kamu işçi maaş

Konu: Çek

Çek

Ben bir arkadaşımdan aldığım Çek'i takasa bankaya hesabıma yatırdım ona da başkası vermiş bankaya başka bir bankada borcu olduğundan Çek'i benim hesabıma yatırdık ödenmemesi durumunda be olur en son bankaya yatırırken haliyle ben ciroladım çek benden mi tahsil edilir? Çek'lerle ilgili hiçbir bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim

Teşekkürler şimdiden

ksimkesyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ksimkesyan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Sayın Uygur,

Siz son alacaklı durumundasınız, çek ödenmediğinde karşılıksız çıkar ve bu durumda size rücu edilecek bir durum yok.
    Saygılar,
    Kevork Simkeşyan

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı Ömer Faruk Uygur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bir arkadaşımdan aldığım Çek'i takasa bankaya hesabıma yatırdım ona da başkası vermiş bankaya başka bir bankada borcu olduğundan Çek'i benim hesabıma yatırdık ödenmemesi durumunda be olur en son bankaya yatırırken haliyle ben ciroladım çek benden mi tahsil edilir? Çek'lerle ilgili hiçbir bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim
    Karşılıksız çıkan çeki banka arkasını yazdıktan sonra size dekontla iade eder. Siz de size verene dönüp çekin bedelini istersiniz. Eğer sulhen bu yapılamaz ise icra yolu ile çeki yazan ve size ciro edenlerden talep edersiniz.
    Eğer bankaya tahsile değil aldığınız kredinin teminatı olarak verdiyseniz. çekin bedelini siz ödemek zorunda kalırsınız
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler