kamu işçi maaş

Konu: !!!!Bu alana girmek yasaktır!!!!

konsilyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konsilyer Guest

!!!!Bu alana girmek yasaktır!!!!

Umarım açılan başlık faydalı olur,

Merhaba,

Ben Nur Arslan, 2000 yılında SMMM Belgemi aldım ve aynı yıl 9.ayda büromu açtım. Ben de büro açmadan önce gitar çalıyor, soft pastelle resim yapıyor, karamsarlıklarımda manzum yazı ve şiirler yazıyordum.Şimdi bunları yapamıyorum. Yaşamımızdaki yoğunluklar arttıkça kendimize daha az vakit ayırıyoruz nedense...
    Psikolojik ağırlıklı, insan üstüne yazılmış kitapları okumaktan hoşlanıyorum. Bazen bir ilham geliyor yerdeki gazete kağıdını bile okurum çaktırmadan....
    Arkeolojiye merakım uzun zamandır var ama ilgi boyutunda sadece... Gezmek, görmek, insan tanımak, iletişim kurmak kişisel değerlerim arasında... Her konuda araştırma yaparım.. Bazen abartıyorum bunu hafiyelik sıfatıyla karşılaşıyorum tabii sevdiklerim tarafından...

Hayatımdaki en önem verdiğim değerler; meslek, aile kavramı, sorumluluk, paylaşım, dürüstlük, sevgi ve saygı...
    Hayatımdaki en anlamlı şeyler de; eşim ve 2 yaşındaki kızım. İkisini de çok seviyorum..
    Çocukları çok seviyorum. Kumsalı, Kapalı Çarşıyı, İstanbul'u çok seviyorum.
    Sevmediğim şeyler; stress, yalancı insanlar, dedikodu ve ikiyüzlülük.
    Hayatımızda bir hedef, bir amaç edindiğimiz sürece başarıya ulaşılabileceğine inanıyorum.
    Ve hayatımıza önem sırasına göre sığdırabileceğimiz çok şey olduğunu düşünüyorum. Boş büyük bir kavanoza, önce büyük taşları koyun,başka bir şey koyamacağınızı düşünmeyin...daha çok şey sığdırabilirsiniz, çakıl taşlarını, kum ve suyu da eklerseniz...Ama sakın kumu çakılı suyu önce koymayın büyük taşlar açıkta kalır.....
    Neyse daha yazacak çok şey var ama....
    Sevgili konsilyer, önayak olduğun için sağol....
    Ben de alomaliyeyi çok seviyorum. Bize daha çok şey katacağına inanıyorum. Sadece mesleğe ait şeyler değil benim buradan aldıklarım, hayata dair çok şey var burada.
    Sevgili konsilyer, hani sen biryerlerde "ortak kültür" den bahsediyordun ya her geçen gün daha iyi anlıyorum bu sözü....
    Herkese selamlar,
    ur Arslan
    <br />SMMM

Merhaba,

Ben Saniye Karakaş. İstanbul da yaşıyorum. Bütün çocuklar gibi; benimde dünyalar güzeli 2 oğlum var ve onları çok çok seviyorum. İş hayatına bankacılıkla başlamama karşın, şu anda bir metal firmasında Mali ve İdari İşler Müdürü olarak çalışıyorum. Ve işimi çok seviyorum.

İş hayatında başarılı olmanın, kişinin yaptığı işi sevmekle başladığına inanıyorum.

Alomaliye ninde iş hayatımız içerisinde çok faydalı olduğunu düşünüyorum.
    Kişiyi araştırmaya sevk ettiği düşüncesindeyim.

Saygılarımla,

Tüm değerli arakadaşlara iyi çalışmalar dilerim.
    Saniye KARAKAŞ

SİBEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SİBEL Guest

Merhabalar

merhabalar özellikle bu konuya önayak olduğu için konsilyere teşekkür ederim.adım atay dalgın aydın kuşadasındayım mesleğe takriben 20 evvel sm olarak başladım. mesleğe hala ilk günkü gibi aşığım.kendi adıma bir ofis işletmekteyim. kitap okumaya,gezi yapmaya ve hayatı dolu dolu yaşamayı severim.herkese başarılar dilerim
    İYİ ÇALIŞMALAR KOLAY GELSİN SAYGILARIMLA

