kamu işçi maaş

Konu: !!!!Bu alana girmek yasaktır!!!!

 1. #21
  Üyelik tarihi
  Mayıs.2005
  Mesajlar
  122

  !!!!Bu alana girmek yasaktır!!!!

  Merhaba,

  Adım Süleyman,
  Bazen arkadaşlar ismimi zikrettiğimde "Kanuni" mi diye soruyorlar. Hayır Kanuni değilim. Olamam da. Soyadım Nickim olduğundan ayrıca zikretmedim. Çarşamba'lıyım. - Çarşamba neresi? diyenleriniz olabilir. Samsun/Çarşamba 1974 doğumluyum. Ticaret Lisesi mezunu olup bu mesleğe adım atanlardanım. Eskiler iyi bilir (Ben o kadar değilim :lol: ) bizim dönemde tek düzenlik yoktu. Herkes neyi biliyorsa onu uygulardı. Hatta Meslek Yüksek Okulunu 1993'de bitirdiğim de bile tekdüzenden bi-haberdik. Biz tek düzeni kitaplardan mesleki sınavlara hazırlanırken öğrendik. O yüzden neyi uygularsak onu biliyoruz. Sanırım mesleğimizin kendi içinde çeşitliliği de buradan geliyor. Uygulama ve teori her zaman birbirini tam manasıyla tutmayabiliyor. Ama her taraf aynı kapıya çıkıyor. Eskiden bu daha fazlaydı. Ak yerine kimimiz beyaz diyordu. Her neyse sizleri daha fazla gereksiz düşüncelerle sıkmayayım. Liseyi Çarşamba Ticaret Lisesin'de bitirdim. K.T.Ü (Karadeniz Teknik) de Muhasebe Meslek Yüksek Okulu ve ardın da A.Ü. Açık Öğretim Kamu Yönetimi bölümünü bitirdim. Profesyonel anlamda SM olarak mesleğe 2000 yılında kendi büromu kurarak başladım. 2004 yılında askerlik dönüşü girdiğim SMMM mesleki yeterlilik sınavları sonucunda bu ünvanla mesleğime devam etmekteyim. Meslekte her zaman yeni olduğumu düşünüyorum. 10- 20 yıl sonunda da aynı düşünceleri paylaşacağımı düşünüyorum. Çünkü her zaman yenilenmeye ve bildiklerimizden değişenleri hafızamızdan silerek yenilerini kaydetmeye mecburuz. Sizlerin çok değerli zamanınızı bu ifadeleri okumakla aldığım için hepinizden özür diliyorum.

  Saygılarımla
  Süleyman SEMİZ-SMMM
  __________________
  Başarının Anahtarının Ne olduğunu Bilmiyorum,
  Ama Başarısızlığın Anahtarı Herkesi Memnun Etmeye Çalışmaktır.
  Billy Cosby


 2. #22
  Üyelik tarihi
  Temmuz.2005
  Mesajlar
  13

  !!!!Bu alana girmek yasaktır!!!!

  Merhaba
  ben HÜLYA GÜRKAN
  Akşehir doğumluyum SMMM stajımın bitmesine 3,5 ay kaldı...
  İstanbul Kartalda çalışıyorum şirketin genel muhasebesinden sorumluyum
  Alo maliye sitesiyle tavsiye edilmesi sebebiyle tanıştım.Kişileri araştırmaya yönelten çok yararlı bir site olduğunu düşünüyorum ve sorular sayesinde bilmediğimiz bir çok konu hakkında bilgi ediniyoruz.
  SAYGILARIMLA

 3. #23
  Üyelik tarihi
  Mayıs.2005
  Mesajlar
  15

  !!!!Bu alana girmek yasaktır!!!!

  Herkese Selamlar

  İsmim Yusuf BAŞBINAR

  08/06/1976 doğumluyum. Mesleğe 1993 Haziranın da Ticaret Lisesi Stajeri olarak adımımı attım.
  Su anda Serbet Muhasebeciyim ve SMMM sınavlarına girmektyeyim.
  3-4 aydır kendi adıma, kendi bürom da faaliyet göstermekteyim.

