kamu işçi maaş

Sonuç: Sizce Müteahhitlere ve Kuyumculara Tanınan Silah Taşıma Hakkı Muhasebecilere de Verilmelimi

Katılımcı sayısı
153. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet; verilsin

83 54,25%
  • Hayır; Verilmesin

70 45,75%
Like Tree3Beğeni

Konu: A n k e t ; Muhasebecilere Silah Ruhsatı....

A n k e t ; Muhasebecilere Silah Ruhsatı....

Arkadaşlar güvenlik sorununun üst seviyey çıktığı şu son günlerde Kuyumculara ve müteahhitlere verilen Silah Taşına Yetkisinin kolaylıkla verilme prosedürlerinin neden muhasebecilere verilmediği noktasında bir anket yapmak istiyorum ve bence muhasebecilere de silah taşıma ruhsatının verilmesi gerektiği kanaatindeyim. geçtiğimiz yılda bir meslektaşımız kızılcahamam ilçesinde başına tek kurşun sıkılarak katledilmiştir.ve benim başıma gelen bir olay 350 ytl mu7hasebe borcu için silahla tehtit edildim. bizim de güvenliğimiz tehlikede olduğunu düşünüyorum ve bu konuda gerek oda ve gerekse de birlik üzerine düşeni yapmalıdır diye düşünüyorum...

S.M.M.M.Murat GENÇ

A n k e t ; Meslek Mensuplarına Silah Ruhsatı....

Arkadaşlar güvenlik sorununun üst seviyey çıktığı şu son günlerde Kuyumculara ve müteahhitlere verilen Silah Taşına Yetkisinin kolaylıkla verilme prosedürlerinin neden muhasebecilere verilmediği noktasında bir anket yapmak istiyorum ve bence muhasebecilere de silah taşıma ruhsatının verilmesi gerektiği kanaatindeyim. geçtiğimiz yılda bir meslektaşımız kızılcahamam ilçesinde başına tek kurşun sıkılarak katledilmiştir.ve benim başıma gelen bir olay 350 ytl muhasebe borcu için silahla tehtit edildim. bizim de güvenliğimiz tehlikede olduğunu düşünüyorum ve bu konuda gerek oda ve gerekse de birlik üzerine düşeni yapmalıdır diye düşünüyorum...
    S.M.M.M.Murat GENÇ

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Ynt: Muhasebecilere Silah Ruhsatı....

Hadi kuyumcuyu anladıkda, Müteahhitlere ne maksatla silah taşıma yetkisi vermişlerki.? Anlayamadım.!!!

Ayrıca silahın Muhasebeciler için gerek olduğunu düşünmüyorum.

Gerek yok KESİNLİKLE. Silaha özendirileceğine bence silahsızlanma için kampanya başlatılmalı. Caydırıcı cezalar getirilmeli, Örneğin ruhsatsız silah taşıyan bir sürü it, kopuk var maalesef.

[color=black][b]Sana Bakmak Bütün Rastlantıları Reddedip,Bir Mucizeyi Anlamaktır.Sana Bakmak ALLAH'a İnanmaktır...[/b][/color]

nane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nane Guest

Alıntı kalisper_a Nickli Üyeden Alıntı

NİSAN123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    NİSAN123 Guest

Bende bireysel silahlanmaya karşıyım. Ancak bazı yasalardaki cezai müeyyideler ağırlaştırılmalıdır diye düşünüyorum.
    cezalar ağırlaştırılırsa,insanlardaki suç işleme oranlarının azalacağına inanıyorum.
    bazı suçların affı mümkün değildir.

Burası Türkiye israil değil
    hayalsiz tesadüflerden başka hiçbir şey gerçekleştirilemez.

Alıntı NİSAN123 Nickli Üyeden Alıntı
    Bende bireysel silahlanmaya karşıyım. Ancak bazı yasalardaki cezai müeyyideler ağırlaştırılmalıdır diye düşünüyorum.
    cezalar ağırlaştırılırsa,insanlardaki suç işleme oranlarının azalacağına inanıyorum.
    bazı suçların affı mümkün değildir.
    Bireysel silahlanmaya bende karşıyım
    Cezai müeyyidelerin ağırlaştırılması bence tek başına çözüm değil
    Cezai müeyyideler ne kadar ağırlaştırılırsa ağırlaştırılsın bu suç işlenmesinin önüne geçmek için yetersiz kalacaktır.Kanunlar kağıt üzerinde kalmamalıdır.Bunun içinde toplumsal bilinç lazım.Herşeyin başı Eğitim.

Bence verilsin;
    Silahı, adam gibi taşıyıp, sorumluluklarını yerine getirebilecek kapasitede insanlar olduğumuzu düşünüyorum. Her Avukatta silah var.Bi olaya karışıtıkları da görülmemiş. Bürolarda, köhne iş hanlarında; sabahlara kadar çalışmak zorundayız.Güvenlik ciddi bir sorun olmaya başladı.Kapıyı bile çalmadan işyerimize dalış yapıp, avucunu açan tinerciler yüzünden sıkıntı yaşadığımız bir gerçek...Silah alındıktan sonrada poligonlarda eğitim almalıyız diye düşünüyorum.
    Yaşadığımız güvenlik sıkıntılarının arttığıda malum.(Bilecikteydi sanıyorum) Bayan meslektaşımızın başına gelenleri unutamıyorum bir türlü.
    Bütün bu gerekçelerimin yanında; dünyanın daha da yaşanmaz olması cabası.Geleceğimiz ile ciddi kuşkularım var.Ülkemiz her an kaosa sürüklenebilir diye düşünüyorum.İşte o zaman silahı arasakda bulamayız.
    Dünyaya gelirken herkes gülerken sen ağlıyordun,ÖNEMLİ olan; Dünyadan giderken sen gülerken herkesin ağlamasıdır

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)