kamu işçi maaş

Konu: Şi̇rketten Müdürlüğü Ve Şirketten Ayrılma

Şi̇rketten Müdürlüğü Ve Şirketten Ayrılma

Merhabalar

Yaklaşık 4 senedir 3 ortak olarak bilişim sektöründe hizmet vermekteyiz.Şirket Müdürü olarak imza yetkisi bende.1.yılın sonunda diğer ortak,ailesel olaylardan dolayı şirketten ayrıldı.Fakat hisse ve ortaklık olarak resmi olarak devam etmekte.Sektörün ve ekonominin gidişatıyla ilgili işlerimiz bir türlü yoluna girmemekle beraber borçlarımız arttı.Vergi ödeyemez duruma geldik.İş gücümüz ve satışlarımız azaldı.Sizce nasıl bir yol izlenmeli.Eğer yanlış bölüme konu açtıysam kusura bakmayınız

Alıntı sorgulayan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar

Yaklaşık 4 senedir 3 ortak olarak bilişim sektöründe hizmet vermekteyiz.Şirket Müdürü olarak imza yetkisi bende.1.yılın sonunda diğer ortak,ailesel olaylardan dolayı şirketten ayrıldı.Fakat hisse ve ortaklık olarak resmi olarak devam etmekte.Sektörün ve ekonominin gidişatıyla ilgili işlerimiz bir türlü yoluna girmemekle beraber borçlarımız arttı.Vergi ödeyemez duruma geldik.İş gücümüz ve satışlarımız azaldı.Sizce nasıl bir yol izlenmeli.Eğer yanlış bölüme konu açtıysam kusura bakmayınız
    Merhaba
    Öncelikle geçmiş olsun ne yazık ki piyasa şartları kötü, benim nacizana tavsiyem zararın neresinden dönerseniz kardır yapacak bir hamleniz yok ise işyerinizi kapatın.

şeref aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şeref aydemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı sorgulayan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizce nasıl bir yol izlenmeli.
    Farklı bir düşünce/fikir çıkar mı diye durumunuzu dile getirmişsiniz(yani bir nevi istişare etme gereği duymuşsunuz)
    Olası olumsuzluklar yaşanırsa şirket müdürü ve ortaklar yönünden sorumluluklarımız nedir sorusunun cevabına ihtiyacınız var ise ilgili arkadaşlar cevap vereceklerdir.
    Bende çok öncesi farklı bir girişimde bulunmuştum, x sebeblerle istenilen sonucu yakalayamadık,ne yapalım,ne edelim derken,oturup geldiğimiz noktada işimizdeki zayıf ve kuvvetli yönleri tespit ettik,ilerisi açısından zayıf yönlerin giderilmesi amacıyla olması gerekenleri belirledik ve işin düzelmesi için bu olması gerekenleri yerine getirip,getiremiyeceğimizi düşündük,getirdiğimiz takdirde de hangi seviyede olacağımızı hesapladık,sonuçta varacağımız noktanın olması gereken seviye olmayacağını anladık,tersi olsaydı belki yine beraber devam edebilirdik ama olmadı + bir de bazı anlaşmazlıklar doğdu ve ben "ceketimi alıp" çıktım(yani alacağım olmasa da borçsuz ayrıldım)onlar devam ettiler ama bu defa başkaca sebeblerden dolayı kapatmak zorunda kaldılar.
    Öneri olarak sizde hesaplarınızı yapıp "-" , "+" neyse, sonuca göre bir karar vermenizde yarar var.
    Allah yardımcınız olsun...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)