Merhabalar,
    Bende söze,sayın konsilyere böyle bir olaya önayak olduğu için teşekkür ederek başlamak istiyorum kendimi tanıtmaya.
    01.01.2005 tarihinden itibaren şahsım adına faaliyet gösteren bir büroya sahip SM Fatih Başdemir'im.Bu mesleği gerçekten severek,zevk alarak yapıyorum.Ve Alomaliye forum sayfasında benim gibi düşünen insanları görmüş olmak sabrımı,heyecanımı ve sevgimi dahada arttırmış bulunuyor.
    bu yol uzun ve meşakkatli bir yol.Bu yolda herkese sabır ve başarı diliyorum yeri gelmişken.4 yıllık stajyer hayatım ve diğer muhasebe bürosu elemanı olarak çalıştığım yıllar itibariyle bu forum sayfasıyla tanıştığım günden itibaren şöyle bir geriye dönüp bakınca nekadar da boş bir meslek hayatı geçirmiş olduğumu gördüm malesef.Gerçektende aranızda bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum.
    Bu zorlu yolda Bana destek çıkan Foruma ve benim gibi kendini çömez gören herkese bıkmadan usanmadan yardımlarını esirgemeyen değerli Üstadlarımıza,değerli meslek mensubu arkadaşlarıma buradan çok teşekkür etmek istiyorum müsadenizle.İyiki buradasınız.
    Her yeni insan,yeni bir dünyadır sloganıyla lütfen buyrun tanışmaya devam edelim.
    İYİ ÇALIŞMALAR..<br />Fatih Başdemir<br />Başarının %5 i yapmayı bilmekten,% 95 i yapabilmekten oluşur.

Selam!
    Ben Janet.
    İstanbul'dayım.
    15 yıldır mesleğin içindeyim. Ve hala seviyorum.
    Şu anda özel bir şirkette mali ve idari işler müdürü olarak çalışmaktayım.
    Bu forum sayesinde yeni şeyler öğreniyorum, bilip unuttuğum şeyleri hatırlıyorum, bildiğim şeyleri de güncel tutuyorum. Ayrıca kişilik olarak paylaşımı seviyorum ve alomaliye de bunu sağlıyor. Başarılı bir çalışma.

psikoloji içerikli film ve kitaplar ilgi alanımdadır.
    Güzel yerlerde yürüyüşü çok severim.
    Aile kavramı benim için çok önemlidir.
    Dürüstlüğü severim. (Her ne kadar ortalıkta "avukat ve muhasebecilere güven olmaz" sözü yoğun dolaşıyor olsa bile)
    Günde asgari bir saat yalnız kalıp kendimi, gün içinde yaptıklarımı analiz etmeye önem veririm.
    Hayat zor bir tırmanıştır belki ama, zor şeyleri sevdiğimden olsa gerek
    Hayatı çok seviyorum.
    Bütün üyelere başarılar diliyorum.

Hayat Hikayesi

Benim de herkes gibi bir hayat hikayem var.
    1995 yılında 17 yaşında liseden mezun oldum(Çayeli Lisesi).1999 yılında 21 yaşında üniversiteden mezun oldum(İ.Ü.İktisat F/B).Aynı yıl SMMM stajı amacıyla çalışmaya başladım(gözetim ve denetim altında).Çalışmanın, hele hele para kazanmanın ne kadar zor olduğunu herkes gibi ben de farkettim.(Stajı başlatma sınavına, hafife aldığımdan olacak 3 kez girdim.)2003 yılındaki m.yeterlilik sınavında 5 dersten direkt geçtim.Aynı yıl 6 ay askerlikten sonra geri kalan 2 dersi de verdim.(Denetim ve Meslek Hukuku).Bütün bunları herhangibir kursa gitmeden üstadın ve kendi çabalarımla hallettim.
    "Fatura"nın ne olduğunu stajyer olarak çalışırken öğrendim.Çünkü ticari bir geçmişim yoktu.Zaten üniversitede bunlar ayrıntılı öğretilmiyordu.2004 yılında İSMMMO dan ruhsatımı aldım.(Odamızın düzenlemiş olduğu seminerleri herkese tavsiye ediyorum.)1/4/2004 tarihi itibariyle serbest meslek faaliyetime başladım.
    Ekonomik gelişmesini tamamlayamamış kalkınmakta olan bir ülkede gerekli kanunların ve alt yapının oturmadığını hepimiz yaşayarak görüyoruz.Hemen hemen hergün değişen uygulamaları takip edip
    hayata geçirmek; hele hele İstanbul gibi bir metropolde meslek icra etmenin sıkıntısını ben şahsen yaşıyorum.(Ne demiş şair beni bu havalar mahvetti.Ben de diyorum ki beni bu İstanbul mahvetti.)
    alomaliye.com un sayesinde meslekle ilgili bilgisini ve belgesini üşenmeden herkesle paylaşan güzel insanların var olduğuna şahit oluyorum.Hepinizin önünde saygıyla eğiliyorum.
    Mesleğe yeni başlayan ve başlayacak arkadaşlara nacizane tavsiyem dürüstlükten taviz vermeden mesleğin itibarını artıracak çabalara ve faaliyetlere imza atmalarıdır...
    Bu günümüzü çalan iki hırsız var; geçmişe ilişkin pişmanlıklarımız ve geleceğe ilişkin kaygılarımız...

