Pazartesi, 13 Ekim 2008

OpenOffice.org topluluğu, kolay kullanımlı açık kaynak kodlu ofis yazılımının üçüncü büyük sürümünü duyurdu.

OpenOffice.org 3.0'ı buradan indirebilirsiniz.

13 Ekim 2008 ? Paris'te yapılan açılış partisiyle beraber, OpenOffice.org hem 8. yıldönümünü, hem de 3.0 sürümünü kutluyor. Alanında lider olan verimlilik paketinin üçüncü büyük güncelleştirmesi ayrıca Mac OS X platformunda doğal olarak destekleniyor ve Mac kullanıcıları dahil herkese dağıtılıyor.

OpenOffice.org 3.0 basit bir verimlilik uygulamasından daha fazlasını sunuyor. Bu sürümle kelime işlemci, hesap tablosu, sunum, grafik, formül ve veritabanı yeteneklerini içeren temel bileşenler mevcuttur. OpenOffice.org 3.0 kurumsal şirketlerde, ofislerde, okullarda hatta evlerdeki kullanıcılarına paketlerini kendilerine göre yapılandırma özgürlüğü sunuyor.

Yüzbinlerce kişi tarafından indirilen OpenOffice.org'un önceki sürümleri, projenin popüleritesini kanıtlamakta. OpenOffice.org topluluğu yöneticisi Louis Suarez-Potts, pazarın büyüdüğünü ifade ederek, ?Hükümetler ve kuruluşlar ardı ardına 'Açık Doküman Formatı'nı benimsiyor, eşzamanlı olarak OpenOffice.org'u da kullanıyor ve çok seviyorlar. OpenOffice.org 3.0 sürümüyle artık uygulama; MS Office ile daha uyumlu, yetenekli ve geliştirilebilir hale geldi? dedi.