmamalıyız....
  Olayları kendi anladığımız gibi anlamak yerine geniş bakış açısıyla değerlendirmeliyiz.....

  Hoşçakalın,
  ur Arslan
  <br />SMMM

 9. #9
  Üyelik tarihi
  Mayıs.2005
  Mesajlar
  615

  illiyet bağı

  Selamlar

  Bazı şeyler vardır ki algılamakda zorluklar çekersiniz. Sizin derdiniz nedir adamların derdi nedir .bir türlü bağ kuramazsınız. Biz forumdaş olarak forum heryönüyle daha güzel daha zengin daha etik ve perspektifi daha genişlesin derken verilen cevablar sizi şaşırtır..

  Beni bilenler bilir ben özelimi genele taşımam. Özel mesajlarla hallederim ama bu sefer bayağı zorlandım. Şimdi; adımı yazdım. Doğru .çünkü yakın bir zamanda bir konuda bir değer verdiğim bir kişi nickin arkasına saklanma demişti.

  Arkadaşlar. Benim ne söylediğim belli. Ne için söylediğim belli. Neye dayanarak söylediğim gerekçeler belli.ve altım imzam var. Biz buyuz!

  Herşeyden önce şuna karar vermemiz lazım. Bizler biraz daha ciddi, sebeb sonuç ilişkisi içerisinde mi konuşacaz yoksa kahvehane edebiyatı mı yapacaz. Bir kere daha uzun cümleler kuralım. Hukukda illiyet diye kural vardır. Nedensellik ilgililik bağı. Örnek veriyorum siz kapı komşunuz evinize bakan penceresi için intifa hakkı veya sınır tecevüzü davası açabilirsiniz ama başka bir ilçede ki adama şu adam şu adamın sınırına tecavüz ediyor diye dava açamazsınız. Adama sana ne oluyor senin konuyla ne alakan var, senin sıkıntın ne kardeşim diye sorarlar .

  Yahu bırakın hukuku. Sema ablamızın olayını hatırlayın yazarkasa ile ilgili mükellefin olayını defterdarlığa soruyor.cevab; soru soranla mükellefiyet arasında bir ilgi kurulamadığı cevaplandırılmayacaktır.

  Arkadaşlar uslub sabrımı zorlasa da müşahhas noktalara girmiyorum ama cevap hakkımı saklı tutuyorum..

  Bir kez daha söylüyorum. kurallar müeyyidesi kadar şahsiyet kazanır .müeyyidesi kadar varlığını sürdürürler.Ben bahsi geçen maddeyi uslub olarak tarz olarak eleştiriyorum. Varsa buna ciddi, adam akıllı itirazı olan eyvallah. Sonuna kadar dinleriz. YOKSA hiçkimse hiçkimsenin ismiyle şahsiyeti üzerinden yorum yapmasın. Bundan herkes zarar görür…..

  Merak etmeyin Nur hanım.ben son mesajlarımı da herzaman ki kelimeyle bitircem. Sonra küçük bir alıntı… sevgili meslektaşlar. Bizler mücadele insanlarıyız. Hep zaman doğruyu, özün önceliğini ve tutarlılığı ve devamlılığı bulmak için mücadele ediyoruz. Bu hem meslek felsefemiz hemde hayat felsefemizdir. Bunların mücadelesini vereceğiz. Ve arkamızı döndüğümüzde sonuç ne olursa olsun bir tatlı tebessüm bırakacağız….


  Saygıyla…

  Konu: ücretsiz izin hakkında acil.
  Tarih:29 haziran

  Alıntı HResources Nickli Üyeden Alıntı
  Sayın ........

  Forumu en sık ziyaret edenlerden biriyim, ve vermiş olduğunuz cevaplarıda takip ediyorum.Cevaplarınızdan anlaşılıyor ki, epey bir bilgi birikiminiz mevcut.

  Ancak, cevaplarınızın çoğunda devamlı birilerini iğneliyorsunuz.Buna anlam veremiyorum.İnsanların uygulamalarına veya düşüncelerine değer vermek bence en önemli faktördür.(Şahsi görüşüm)

  Sizin yapınız veya kişiliğiniz icabı içinizden geldiği gibi davranma özelliğiniz güzel birşey ama, insanların hevesini kırmak kötü.

  Yazmış olduklarımdan dolayı bana kızmayın.İçimden geliyor...

  Kolay gelsin.
  Bir hayalin gerçek olması kadar hayal kırıcı ne olabilir...

 10. #10
  Üyelik tarihi
  Mayıs.2005
  Mesajlar
  636

  Re: illiyet bağı

  Günaydın,

  Forumun en kötü yanı bu olsa gerek.Sabah sabah foruma bir bakayım dedim, Sayın Halil Erdem.
  Neyse forumda her renkten insanlar var.Bu çok güzel bir cevher.

  Ama ben oturup sizin yazmış olduğunuz bu devede kulak denilicek olayı abartmaya yönelik yazılarınızı görünce ne yapıyım dayanamıyorum.

  Alomaliye bir açıklama yapmış, yanlış anlaşılmamasını yazmış, hala daha +1 , -1. Bırakın arkadaşlar ya.

  Gereksiz ve nedensiz bir polemik yaratıyorsunuz.

  Sevgilerle.
  ?Bir mum diğer mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez?.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Kendime Kart Bastırabilir miyim?
  Konu Sahibi stajyeradayi Forum SMMM Mevzuatı ve Sorunları
  Cevap: 6
  Son Mesaj : 21.Şubat.2014, 10:40
 2. Kendi kendime şüpheye düşme :
  Konu Sahibi nisay Forum Stajyer Sorunları
  Cevap: 11
  Son Mesaj : 10.Şubat.2011, 17:45
 3. Kendime Sordum, Şimdi Sizlere Soruyorum...(Kilitli)
  Konu Sahibi ilerya Forum Diğer Vergi Kanunları
  Cevap: 28
  Son Mesaj : 25.Haziran.2005, 18:51

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36