kamu işçi maaş

Like Tree3Beğeni

Konu: Kısa Çalışma Ödeneği Uyanıklığı!!!

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı diavolo87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevaplarınız için teşekkür ederim.
    Ben kendimi aptal yerine konmuş hissettim böyle bir durumla karşılaşınca, tabiki istemeyerekte olsa bu farkı şirkete ödeyeceğim. Papaz olup işsiz kalmaya niyetim yok.
    Hayır estağfurullah.İşin yasal mevzuat tarafını bilmediğinizden böyle düşünmeniz normal.Bizde bunu izah etmeye çalıştık,hepsi bu.Eğer sizinde aklınıza ve vicdanınıza uygun gelmişse mesele kalmamış demektir.

Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Cevaplarınız için teşekkür ederim.
    Ben kendimi aptal yerine konmuş hissettim böyle bir durumla karşılaşınca, tabiki istemeyerekte olsa bu farkı şirkete ödeyeceğim. Papaz olup işsiz kalmaya niyetim yok.
    Ynalış anlamayın ama ,
    ...
    Şirket normalde bankadan asgari ödeme yapıyor gerisini elden veriyordu.
    2586tl+1064tl= toplam maaşım 3650 tl
    ...[/I]
    bu şekilde çalışmaya devam ettiğinizde, ileride o hissettiğiniz durum daha da ağır gelecek.
    Rapor alsanız ödemesi eksik kalacak, tazminat ödemesi yapılması gerekse eksik kalacak, emekliliğe hak kazansanız alacağınız maaşa etksi buyuk olacak

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
    İlk paragrafta bahsettiğiniz uygulama bu ülkenin kanayan yarası zaten, bu ülkede milyonlarca işveren bunu işçiye dayatıyor. Nerede iş ahlakı ?
    Ben tam maaş üzerinden sigorta yatıramam deyip şartı başta onlar koyuyor. İşçinin suçu ne ?
    Bizimde hoşumuza gitmiyor ama geçmimizi sürdürmek adına buna razı oluyoruz. Ne yapalım ? Razı olmayalım aylarca belki yıllarca iş arayalım. Burada önce işveren hakkaniyetli olacak.
    Siz işverini savunuyorsunuz fakat demiyorsunuz işveren vergi kaçırıyor, sigortayı asgariden yatırıp kendine kar sağlıyor ve fırsatçılık yapıyor. Bildiğin devleti dolandırıyor ve siz işveren iyi niyetli diyorsunuz. Alkışlıyorum sizi.

Gelelim kısa çalışma mevzusuna ;
    Çalıştığım şirket bana iyi niyetli davranıp maaşımı tam yatırmadı, asgari ödeme 2586tl yatırdı, gerisini kısa çalışma ödeneğinden alacaksın dedi ve beni mağdur etti. Sonra baktıki alacağım ücret benim tam maaşımı geçiyor, aradaki farkı istedi. Uyanıklığın dikalası siz neden bahsediyorsunuz ? Benim işssizlik fonumdan devletin bana verdiği parayı istiyor. Ne iyi niyetinden bahsediyorsunuz ?
    Ayrıca tebrik ettiğiniz şirket bizi tam çalıştırıp kısa çalışma ödeneğine başvurdu. Yine mi iyi niyetli sizce ?

Yani bana 3650 tl ödememek adına bin takla atıyor işveren. Üzerine devletin verdiği paraya göz dikiyor. Sizin dediğiniz gibi bana 3650 tl falan ödemedi asgari ödemeyi yaptı gerisi devletten dedi, herhangi bir fark vs. yatırmadı. Siz biçok şeyi yanlış anlamışsınız.
    Tahsin beyin verdiği bilgilere ek olarak altını çizdiğim husus atlanmış, yarın işkur, siz tam ay çalışıp maaşınızı almışsınız, dolayısıyla kısa çalışma ödeneği tutarını iade edin diyebilir...
    Ne dem bakî, ne gam bakî, ya Hû

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)