kamu işçi maaş

Konu: !!!!Bu alana girmek yasaktır!!!!

!!!!Bu alana girmek yasaktır!!!!

herkese slm........

ben 1981 kırşehir doğumluyum meslek hayatıma 1998 yılında başladım sm stajı yapmaktayım. diğer yandan G.ÜNİV. mes. yük. okulu işletme bölümünde okumakyatım. Benim büyüklerim bir isteğim olacak.

bir merkez belirlensin toplanma merkezi. birde tarih. ve tabiki mekan.
    toplanalım. Kişiler birbirini daha yakından tanısın yeni dostluklar edinelim.
    tabiki bu organizasyon için bir fon oluşturulmalı organizasyona katılmak isteyenler bu fona kişi başı düşen masrafların kaşılığı olan bedeli yatırmalı.

benim böyle bir düşüncem var umarım bu org. büyüklerim önderlik ederler. simdien herkese slm eder. hayırlı işler dilerim.

ben selçuk bostancı.23/11/1980 bilecik/gölpazarı doğumluyum.
    1999-2004 yılları arasında selçuk üniversitesi i.i.b.f. işletme blümünde okudum. 2004 kasım smmm staja başlama sınavını kazandım ve
    ocak-2005'te bir şirkette ymm denetiminde staja başladım.
    aslında muhasebeyi okul hayatındayken pek sevmiyordum.fekat smmm ve mm tanıdıklarımın bu güzide mesleği methetmelerine istinaden kariyer kararımı bu meslekten yana verdim. şu anda çok fazla hastası olmasamda yawaş yawaş alışıyorum ve sevmeye başlıyorum.
    inşallah mesleğimiz şu andaki seviyesinden daha yukarılara ve yarıştığımız dünyadaki gelişmiş muassır olduğumuz ülkeler seviyesine çıkar.
    bu konuda siz değerli üstadlarımıza ve biz yeni başlayan arkadaşlarımıza çok işler düştüğüne inanıyorum.
    ayrıca alomaliye'nin bu konuda bütün mesleki camiaya muazzam faydalar sağladığıda aşikardır ve takdire şayandır.
    teşekkür eder saygılar sunarım.

celal elibüyük
    1969 istanbul doğumluyum.
    istanbul ü.iktisat mezunuyum.
    bağımsız olarak calışmaktayım.
    sümeyra adında 5 yaşında tarık emir adında 2 yaşında bir oğlum var.
    istanbul sarıyerde ikamet etmekteyim.
    vergi ile ilgili yayınları düzenli şekilde takip ederim.okumaktan büyük bir heycan duyarım.daha önceki alomaliye forumuna daha fazla katılıyordum.
    inşallah zaman buldukca bende forumdaki yerimi almaya çalışacağım.

tel:0532 406 80 86

hepinize uzun sağlıklı mutlu meslekle içiçe bir ömür ALLAHtan diliyorum.

celal elibüyük
    smmm-ist

kendimi tanıtmama ne hacet adı üstünde iştee K O N Y A L I
    Küçükken her akşam tanrıya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim sonra tanrının çalışma tarzının bu olmadığını anladım ertesi sabah gidip kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam tanrıya günahlarımı affetmesi için dua ettim ! ! ! <br />AL CAPONE

Merhaba,

Sn. Güneş'e teşekkürler..

Öyle ya, çok kişi simge kullanıyor. Kimse kimseyi tanıyamıyor bu yüzden..

1947 doğumluyum. Yani 58 bitmek üzere.. Ama, 38 iken bu kadar faal değildim galiba..

İki kızım, bir torunum var. Ne yazık, kızlarımdan hiç birini mesleğe yöneltemedim. (Miras işini çözemeyenlerdenim yani) Biri tıp doktoru oldu, diğeri Diş Hekimliği Fak. 3. sınıfında..

1969 İ.Ü. İktisat Fakültesi mezunuyum. Ama oraya gelene kadar çok dolaştım. İlk okul İskenderun'da başladı, Adana'da devam, Erzincan'da bitti. Orta okul tümüyle Erzincan.. Lise, Konya'da başlayıp, İstanbul'dan geçerek Ankara'da bitti. Başlayıp aynı yerde bitirdiğim iki okul ortaokul ve fakülte.. E anlaşılıyor herhalde, baba memur..

Mesleğe Ankara'da 1971 yılında büro açarak başladım.. Başlayış o başlayış.. Halen devam..

Vayy, 34 yıl bitmiş bile..

