kamu işçi maaş

Like Tree1Beğeni

Konu: Luca Programı Nasıldır?

Luca Programı Nasıldır?

biz bir malimüşavirlik bütosuyuz zenom programını kullanıyoruz ve memnunuz ama lucaya geçecekmişiz gerekli teknik festekleri alabilirmiyiz çabuk akvrayablirimiyiz eğitimleri ve telefon destekleri nasıldır geçersek lucaya akrımız ne olur ne dersiniz bu programın artı ve eksleri nelerdir teşekürler

Ynt: Luca programı nasıldır.?

internet üzerinden çalışan bir program ne kadar sağlıklı olur bilemem? ülkemizde internetin kalitesi malum
    Başarı sadece okuyup harfiyen uygulamakla değil okuduğuna birşeyler katmakla sağlanır...

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi

İlk öncelikle Luca hakkında forumda yeterince bilgi var.Arama yaparsanız ulaşabilirsiniz.

Kendi fikrime gelince.
    Bizde Smmm Bürosuyuz.Bizde Zenom kullanıyoruz.Ayrıca Lucada kullandık.Zenomdan memnuniyetsizliğiniz nedir.? Çok merak ettim.
    Çünkü Luca ile Zenomun kıyaslayamacağım kadar aralarında fark var.
    Lucanın tek avantajı Arşiv/Yedekleme sıkıntısının olmayışı ve internet olan heryerden işlem yapılabilmesi.Onun haricinde hiç bir avantajı yok.
    Açıkçası Luca' ya geçerseniz Attan inip, eşşeğe binmiş gibi olursunuz.Umarım demek istediğimi anlayabilmişsinizdir.

Kolay gelsin.

Luca'dan başka bir program kullanmadım.

Ama internet üzerinden işlem yapılamayan bir muhasebe programı düşünemiyorum.

Muhakkak her programın artıları ve eksileri vardır ama Luca benim mantığıma çok yakın.

UFRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    UFRS Guest

geçenlerde Luca eğitimine gittim ucuz olduğu için ve mekan zaman sınırını kaldırdığı için kullanıcı atama kolaylığı olduğu için yedekleme sorunu olmadığı için versiyon güncelleme kolaylığı olduğu için Luca da seçeneklerim arasındaydı eğitim sonucunda kesinlikle luca almamaya karar verdim

Sebebi nedir diye düşündüm
    1. O programda yaptığım muhasebe kayıtlarını okuyamıyorum göz aşinalığı alışma dedikleri olay galiba
    2. Hata yapmaya açık birkaç noktaya rastladım
    3. Benim kullandığım diğer programa nazaran baya yavaş bir programmış

Ben eski programımı kullanmaya karar verdim

Bu arada bu arada Zenom kullananlarda mesaj atmış Zenom kullananlara hayranım ben demosunu inceledim
    oda bana göre değil DOS tabanlı programlara alışınca insan diğer programlar angarya gibi geliyor
    parası olan dos tabanlı program alsın tavsiye ederim ORKA güzel diyorlar ben Datasoft kullandım kullananlar anlar beni )

Luca bir çok avantajı var , internet tabanlı olması, yedek alma zorunluluğu olmaması, mekandan bağımsız kullanılması, sınırsız kullanıcıya sahip olması, programın sürekli son sürümünün kullanılması avantajlarından bazıları. Ben kullanıyorum, oldukça da hızlı, bugün işyerine gittiğim müşterimin kayıtlarına onun bilgisayarından baktık. Ancak , bir programı almak kullanmak o program hakkında fikir yürütmek için yeterli olmayabilir, milsal; eğer lucanın banka ekstrelerini kullanmıyorsanız, miktarlı muhasebe yapmıyorsanız, sabit kıymet modülüne hakim değilseniz, muhtasar kayıtlarını elle giriyorsanız luca değil hangi program olsa kar etmez.
    "Birgün ki o gün hiçbir zaman gelmeyebilir senden bir iyilik isteyeceğim o zamana kadar bunu bir hediye olarak kabul et.."

ORKA derim.

SİBEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SİBEL Guest

LUCA bilgi gizliliği ve güvenilirliği konusunda kendini ispat etmiş bir program değildir.

Bilgi gizliliği ve suistimali artık çok önemli bir kavramdır.

Bilgi gizliliği derken ne anlamda?

Maliye açısından ise, sizin kayıtlarınız zaten gerçeği yansıtmıyor mu?

Rakip firmalar açısından ise, sizin üretim cetveliniz luca da mı?

Ucuz mal aldığınız firmaların veya tedarikçilerin görünmesi açısından ise, firmanın lucada gizliliğinizi zedeleme maliyeti daha mı ucuz?

İnternet tabanlı program kullanmadığınız bilgisayarınız güvenli mi?

vb....
    "Birgün ki o gün hiçbir zaman gelmeyebilir senden bir iyilik isteyeceğim o zamana kadar bunu bir hediye olarak kabul et.."

SİBEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SİBEL Guest

Bu ülkede kozmik oda bile incelendi ;D ;D ;D ;D ;D ;D
    ozgur_oden bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)