  Tüm FORUMDAŞLARIMIZA KÜTAHYA'DAN Selamlar
  usuf BAŞBINAR

 4. #24
  Üyelik tarihi
  Haziran.2005
  Mesajlar
  41

  !!!!Bu alana girmek yasaktır!!!!

  merhabalar ben aykut.1981 dogumluyum.
  unıversıteyı ızmırde okudum.son 3 haftadır da ıstda kadıkoydeyım.
  ıs hayatıma 3. sınıfta ızmırde ymm sırketınde basladım.su anda da ıstda ymmnın yanında smmm stajıma devam edıyorum.tam 1 sene sonra sınavlara gırecegım.sonra da askere
  hedefım malı ısler koordınatorlugu yada kendıme aıt buro.buronun tek nedenı de kendı kendımı ıdare etme arzum.acıkcası burodan korkuyorum.ben muhasebeden cok kanunları sevıyorum.bunun nedenı de ymmnın yanında calısmam herhalde.
  bı grubum vardı eskıden.bass gıtar calardım.artık yapamıyorum.
  80 yılları muzıklerının hayranıyımdır.rock muzık dınlerım.
  brıc oynamayı cok severım.hafızayı artırdıgını soyluyor ustadlar.
  umarım hem brıcte hem vergı de ustad olurum.
  herkese bol sanslar...
  (nakıl ıslerımden dolayı pek gıremıordum.umarım daha cok yazma sansı bulurum)
  KAZANMAK NEYE YARAR KAYBEDEN OLDUĞUNDA...

 5. #25
  Üyelik tarihi
  Temmuz.2005
  Mesajlar
  11

  !!!!Bu alana girmek yasaktır!!!!

  merhaba ben konya dan ali saraç.ben daha acemi sayılırım.ruhsatı daha geçen sene aldımbu forumu açan arkadaşlara teşekkür eder yüm meslaktaşlarıma başarılar dilerim.

 6. #26
  Üyelik tarihi
  Haziran.2005
  Mesajlar
  90

  TANIŞMA

  Adı üstünde meraklı

  Mesleği öğrenmeye meraklıyım Antalyada ikamet ediyorum.Siz değerli formdaşların her konudaki görüşlerini takip ederek eksik bilgilerimi tamamlıyorum.Özel bir şirkette muhasebe sorumlusu olarak çalışmaktayım Bilgisini bu formda aktaran tüm formdaşlara şükranlarımı sunuyorum.

 7. #27
  Üyelik tarihi
  Mayıs.2005
  Mesajlar
  160

  !!!!Bu alana girmek yasaktır!!!!

  İsmim Osman YÜKSEL

  15/11/1981 Kütahya doğumluyum

  Lise bittikten sonra soluğu muhasebe bürosunda aldım. Ünüversite eğitimimi Anadolu Ünv.AÖF'de tamamladım. Şu an SMMM stajeri olarak 7 yıldır çalışmaktayım bitirme sınavlarıma yaklaşık bir yıl kaldı ne kadar korkutsa da bu meslek beni SMMM ruhsatını almak istiyorum hedefim kendimi yetiştirmek ve insanlara yararlı olmak, para kazanmayı ikinci plan da tutuyorum zaten kendinizi yetiştirdiğiniz zaman işsiz ve parasız kalmıyosunuz benim patronun bir sözü vardır kendileri 72 yaşın da şu an bana ilk dediği "bu meslekte zengin olmazsın ama parasız da kalmazsın" çırak dönemlerim de hak vermiyordum ama şimdi sözünün doğru olduğunu sanıyorum. Alomaliyeye bu güzel hizmeti verdikleri için minnettarım. Alomaliyenin sayesinde değişik illerden üstatlarla ve arkdaşlarla tanıştık şu an bir birimize gelip gittiğimiz arkadaşlarımız bile var. Tekrar teşekür eder alomaliye yetkililerine ve hizmetlerinin devamını dilerim.

  Tüm Forumdaşlara Selamlar.
  +-

 8. #28
  konsilyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  konsilyer Guest

  !!!!Bu alana girmek yasaktır!!!!

  güncelleme amaçlı

 9. #29
  Üyelik tarihi
  Haziran.2005
  Mesajlar
  29

  !!!!Bu alana girmek yasaktır!!!!

  Merhaba

 10. #30
  Üyelik tarihi
  Mayıs.2005
  Mesajlar
  615

  !!!!Bu alana girmek yasaktır!!!!

  Selamlar

  Sevgili forumdaşlar. Başka başka yerlerden gelen yoğun istek sonrasında bende yasak bölgeye girme gereği duydum. Ama bunu, tabiri caizse baba ocağından başlamak istedim.
  Burası gerçekten bir aile ortamı gibi benim için. Bunu bir kez daha anladım.
  Bu forumda herkesle ayrı bir anım ayrı bir sevgim ve herkesle ama herkesle ayrı bir saygım var. Ortamınızın kıymetini bilin lütfen. Çünkü balık suyun kıymetini bilmez.

  Şimdiiii; öncelikle ismim Halil Erdem GÜLTEKİN. ben daha çok kendimi halil erdem diye tanıtıyorum. çünkü ismimi gerçekten seviyorum. seviyorum çünkü halilsiz erdem olunmaz, erdemsiz halil olunmaz.
  (halil: samimi dost- erdem: faziletli kişi) ...........