İnandığım bir şey var, meslek sevilmeden yapılamaz. Sevmeden yapanlar, işi ticarete dökenlerdir. Bunun da neler doğurduğunu hep birlikte görüyoruz.

Bir zamanlar TÜRMOB sitesinin de bir forumu vardı. Önce bu sitedeki forumdaşlar olarak bir uygulama başlattık. Her yıl TÜRMOB Genel Kurulunun olduğu cumartesi akşamı tüm Türkiye'mizden gelen forumdaşlar bir yerde toplanıp, söyleşip, yiyip içiyorduk. TÜRMOB Forumu kapanınca bu organizasyon Gaziantep Forumuna kaydı. Geçtiğimiz yıl bu toplantı ile ilgili çağrıyı Alomaliye forumuna da taşıdık ama katılım olmadı.. Bu yıl neden olmasın.. TÜRMOB Genel Kurulu'nun Ekim toplantısı akşamı Ankara'da zaten forumdaşlar yemeği yapılacak. Tüm Alomaliye forumdaşlarını da orada görmek hepimizi mutlu edecektir.
    Saygılarımla<br />SMMM Nusret KURDOĞLU

Ogün Güneş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ogün Güneş Guest

adım Ogün GÜNEŞ, 2005 mart dönemi serbest muhasebecilik mali müşavirlik staj sınavını kazandım 2005 mayıs tarihi itibari ile stajımı başlattım, şu an bir şirkette muhasebe bölümünde çalışmaktayım, İzmirliyim, kendime ait bir web sitem var, bilgisayarı çok severim, boş zamanlarımda bağlama çalarım, kitap okurum.
    Bu siteyi çok çok seviyorum kendimi geliştirmem açısından çok faydasını görüyorum umarım buradaki birlikteliği aynı düzeyde devam ettiririz, yeni mail adresim
    ogungunes@alomaliye.com
    Tüm üyelere en derin saygılarımı sunarım.

Herkese Merhabalar,

Ben Murat Tosun,

1974 Ankara Doğumluyum. 1989 yılında Ticaret Lisesi 2 nci sınıfta iken mesleğe staj yaparak başladım. Şimdi geriye dönüp baktığımda bayağı bir süreymiş..... :roll: Nusret Hocamızın Dediği gibi Dile Kolay 16 Sene. 1996 yılı Haziran ayında Açık Öğretim Fakültesi İşletme bölümünü bitirdikten sonra Kısa Dönem Askerlik görevimi yapmak üzere Askere Gittim. Stajı tamamladıktan sonra 1999 yılı Kasım Ayında SMMM Belgemi aldım. Tabiki bu süreler içerisinde Staja Başladığım işyerinde çalıştım. Patronlarımızın katkısıyla ve vermiş oldukları mükellefler ile Şubat 2000 Yılında aynı işyerindeki dostum, arkadaşım, kardeşim dediğim bugünkü ortağımla Kendi Büromuzu Açtık.
    Tek bir yerde çalışmanın verdiği ve eski patronlarımızın her zaman manevi katkılarıyla mesleğimizde şimdi iyi bir yer edindiğimizi düşünüyorum.

Mesleğimizi gerçekten de seviyorum ama teferruatları ve angaryaları olmasa.....

Evliyim, 15 aylık bir oğlum var. Dünyalar Tatlısı (Laf Aramızda Tüm yorgunluğumu bana unutturan tek varlık.. eşim duymasın) :wink:

Forumdaki tüm dostlara sevgiler saygılar...
    İyiki bu forum ve sizler varsınız...

Hepimize kolay gelsin.

murattosun@hotmail.com
    orun ne kadar basit gözüküyor ise, çözümü bir o kadar zordur.

Merhaba,

1965 Isparta/Yalvaç doğumluyum.İlkokul ve ortaokulu Yalvaç ve Sütçüler ilçelerinde bitirdim.Lise İzmir Maliye Meslek Lisesi (1982).Akabinde Maliye teşkiletında memur olarak işe başladım.1986 yılında 9 Eylül İİBF.İktisat mezunuyum.Önce işe başlamamayı-dondurmayı düşündüm, gerek ekonomik şartlar gerekse o dönem Üniversitelerimizin durumunu değerlendirdiğimde işimi bırakmadan sadece sınavlara girerek okulumu bitirdim.Zira çalışmayan öğrencilerinde yaklaşık %80'i derslere hiç girmiyor (o ortamda onalara hak vermiyorda değildim) bir kısmı "Ömerağada"konken oynuyordu.Çalışarak okumak özellikle ders notları temini ve ulaşım-zaman açılarından bir hayli zorladı.
    Herşey bir yana hayatımda tek eksik olarak Üniversitede derslere girip öğrencilik hayatını doyasıya yaşayamamam oldu.Ama okulu Eylüle kalmadan bitirdim.
    Memur olarak başladığım işimde sırasıyla Gelir şefi, Vergi Kontrol Memuru-Denetmen ve V.D.Md. yaptım.
    18 yıl sonra istifa ettim.Birinci neden ondan sonrası arap saçıydı ve en az birincisi kadar önemli olan ikinci nedende benim gibi çocuklarım "göçebe" olmamalıydı.Devlet memurlarına uygulanan "Rotasyonu" zihnimde hep sorgulamış ve konuluşunun aksine yolsuzlukların sebebi hatta örtücüsü olarak kullanıldığını müşahede etmiştim.

