taşeron kamu işçi maaş programı

Konu: Meslek Mensubunun Para Tahsilatı Hk.

Meslek Mensubunun Para Tahsilatı Hk.

Arkadaşlar hepimizin Ortak sıkıntısı olan hatta bazı arkadaşlarımızın oldukça fazla sinirlenmesine strese girmesine sebep olan Mükelleften para tahsilatı konusunda şöyle bir önerim var bu öneriye istinaden farklı düşünceleri ve görüşleri olan arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirm.

1.Her ayın En geç 5 inde her mükellefe ait Mükellef Ucretleri Beyannamesi verilmeli (Bu beyanname sadece tek satır olmalı sadece mükelleften alınan ücret yazılmalı (stopajda belirtilen) ve tahakkuk alınıp mükellefe verilmeli

2.Alınan tahhakukun vade tarihi ayın 15 i olmalı ve tahakkuk yatırıldığı an meslek mensubunun gelir idaresindeki hesabına para düşmeli

3.Meslek mensubu her ayın 17 veya 20 sinde Gelir idaresine gidip elinde beyannamesini vermiş olduğu mükellef listesiyle Exelden hazırlanmış Tahsilatını yapmalı

4-Gelir idaresi Meslek mensubuna ödeme yaptığı zaman belirli bi oranda kesinti yapmalı Örn.100 ytl 'de 5 ytl gibi

a-Şimdi Mükellef pararayı yatırmadığı zaman diğer tahakkuklarda olduğu gibi faiz işlenecek ödeme emri vs.vs.
    b-Meslek mensubu mükellefle para konusunda muhattap olmayacak
    c-Meslek mensubunun mükellef karşısında değeri artacak
    d-Ayrılan veya gelen mükellef vergi dairesine bildirilecek

Görüş ve Önerileriniz geliştirerek bekliyorum...

Kolay gelsin...

[color=black][b]Sana Bakmak Bütün Rastlantıları Reddedip,Bir Mucizeyi Anlamaktır.Sana Bakmak ALLAH'a İnanmaktır...[/b][/color]

NİSAN123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    NİSAN123 Guest

Ynt: Meslek Mensubunun Para Tahsilatı Hk.

kalisper_a arkadaşımı destekliyorum.olması gereken bu.arkadaşlar bu konuyu desteklersek,ve hatta dahada ileri gidip maliye bakanlığına talepde bulunursak (çoğunluk olmalı) bu sorunun çözüleceğine inanıyorum.çünkü türmob un bişey yapacağı yok.

bu çerçeve de organize edilmesi güzel hatta meslek mensuplarının müşteri sayısı da ayarlanabilir ama bu işlere suyun başındakiler hoşlanmazlar.
    ve de ülkenin illerin ilçelerin meslek mensubu ihtiyacı da belirlenebilir ona göre meslek sınavları ayarlanabilir.

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Bir öneride benden o zaman.

Gelir İdaresinin İnternet sayfası üzerinden bir işlem yapmak gerekecek.Smmmler mesela şifreleri ile e-beyanname sayfasına girdiklerinde yeni müşteri diye bir bölüm olacak.

Buraya tıkladığımız zaman, bir form açılacak ve müşteri bilgileri girilecek, sözleşme dönemi, ücretimiz, sorumluluk ve en önemlisi kredi kartı bilgisi girilecek.Böylece her ay düzenli olarak bizim ücretimiz müşterinin kredi kartından çekilecek.Hatta sözleşme damga vergisi ve stopajı vs.. bu aşamada bile tahakkuk ettirilebilir.

Olayın can alıcı noktası ise;
    Müşteri ile bu form doldurulmadığı zaman, müşterinin beyannamelerini şifremiz ile gönderemeyeceğiz, yani sistem kabul etmeyecek.

Müşteri nakit ödemek isterse ne olacak diyeceksiniz.

Bu noktada ise kredi kartı bilgileri yerine bize ait bir banka hesabı bilgisi yazılacak.Uygulaması mümkünmüdür bilmiyorum ama hesaba para yatmadığı zaman, sistem beyannameleri kabul etmeyecek.Bu nakit kısmı geliştirilebilir.

Ama kredi kartı ile ilgili olan bölümünün uygulabilirliği pek ala mümkün.

Kolay gelsin.

bence ZINDAN arkadaşımızın önerisi uygulanabilirlik açısından daha güzel bir fikir. Ama esas sorun bu tarz bir uygulamanın bizler tarafından ortaya atılması kolayda bu uygulamayı kim kime karşı diretecek, arz edecek onu merak ediyorum. birlik olabilirsek belki, ama bu konuda da çatlak seslerin çıkacağını zannediyorum. Bir ankara Barosu kadar olamıyoruz. Adamlar kendilerine bir çöp dokundurtmuyorlar ki öyle bişi olduğunda da veryansın edip hemen savunmaya geçiyorlar. bizi bu kadar savunucak kudretli güçlü liderlerimizin olduğunu zannetmiyorum. biz önümüze kim koyulursa onlar seçiyoruz onlarda siyaset yapıyorlar işte iş yapan yok....
    S.M.M.M.Murat GENÇ

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Haklısın arkadaşım.
    Bende zaten bizim seçtiklerimizle bir yerlere varacağımızı sanmıyorum.
    Hani belki devlet bizim önemimizi farkedipte, yaa aslında muhasebeciler bizim kadrosuz elemanlarımızmış deyipte, bu tür uygulamalara geçerse belki...

KOlay gelsin.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)