  1977 kasım istanbul doğumluyum. Aslen sivaslıyım. Ve de fenerbahçeliyim. Bakmayın böyle dediğime maçla fazla alakam yoktur. Yendik mi;iyi güzel yaşasın. Yenildik mi; sağlık olsun, bir daha ki sefere inşaallah..

  Liseyi dışardan bitirdim. Esasen lise-1’i düz okudum. Ama ekonomik olmayan, anne ve babamın ısrarına rağmen ,tamamen kendi tercihimden liseyi dışardan bitirmeyi seçtim

  98 yılında Sakarya Üniversitesi, Geyve Meslekyüksek okulu elektrik bölümünü kazandım. Yalnız liseden bazı derslerim olduğu için ve öğretmen kurulu henüz çıkmadığı için Ankaraya gidip, Yökden gayrıresmi izin alarak geçici kayıt yaptırdım.sormayın nasıl olduğunu….

  Ama nasip değilmiş . Çünkü öğretmen kurulu o sene çıkmadı…….bir önce ve sonraki sene hatırladığım kadarıyla çıkmıştı. Bu olayda tek tesellim gazete çıkan bir haberdi. Sakarya Üniversitesi Mühendislik fakültesini kazanan bir genç kayıt yaptırmaya giderken bindiği otobüs yolda kaza yaptı ve…………….dedik ya nasip buymuş!

  Sonra o hızla doğru askere . hemde ne hız. Tertibimi beklemeden devre kaybı olarak tam biilfil 18 ay askerlik. Bu arada usta birliğim izmit halıderedeydi. Hani şu meşhur değirmenderenin 1 km ilerisindeydi…………… kambersiz düğün olmaz. :melek1

  Sonra askerdeyken öss kaydımızı yaptırıp sınava girdik. Birinci tercihim, kazanamayacağımı bildiğim halde sakarya üniversitesi elektronik mühendisliği idi………

  Haliyle ikinciyi kazandık. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi. Hamdolsun 4-4 yapıp kalmadan bitirdik. Sonra staj sınavlarına kayıt yaptırarak ilk seferde kazandık.

  Ocak 2005 itibariyle stajyerim ve hedefimiz ilk seferde 7-7 yapmak. Olur mu olur. Staja başlama sınavında kursa gitmediğim için benle kafa yapan arkadaşa dediğim gibi. Zor diye bir şey yoktur. İmkansız zaman alır. :twisted:

  Olayları lafzı ve de ruhuyla tartışmayı severim. Boş, içeriği olmayan ,dayanaksız ve gerekçesiz konuşmalardan uzak kalmayı tercih ederim.

  Ama arasıra da olsa , bazı şeyleri taşlamayı ve hicvetmeyi de severim.ama belli bir saygı ve edeb içerisinde. İsterim ki yazdığımdan okuyandan gülemsesin muhatabı da.

  Nasip olurda büroda mesleğe devam edersem yüksek lisans yapıp akademik eğitimime devam etmek hedeflerim arasında.

  Biyografimi sevdiğim bir söz ile bitirmek istiyorum.

  “ Karşılaştığım her insan, EN AZ bir hususta benden üstün. O yüzden öğreneceğim çok şey”

  Allah, ideolojisi ne olursa olsun, fikrinde ve düşüncelerinde samimi, mert ve özünü sözünü bilen insanlarla tanıştırsın.

  Bu forumu seviyorum, çünkü bu forumda ki bir çok kişi benden bir çok husus da üstün.

  Ama şimdilik

  samimiyetle

  sevgiyle
  Bir hayalin gerçek olması kadar hayal kırıcı ne olabilir...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Ödeme kaydedici cihaz Levhası alana kadar.?
  Konu Sahibi s_yasar_86 Forum Vergi Usul Kanunu
  Cevap: 8
  Son Mesaj : 09.Haziran.2015, 11:16
 2. İşverenin İşciyi Resmi Günde Çalıştırması Yasaktır
  Konu Sahibi eren123 Forum Sosyal Güvenlik Mevzuatı Makaleleri
  Cevap: 5
  Son Mesaj : 08.Aralık.2013, 14:18
 3. acil, lütfen, kişiye özel gibi başlıklar açmak yasaktır.
  Konu Sahibi mehmet çalık Forum Gelir ve Kurumlar Vergisi Kanunu
  Cevap: 3
  Son Mesaj : 24.Ocak.2012, 14:10
 4. FB'lilerin Bakması Yasaktır!
  Konu Sahibi kbrs16 Forum Konu Dışı
  Cevap: 18
  Son Mesaj : 15.Mayıs.2011, 14:56
 5. İşsizlik Maaşı Alana İş Ver İşçiden Kestiğini Cebe
  Konu Sahibi Ogün Güneş Forum Sosyal Güvenlik Mevzuatı Makaleleri
  Cevap: 4
  Son Mesaj : 19.Ağustos.2009, 09:27

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36