kamu işçi maaş

Konu: Bana Fikrinizi Söylermisiniz Çok Önemli

Bana Fikrinizi Söylermisiniz Çok Önemli

Merhabalar

Ben şu an çalıştığım yerde çok rahat bir işe sahibim, iş bakımından yoğunluğum yok denecek kadar az. İzin konularında falan hiç sıkıntım olmuyor. Fakat bu iş yerinde yükselme şansım yok, hep olduğum yerde kalacağım. Yani ileriye dönük beklentim yok burada.

Dün başka bir şirketten 400 lira fazla paraya iş teklifi aldım. Bu şirket şu an çalıştığım şirketten çok çok daha büyük ve kurumsal bir şirket. Mesai saatleri de şu an çalıştığım şirketinki ile aynı. Fakat daha yoğun olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca Mali Müşavirlik belgemi şu an çalıştığım şirkette almış olmama rağmen bu ne maaş olarak ne de pozisyon olarak bana yansımadı.

Sizce rahatımı bozmayıp olduğum yerde kalmalı mıyım. Yoksa ileriye dönük adım mı atmalıyım?

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Ynt: Bana Fikrinizi Söylermisiniz Çok Önemli

Bu sizin hayat görüşünüze bağlı. Ömrümün sonuna kadar burda idare ederim diyorsanız elbette bozmayın. Ya da ne bilim benim işim rahat olsun çocuklarıma daha çok zaman ayırayım annelik yaparım derseniz de öyle.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Rahatınızı bozmazsanız şu an için ve hep olduğunuz yerde kalırsınız sizi korkutan iş yoğunluğumu yoksa yapamama korkusumu risk almadan ve bazı sıkıntılara katlanmadan insan istediklerine sahip olamıyor. Bu zamanda o kadar çok muhasebeci arkadaş hakettiğinin altında maaş ve belkide hakettiğinden daha çok sıkıntıyla çalışıyor ki iş sizin ayağınıza gelmiş buradan fikir istiyorsunuz. Geçenlerde bir arkadaş da fikir istemişti siz yazınca o aklıma geldi hatırlayanlar bilir arkadaşa bir hastaneden kurucu mali müşavir olarak iş teklifi gelmiş 8.000 maaş ve araba veriyorlarmış ama arkadaş 10.000 lira istiyormuş bak hatırladım yine . Özet olarak hayat sizin hayatınız düşünün taşının ona göre karar verin.
    Rızkımı Veren Hüda dır Kula Minnet Eylemem.

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Selamlar
    Her ne kadar karar size ait olsa da fikrimizi soruyorsanız birşeyler söylemek gerek.
    İş yoğunluğu gözünüzü korkutmasın.tecrübe,çalışarak elde edilir.Bu yoğunluk eminimki bilginize bilgi katacaktır.Bu da iş ve kariyer anlamında size daha çok faydası olacaktır.bence bahsettiğiniz yeri tercih edin.bugün o 400 liralık ücret farkı yarın 1500 lirayada çıkabilir.bunu sağlayacak şekilde adımlar atmanızı öneririm.
    Saygılar
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

şeref aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şeref aydemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Alıntı beyza Nickli Üyeden Alıntı
    Ben şu an çalıştığım yerde çok rahat bir işe sahibim, iş bakımından yoğunluğum yok denecek kadar az. İzin konularında falan hiç sıkıntım olmuyor. Fakat bu iş yerinde yükselme şansım yok, hep olduğum yerde kalacağım. Yani ileriye dönük beklentim yok burada.
    Dün başka bir şirketten 400 lira fazla paraya iş teklifi aldım. Bu şirket şu an çalıştığım şirketten çok çok daha büyük ve kurumsal bir şirket. Mesai saatleri de şu an çalıştığım şirketinki ile aynı. Fakat daha yoğun olduğunu düşünüyorum.
    Ayrıca Mali Müşavirlik belgemi şu an çalıştığım şirkette almış olmama rağmen bu ne maaş olarak ne de pozisyon olarak bana yansımadı.
    Sizce rahatımı bozmayıp olduğum yerde kalmalı mıyım. Yoksa ileriye dönük adım mı atmalıyım?
    Yoğun tempolu çalışmanıza engel durumlarınız yok ise işin görülmesine yönelik yetkinliklere haiz olmanız itibariyle,mesleki alanınıza uygun büyük ölçekli işletmelerde görev almanızın daha uygun olacağı düşünülebilir.
    Tabiki mümkünse,sözleşme şartları-ücret-bizzat işyeri çalışma koşulları ve diğer konular bakımından ön araştırma yapmanız isabetli olacaktır.Bu tür değişiklik hallerinde,her daim olmasa da zaman zaman memnuniyetsizliklerde yaşanabilmektedir.
    ( Elbette şahsi düşüncemdir;bütünüyle hayat sadece "kariyer" yapmak olarak tarif edilemez,kariyer yapma uğruna diğer etkenler(aile,ebeveyn,sosyal yaşama dair bazı konular) ötelenmemeli ama hedeflerimizden biri iş hayatında kariyer yapmak olabilir, bu nedenle elden geldiğince ölçülü-dengeli yaşam sürdürülmesine gayret gösterilmeli diye düşünüyorum.)
    Takdir sizlerin...

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Seneler geçtikçe olduğunuz yerde kalakalmak da zor elbet.

birinde tek odadasın her yer aynı.

diğerinde yine tek odadasın gelen giden ziyaretçin ve üstüne + 400 tl bence düşünmeden evet derim ama hayatla mücadeleyi sevmeyen kariyer planlamayan biriysen bence orada kal şirket iflas edene kadar derim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)