Merhaba
    Ben R.Sema Sinangil 25 sene meslekte çalıştıktan sonra emekli olacağıma yakın ( emekli olunca büro açabilmek için) sınavlara girip SMMM oldum.2003 yılında da bir SM arkadaşımla ortak büro açtık.
    boş ver SMMM olma 65 yaşına kadar burada çalışabilirsin gel gitme diyenlere şimdi hak veriyorum. Sınavla belge sahibi olanların çektiği sıkıntıları bende çektim.Onlara bu yüzden hak veriyorum.Harcanan paralar kadar getirisi yok.(Mali müşavirler 8-10 sene önce maddi olarak daha iyilermiş)
    Tıp fakültesinde okumanın maddi külfeti çok ama doktor olunduğunda harcadıklarını fazlasıyla yerine koyabiliyorlar.Bizlerinde ruhsat sahibi olabilmemiz için harcadığımız paralar ve hala çıkan kanunları vb lerini takip etmek için harcadıklarımız kazançlarımızın yarısından fazlasını götürüyor
    KISACA BAĞIMLI ÇALIŞMAK MADDİ AÇIDAN ÇOK DAHA İYİ
    TEK BİR ŞİRKETTEN AYDA NET 5-7 MİLYAR KAZANMAK VARKEN...OKUYACAĞIMIZ KANUNLARI VB., PARALI WEB SİTELERİNİN BEDELLERİNİ DE ÇALIŞTIĞIMIZ ŞİRKET ÖDEDİKTEN SONRA...
    Kıbrısta yaşayan 32 yaşında bir oğlum var
    Sizleri tanıdığıma memnunum
    aygılarımla,
    <br />
    <br />SMMM R.Sema sinangil

Tamer Başkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamer Başkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Herkese Merhaba,
    1962 yılında "Adana" doğumluyum, İstanbul'un Anadolu Yakasında ikamet edip, Avrupa yakasında çalışanlardanım. Evliyim, 15 yaşında (kendine sorarsanız 16 yaşında :wink: ) bir oğlum ve 10 yaşında bir kızım ve 15 aylık Çiçek isimli bir kedim var. İnsanları, daha doğrusu tüm canlıları çok severim.

1985 yılında başladığım çalışma hayatıma ve (belkide tekdüze olmadığından, bir meslekdaşın ak dediğine diğerinin kara demesinden olsa gerek) severek yaptığım mesleğime halen özel bir şirkette devam ediyorum. Bende Sayın Sinangil gibi düşünerek 2002 yılında SMMM belgemi aldım.

Kişisel olarak bardağın dolu tarafını gören veya görmeye çalışanlardanım. Aksi takdirde bu hayatın çekilmez olacağını düşünüyorum. Olayları olduğu anda yaşarım ve biter. Olaydan az sonra her şey bitmiş olur. Mutlu olmak için sizlerede tavsiye ediyorum.

Boş zamanlarımda (belki farkındasınız) genellikle internette mevzuat takibi yapıyorum. Kendini yetersiz gören bilgisini çoğaltmak isteyen tüm meslekdaşlarıma tavsiye ediyorum. Hafta sonlarını ailemle geçiririm ve her fırsatta şehrin gürültülü ortamından kaçmaya çalışırız. Hafta sonları ararsanız büyük olasılıkla ailece bir ormanda bulabilirsiniz.

Bu forumu ve istisnasız tüm katılımcıları çok seviyorum.
    [u]Saygılarımla,[/u]<br />Vergi için muhasebe değil, bilgi için muhasebe. (Sn.Onursal Taştan&#39;a bu güzel cümle için Teşekkürlerimle)<br />[flash=500,35]http://www.alomaliye.com/forum/kurallar.swf[/flash]<br /><br />http://www.alomaliye.com/

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)