kamu işçi maaş

Konu: Yeni Bilgisayar Sistemi

Yeni Bilgisayar Sistemi

Merhaba,

Server'ımı değiştirme kararı aldım.

Şirketler için LOGO, işletmeler için MIKRO programı, personel için ALOMALİYE PERSONEL i kullanıyorum. Zaman zaman sistemde oluşan hatalar nedeniyle teknik servislere ödediğim tutarlar ve kaybettiğim zamana yüklendiğim stresi de eklersek bu noktada kendimce haklı çözüm arayışına girdim.
    LUCA kullanmayı düşünüyorum ama bu programı kullanan bir Allah'ın kuluna rastlayamadım...Firmadan bu konuda bilgi ve görüş istememe rağmen yaklaşık 6 aydır bir haber çıkmadı.

Ofiste iki kullanıcı var.Bir de şu ana makina-terminal olayına nasıl çözüm getirilebilir? XP yüklü olanlarda sorun yok deniyor ama son denememde ek terminelde LOGO yine şifre istiyor.

Diğer yandan ofisi küçültüp, sistemi güçlü bir bilgisayarla işleri tek başıma halletmeyi de düşünüyorum yakın zamanda....

Ana makina- terminal konusunun çözümü için ne önerirsiniz?

Bilgisayar teknik servislerinden bir türlü verim alamıyoruz Değerli Ogün Güneş (Konsilyer) in dediği gibi kendimizi bu konuda geliştirmekle en azından basit sorunları çözümleyebilir miyiz?

Şimdi yine ana makina (server) sorunlu....windows ekranına düşmüyor ....Explorer geçersiz işlem yürüttü kapatılacak diyor..Ekran tek renk ve hiçbir masa üstü öğesi,başlat falan yok. Güvenli kipte de aynı şey... Nette yaptığım araştırmalardan hiçbir sonuca ulaşamadım. Tek müdahale edebileceğim şey Setup ayarlarıyla ya da BIOS ayarları. Bundan hiç anlamadığım için şu an sadece servisin programındaki sıramızı bekliyoruz....

İyi çalışmalar...

ur Arslan
    <br />SMMM

mevlutozarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mevlutozarslan Guest

Yeni Bilgisayar Sistemi

Nur Hanım..

size tavsiyem Om2000 kullanmanız...

Bilanço , İşletme , Personel işlemlerini çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz..

Çok pratik bir program..

Bir demo Cd sini alıp denemenizi tavsiye ederim..

Yeni Bilgisayar Sistemi

Merhaba,

Sayın Özarslan, çok teşekkür ederim. OM2000 demosu bilgisayarımda yüklü....
    Öneriniz için sağolun....

İyi çalışmalar,
    ur Arslan
    <br />SMMM

Yeni Bilgisayar Sistemi

merhabalar
    burda hıc konusulmadı ama ben netsısı sevıyorum.
    her turlu muavını excele aktarma sansınız da var.
    ana makıneyı bence hıc bır sekılde kullanmayın.
    hatta ınternet baglantısı bıle olmasın.
    boylece daha saglıklı olur.
    ad-awere vırus prog var.2-3 gunde bır calıstırıp temızlık yapılabılır.
    bu konuda en ıyı bılgıyı ızmırlı arkadasım ogun verecektır.
    KAZANMAK NEYE YARAR KAYBEDEN OLDUĞUNDA...

konsilyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konsilyer Guest

Yeni Bilgisayar Sistemi

eğer mümkünse kayıtları girdiğiniz yani temel verilerin yedeklendiği pc nin internet bağlantılarını kapatın, nete ikinci bir pc den bağlanın ve iki pc arasında ağ bağlantısı kurmayın evet dediklerim zahmetli olabilir ama güvenli olacağınız şüphesiz, sistem olarak ne kullanıyorsunuz bilmiyorum ben xp yi servis pack leri yüklenmiş halini tavsiye ederim, esasında linux kullanabilsek daha iyi ama eminim muhasebe programları uyumsuzdur, geçersiz işlem yürüttü genelde 98 den kaynaklanır eğer win 98 kullanmak zorunda iseniz win 98 se (ikinci sürüm) yi kullanın, ama pc niz güçlü ise kesinlikle 98 kullanmayın,ama ana makina ile nete bağlanmyacaksanız 98 kullanabilirsiniz, ayrıca ikinci bir nokta pc nin hardiski kesinlikle iki parça olsun örnek veriyorum
    bilgisayarıma tıkladığınızda
    a: disket sürücü
    c: hardisk
    d: cd-rom dur
    bu noktada siz bu bölümlemeyi muhakkak
    c:1.hardısk bölümü
    d:2.hardisk bölümü
    e:cd-rom yapın, yaptırım böylelikle pc ye bişey olduğunda tüm yedeklemeleri d ye alırsınız sonra c ye format atıp sistemi kurup tüm dosyaları d den c ye aktarırsınız, eğer bu işlem zahmetli ise ve bilmiyorsanız flash disk alarak tüm verileri ufak bir cihaza yükleyebilirsiniz

