kamu işçi maaş

Like Tree225Beğeni

Konu: Fıkra Köşesi..

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Kazada 50 kişiyi öldüren Temel'e hakim sorar:
    - Kaza nasıl oldu anlat..
    - Kamyonlan rampa aşağı iniydum,o sıra arabanun freni patladı.Sağ tarafımda pazar yeri sol tarafumda eşek var idi..
    Hakim:
    - Tamam işte kırsaydın sola..
    Temel:
    - Benda oyle yaptım.Ama eşek pazara doğru kaçti....

Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

Hakim Temel'e sorar..
    - Adamı 20 basamaklı merdivenden itmişsin..
    Temel:
    - Yanliş hakim bey,ben bir basamak ittum,diğerlerini kendi düşti...
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

kar.tal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kar.tal Guest
    Biri nişanlı, biri metres hayatı yaşayan, biri evli 3 kadin konusurken erkeklerine fantezi yasatmaya karar verir, 3’u de ayni seyi giyecek ve ne oldugunu birbirine anlatacaktir, kiyafet siyah deri bustiyer, jartiyer ve siyah maske olarak secilmistir,
    2 gun sonra bulustuklarinda once nisanli olan kadin anlatir: Deri bustiyeri giydim, jartiyeri taktim, maskeyi de takip nisanlima kapiyi oyle actim, beni gorunce sen benim hayatımın kadınısın dedi ve butun gece birlikteydik Metres olan da ben de giyindim, maskeyi de takıp, üstüme bir pardesü geçirdim, onun ofisine gittim, içeri girip kapıyı kapatıp pardesüyü açtığımda hiçbirşey demeden masaya uzandık ve bütün gece birlikteydik; Evli olana donerler, o da anlatir Ben de cocuklari anneme yolladim, isiklari kistim, jartiyer ve deri bustiyeri giyip maskeyi taktim, kocama kapiyi oyle actigimda bana Selam Batman, bu aksam yemekte ne var dedi..

Temel,İngiltere de oteldeymiş..Oda servisini arayıp;
    - tu ti tu tu tu.. demiş..
    oteldekiler bu mesajı çözmek için telaşa kapılmış..Oraya buraya haber salmışlar..Derken en son apar topar konsolosluktan bir çevirmen gelmiş ve mesajı çözebilmiş..
    - 2 çay 222 ' ye

Alıntı twolf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mevzuata göre hareket eden sadece bizler değilmişiz

Bir Bürokrat Görevli olarak şehirden Kasabaya giderken, Yolda Sulak ama Bataklık bir yerde Mola vermiş. Nasıl olmuşsa Ayağı kayıp bataklığa düşmüş;
    -"imdat, Boğuluyorum. Kurtarın beni" diye bağırmaya başlamış. 0 civardan geçen bir Köylü, sesini duyup yaklaşmış. Bürokrat;
    - "Bataklığa düştüm. Kurtar beni!" demiş.. Köylü;
    - "Geçmiş olsun" demiş. Ama kurtarmak için hiç gayret göstermemiş. Hani nerdeyse dönüp gidecek. Bürokrat Paniklemiş ister istemez,
    -"Lütfen, Bir Dal uzat. Kurtar beni" diye yalvarmış.. Köylü;
    -"Olmaz Sen şu anda Hazine toprakları üzerindesin. Hazine malından bir şey almak suçtur"
    -Sen, dalgamı geçiyorsun, ölüyorum. Kurtar beni!" diye bağırmış ağzına dolan çamurlarla Bürokrat. Köylü hiç istifini bozmadan Cevap Vermiş.
    -"Ben Hazine'den Mal alıp Suçlu duruma düşemem. Fakat, Seni böyle bırakacak degilim. Gidip Muhtara haber vereceğim. o Kaymakama, Kaymakam da, Valiyi arar Mutlaka. Mal Müdürüne Talimat verilir. şayet, Hazine arazisi değilse,itfaiyeye Talimat verir ve seni kurtarırlar ...
    Bürokrat; -"Yahu .. Bunlar oluncaya kadar ben ölürüm."
    Köylü gülmüş; - "Ben ölmezsin demiyorum ki, ölsen de, Mevzuata Uygun ölürsün!
    Benzer bi fıkrada şu...
    Mali müşavire sormuşlar,
    -Dünya ya bir daha gelsen hangi mesleği seçerdin ? diye o da cevaben
    -İmam olurdum demiş çünkü mevzuat hiç değişmiyor.

Dursun,Temel'e derdini söyleyerek yakınmaya başlamış.
    - Ula Temel artık yaşlanduk.Ayaklarım kollarım başım,anlıycan her tarafım ağıriy.Bu yaşliluk ne kötü bişeydur..Sen nasılsun peki? Temel gayet memnun;
    - Eyiyim eyiyim.Anamdan doğduğum ilk günkü gibiyim..Başumda saçım yok,ağzumda dişim yok, altıma yapayrum haberim yok..

Havuz kenarnda bir cinayet ilenir. Olay uzaktan gören br kii,ifadesinde: "katil, adama elindeki bir cisimle saldırdı.

Cismi bir kaç defa sapladı ve havuza attı..." der.

Olay yerinde inceleme yapılır, ancak havuzda cesetten baka bir şey bulamazlar.

Soru : Katil adam ne ile öldürmüştür?

Çözüm:sivri bir buz parçası ile.

Alıntı darkness2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Havuz kenarnda bir cinayet ilenir. Olay uzaktan gören br kii,ifadesinde: "katil, adama elindeki bir cisimle saldırdı.

Cismi bir kaç defa sapladı ve havuza attı..." der.

Olay yerinde inceleme yapılır, ancak havuzda cesetten baka bir şey bulamazlar.

Soru : Katil adam ne ile öldürmüştür?

Çözüm:sivri bir buz parçası ile.
    iyi de çözümü neden söylediniz ki,onu da biz bulsaydık.

Benzer bir bilmece de ben sorayım....

Bir adam,komşusunun öldürüldüğü gerekçesiyle karakola gidip ihbarda bulunmuş..Bildiklerini anlat demişler..Bunun üzerine başlamış...
    " Her sabah aynı saatte kapıda karşılaşırız,selamlaşır işin yolunu tutarız.Fakat bu sabah komşumu görmedim.Merak ettim.Evine yaklaştım.İçerden hiç ses gelmiyordu.Pencereden bakayım dedim.Camlar buğulanmıştı.Buğuyu silip içeri baktığımda,komşumu yerde kanlar içinde yatarken gördüm ve hemen gelip size haber verdim."
    Polis memuru kısa bir düşünmeden sonra, katil sensin diyerek adamı tutuklamış..Katilin bu adam olduğunu polis nasıl anlamış olabilir ??
    MASERK bunu beğendi.

1.Kapıyı neden çalmamışki camdan bakmış
    2.Camlar dışardan buğulanırmı ki?
    şeref aydemir ve Tahsin Kurt bunu beğendi.
    Hasretim nazlıdır...

Tebrikler sayın metyo..
    Asıl can alıcı nokta cam buğusunun dışarıdan silinemeyeceğidir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)