İş Makinası Sözleşmesi

firmamızda çalıştıracağımız ,iş makinası (kepçe) için makina sahibi ile kazı işinin, bitimine kadar iş sözleşmesi yapmak istiyoruz.,, nasıl bir sözleşme örneği üzerinde çalışmalıyım yardımcı olabilecek ustadlarıma şimdiden teşekkürler...

Ynt: iş makinası sözleşmesi

taraflar
işin konusu (....inşaat işi iş makinası çalışması)
.işin bedeli(...makina aylık ....tl+kdv çalışır) (tutulan tutanaklar ile günde 8 saat üzerinden verilir ) saat ücreti..
hesaplamalar her ay sonunda yapılır
Diğer konular (..mazotu işveren karşılar-veya hesaptan düşer
(işveren nedeniyle makina çalışmazsa kira bedelinden düşülmez)vs.
iş bu sözleşme nalaşmazlık halinde ...kartal mahkemeleri yetkilidir

bunun gibi sözleşme serbestliği var istediğin gibi yapabilirsin

SÖZLEŞME
Sayın Caferli
Yapılan işe göre sözleşme şekli değişebilir.
1. Tarafların açık olarak adresleriyle belirtilmesi
2. Yapılacak işin ve aranan şartların detaylı tanımlanması
3. İşin başlama ve bitiş zamanı
4. Her iki tarafın yükümlülükleri
5. Sözleşmenin fesh şartları, tek taraflı bozulup bozulmayacağı, bozulduğu takdirde cezai şartlar
6. Karın hesaplanması ve bölüşümü
7. Sözleşmenin tarafları temsil eden kişilerce imzalanması, firma kaşelerinin olması
8. Sözleşmede sözleşmenin kaç maddeden oluştuğu ve kaç nüsha halinde düzenlendiği, hangi adreste imza altına alındığı
9. Tarafların sözleşmeyi imzalamaya yetkili olanların isim ve imzaları, firma kaşeleri, bütün sayfalarda imzaların olması gerekir.

Sözleşme noterden onaylatılırsa ileride sözleşmeyle ilgili birçok hususun itirazı önlenmiş olur.
Noterden onaylatılmayacak ise imzalayan kişilerin hüviyet tesbiti, imza yetki yazıları, imza sirkülerleri olması gerekir.
Selam ve sevgiler
AHMET KIZIL karşılık verdi. [ 9/15/2007 9:47:53 AM

Ynt: iş makinası sözleşmesi

ilgilendiğiniz için teşekkür ederim... hazırladığım taslağa verdiğiniz örnekten alıntılar yaptım.

Merhabalar
Hiç bir vergi mükellefiyeti olmayan bir gerçek kişi, iş makinası satın alıp bunu ticari bir işletmeye kiraya vererek çalıştıra bilir mi?
iki ayrı kişiden aynı soruyu aldım ama sonuçlarını düşününce emin olamadım.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Merhabalar
Hiç bir vergi mükellefiyeti olmayan bir gerçek kişi, iş makinası satın alıp bunu ticari bir işletmeye kiraya vererek çalıştıra bilir mi?
iki ayrı kişiden aynı soruyu aldım ama sonuçlarını düşününce emin olamadım.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
İş makinaları , kiralama amacıyla satın alındığında vergi mükellefi olunması gerekir. Özel amaçla kullanılan binek otosunun kiralanması durumunda gv.tevkifatıyla yetiniliyor ancak, iş makinasını binek otomobili gibi düşünemeyiz.