Yeni Bilgisayar Sistemi

Alıntı konsilyer Nickli Üyeden Alıntı
    ...... ayrıca ikinci bir nokta pc nin hardiski kesinlikle iki parça olsun örnek veriyorum
    bilgisayarıma tıkladığınızda
    c: hardisk
    d: cd-rom dur
    bu noktada siz bu bölümlemeyi muhakkak
    c:1.hardısk bölümü
    d:2.hardisk bölümü
    e:cd-rom yapın, yaptırım böylelikle pc ye bişey olduğunda tüm yedeklemeleri d ye alırsınız sonra c ye format atıp sistemi kurup tüm dosyaları d den c ye aktarırsınız, eğer bu işlem zahmetli ise ve bilmiyorsanız flash disk alarak tüm verileri ufak bir cihaza yükleyebilirsiniz
    Sistem, aynen söylediğin gibi çalışıyor.

Sevgili Ogün ve ayk , ilginiz ve önerileriniz için çok teşekkür ederim.

İyi çalışmalar,
    ur Arslan
    <br />SMMM

Yeni Bilgisayar Sistemi

merhaba,
    bence de ana makinayı hiç kullanmayıp garantiye almak çok sağlıklı özellikle internet bağlantısı olmaması.
    ayrıca sayın konsilyere de katılıyorum.Ben de hard diski 2 parça kullanıyorum.C de yedekleme yapıyorum.d yi kullanıyorum.
    sanırım biz izmirliler daha aşinayız netsise.3 yıldır netsis kullanıcısıyım.daha önce TAM programını kullanıyordum.Verim düşüktü.Netsis tüm ihtiyaçlarıma cevap veriyor.
    Yalnız teknik hizmet aldığımız yetkili satıcısı biraz fazla paracı olabiliyor..

İyi çalışmalar dilerim
    üge Güçlü SM

mevlutozarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mevlutozarslan Guest

Yeni Bilgisayar Sistemi

Nur Hanım...

Muhasebe Programındaki bilgilerin sık sık yedeklerini aldığınızda olası sistem çökmelerinde en az kayıpla atlatmanız mümkün...

İşletim sisteminin yüklenmesi vs.. işlemler basit... Önemli olan sizin gerekirse hergün işlemlerin yedeğini Hardiskin sistem kurulu olmayan bölümüne ; Cdye ; Çıkaralabilir Diske vs.. araçlara almanız..

Ben bu sistem çökmeleriyle ugraşamam diyorsanız da ; İnternet cafelerin kullandıkları Symantec Norton Ghost programını tavsiye ederim... Sisteminizin bir defa yedegini alıyorsunuz ; olası sistem çökmelerinde yedegini aldıgınız duruma geri getiriyor...

Ayrıca arkadaşlara katılıyorum.. İnternet baglantısı olan bilgisayarı diger bilgisayarlardan bagımsız hale getirin.. Bu bilgisayardan beyannameleri falan verirsiniz..

Ayrıca size tavsiye edebilicegim diger bir program : Orko
    Çoğu Muhasebe bürosunda yaygın bir şekilde kullanılıyor..
    Om2000 gibi orko da Dönemsonu işlemlerini , KDV ,Kira TAhakkuk işlemlerini otomatik yapar hale getirebiliyorsunuz.. Ayrıca Fiş cambazları gibi pratik bir çözümleri var..

Yeni Bilgisayar Sistemi

LUCA :?: :?: :?:

internet bağlantısı kuramazsanız (elinide olmayan nedenlerle )

hacker saldırıları

sistem güvenliği

verilerinizin güvenliği; firmayla ilgili bilgiler bir şekilde başka kişilerin eline geçerse ve siz bu bilgileri korumakla sorumlusunuz (meslek yasamız, vergi yasaları )

Yeni Bilgisayar Sistemi

merhaba,
    Belki gözünüzden kaçmıştır diye...

http://forum.alomaliye.com/viewtopic...highlight=luca
    İYİ ÇALIŞMALAR..<br />Fatih Başdemir<br />Başarının %5 i yapmayı bilmekten,% 95 i yapabilmekten oluşur.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)