taşeron programı

Konu: 2018 Aldığım Maaş Hakkında

merhaba arkadaşlar;

Muhasebe alanında maaşı belirli bir baremin üstünde tutmak lazım.
    bir muhasebe sorumlusu/müdürü maaşı 4.000 tl altında olması bu işin ciddiyetine ve sorumluluğuna yakışmayan bir rakamdır.
    işveren tarafından ise yüksek verim düşük maaş formülü işler her zaman.
    işverenle oturup çok sıkı bir pazarlık yapılması. ama nasıl?
    tabii ki kozlar senin elindeyken istediğini alırsın. yani patrona borcun varsa, buna benzer iş dışı mecburiyetler geliştiyse tabii ki asılamazsın.
    ama net olarak "bu işin hakkı şu rakamdır. eğer bu rakamın altında bir maaş önerilirse bu şartlar altında burada devam edemem" denilmeli.
    tabii bir diğer mesele iş alternatifleri olmalı.
    olay burada düğümleniyor. alternatif bir iş ayarlamadan işveren rest çekilirse ortada kalma riski de var.

bence alternatif oluştur. işverenle görüş. kendinden emin ne istediğini bilen bir tavrın olsun. istediğini alamadığında gideceğini hissettir.

meselenin bir diğer yönü benim gibi yaşı 40a yaklaşanlar için hareket imkanı azalıyor. fakat 40a varmadan muhasebe yönetici olmazsanız 40tan sonra şansınız daha az...

ne diyeyim zor iş Allah yardımcınız olsun.

Yorumlarım şahsi fikirlerimdir. Hukuki sorumluluk yoktur.

Alıntı keremcem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muhasebe '' sorumlusu'' olarak çalıştığınızdan bahsetmiştiniz. Sizden başka kaç muhasebe çalışanı var ekibinizde?
    sizin, yaptığınız işin karşılığı olarak biçtiğiniz değer nedir?
    Ustam muhasebe sorumlusu ünvanı işin kılıfı şef olupta bu işleri yapanda var müdür olup yapanda. Yada müdür olup sadece fiş kontrolü yapıp beyanname onaylayan da Bu meslekten ünvanların ne kadar nankör ve dengesiz olduğunu bilirsiniz. Bugün İstanbul da ön muhasebe yapan biri 4-5 yıllık tecrübe ile 2000 tl ile işe başlarken benim bunca yaptığım işin karşılığı 2500 tl olur mu ? Benim kafamdakini sormuyorum ki sizin aklınızdakini soruyorum. Az maaşa katlana katlana bu mesleği daha ne kadar değersiz hale getireceğiz ?
    Konu orl1984 tarafından (11.Ocak.2018 Saat 16:12 ) değiştirilmiştir.

Alıntı ayk_byk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar;

Muhasebe alanında maaşı belirli bir baremin üstünde tutmak lazım.
    bir muhasebe sorumlusu/müdürü maaşı 4.000 tl altında olması bu işin ciddiyetine ve sorumluluğuna yakışmayan bir rakamdır.
    işveren tarafından ise yüksek verim düşük maaş formülü işler her zaman.
    işverenle oturup çok sıkı bir pazarlık yapılması. ama nasıl?
    tabii ki kozlar senin elindeyken istediğini alırsın. yani patrona borcun varsa, buna benzer iş dışı mecburiyetler geliştiyse tabii ki asılamazsın.
    ama net olarak "bu işin hakkı şu rakamdır. eğer bu rakamın altında bir maaş önerilirse bu şartlar altında burada devam edemem" denilmeli.
    tabii bir diğer mesele iş alternatifleri olmalı.
    olay burada düğümleniyor. alternatif bir iş ayarlamadan işveren rest çekilirse ortada kalma riski de var.

bence alternatif oluştur. işverenle görüş. kendinden emin ne istediğini bilen bir tavrın olsun. istediğini alamadığında gideceğini hissettir.

meselenin bir diğer yönü benim gibi yaşı 40a yaklaşanlar için hareket imkanı azalıyor. fakat 40a varmadan muhasebe yönetici olmazsanız 40tan sonra şansınız daha az...

ne diyeyim zor iş Allah yardımcınız olsun.
    Çok teşekkür ederim bilgi alaka ve yorumlarınız için... Dediğiniz gibi olmalı zamanında 3-5 in hesabını yapmayalım teknopark alanında bir şirket iyi yerlere geliriz, zaten işi düzgün yapar sorumluluk alırsam zamda alırız durumu amorti ederiz diye girdik ama iki yıl oldu olacak daha ala ala toplamda %5 gibi bir artış oldu durumun vahimliğini varın siz düşünün böyle gitmez dedim ve piyasa da durumlar nedir insanlar ne düşünür diye sorma ihtiyacı hissettim.

ikinci bir firmanın geçici vergisini hazırladığınız yazmışsınız bu önemlidir diğer yaptığınız işlerin önünde bunu daha onemsedim bu sebepten zammı alabilirsiniz diye dusunuyorum .dipnot :tarafimca yanlis yorum ve algilamaya sebep olmussam suç u lisan ettimse bilmiyerek af ola

Alıntı AKDENİZ36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ikinci bir firmanın geçici vergisini hazırladığınız yazmışsınız bu önemlidir diğer yaptığınız işlerin önünde bunu daha onemsedim bu sebepten zammı alabilirsiniz diye dusunuyorum .dipnot :tarafimca yanlis yorum ve algilamaya sebep olmussam suç u lisan ettimse bilmiyerek af ola
    Olur öyle arada önemli değil ne demek hepimiz şuan yıl sonu işlemleri talaşı ile bu saatlerde işyerlerimiz den yazıyoruz. Bazen anlatılmak isteneni yada denileni kaçırıp yanlış anlaşılma anlatma durumları ile karşılaşıyoruz. bakalım inş. istediğime ve herkes gönlünde ki ücrete kavuşur

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)