06.12.2000 tarihinde başladığım şimdiki SMMM işimle evvelki işlerim arasında "özde" çok fark göremiyorum.Her iki işimide severek yaptım ve severekte başka bir kulvarda devam ediyorum.Ayrıntıdaki farkların eksikliği zamanla tamamlanıyor artı olarakda müşteri-kurum ilişkilerinde denge kurmakta yararını gördüm.Henüz madden aynı imkanlara kavuşmamış olsamda manen daha rahatım.Maddi olarakta serbest çalışmanın daha iyi olacağını artık görüyorum.

Her iki işimdede karşıma çıkan "Şekilden ibaret ve uygulanmayan bu nedenlede haksız rekabete-verimsizliğe yol açan kuralları" sevmiyorum.

Serbestlikten yana bir insanım.Sade yapıcı kuralları severim.Kazanılmış haklar oluşturan kaliteyi düşüren gençlerin önünü kesen kurallardan nefret ederim.Seviye korumaya evet ama kişilerin konumunu korumaya hayır diyorum.
    aygılarımla
    <br />Mustafa Kemal EKİCİ-SMMM

Herkese Selam
    1977 Kayseri doğumluyum. Ticaret Lisesi`de 1992-93 yılı itibari ile stajer olarak muhasebe mesleğine girdim çok şükür.S.M. stajeri olarak 6 yıl staj yaptıktan sonra 2002 yılında S.M. belgemi aldım. Bu arada A.Ö.F. işletme bölümünü bitirdim. 2003 yılında kısa dönem askerliğimizi yaptıktan sonra 2004 yılı başı itibari ile Bağımsız olarak kendi bürömu açtım çok şükür.
    Geriye dönüp baktığımda çok yol kat etmişim diye düşünüyorum ve her gün ALLAH`a şükrediyorum.
    Bu forumda bulunmaktan ve sizler gibi değerli üstadlarım, büyüklerim ve arkadaşların arasında olmaktan dolayı çok mutluyum.Herkese teşekkür.

Forumda bir arkadaş yüz yüze tanışma fırsatı oluşturulması için forum yöneticilerine istekte bulunmuş aynen bende katılıyorum.
    Dinçer KUM<br />Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Tüm arkadaşlara merhaba,

İstanbul - 1964 doğumluyum.

Dilara adında 8 yaşında kızım ve Alp adında 2 yaşında oğlum var. Onlarla birlikte olmaktan büyük zevk alırım.

1986 yılında başladığım meslek hayatına aynı heyacanla devam etmekteyim. Bu meslekteki başarının sırrının "araştırıcılık" tan geçtiğine inananlardanım. Şu anda aynı gruba bağlı şirketlerin Mali İşler Müdürlüğünü yapmaktayım.

Tüm genç arkadaşlarıma tavsiyem (yaşlı durumuma düşmeye başladık galiba :? heh 40 yaş sendromu diyelim) konuyu bilseler bile muhakkak ilgili maddeyi tekrar gözden geçirmeleridir.

İstanbul Anadolu yakasında oturup Avrupa yakasında çalıştığımdan en büyük zevkim olan kitap okumayı vapurda gerçekleştirebiliyorum. Bazen 2 saat 30 dakika süren yol işkencesinden de kurtulmuş oluyorum.

Mevzuatla ilgili konuları abone olduğumuz dergilerin internet üzerinden takip ediyorum ve bu konuya muhakak vakit ayırırım. Hobilerim arasında bilgisayarın yeri tabi ki var.

Bu forumunun kalitesi bence çok iyi. Bu nedenle hem soru soran hem de cevap veren arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Çünkü her zaman değişik konularla karşılşıp araştırma fırsatı buluyoruz.

Herkese iyi günler dilerim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)