taşeron kamu işçi maaş programı

Like Tree224Beğeni

Konu: Fıkra Köşesi..

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Fıkra Köşesi..

Selamlar
    Fıkra paylaşımlarını mümkünse buradan yapmaya çalışalım.

[/URL]

Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

Daha önce de forumda yayınlanmıştı ama hoşuma gittiği için tekrar paylaşmak istedim.

Çocuğun biri babasına sormuş :
    -baba biz nasıl olduk?
    baba cevap vermiş maymunlar ......türeye türeye biz olduk demiş...
    tabi çocuk babasının lafına inanmamış.
    annesine biz nasıl olduk demiş?
    annesi, ALLAH Adem babayla Havva annemizi yaratmış nesilden nesile biz olmuşuz demiş.
    çocuk demişki ama babam maymunlar türeye türeye biz olduk dedi
    anne cevap verir: o babanın sülalesi bizi ilgilendirmez

[COLOR=#]Bir gün imam vaaz vermek için camiye gitmiş ama camide sadece bir kişi var,başka kimse yok.Cemaatin nerde olduğunu sormuş,adam bilmiyorum sadece ben varım demiş.Peki demiş imam,ben görevimi yapayım ama vaaz versem sen dinler misin? diye sormuş.Adam da:
    - bana sorma ben anlamam,gariban bir at seyisiyim.Ama ben ahıra girsem bütün atlar kaçmış olup tek bir at bile kalsa onunla ilgilenirdim.demiş.
    Peki demiş imam,mesajı aldım,diyerek vaaza başlamış.Anlatmış anlatmış aradan 2 saat geçmiş.vaazı bitirmiş.Adama sormuş:
    - Nasıl vaazı beğendin mi?Adam:
    -Ben anlamam gariban bir at seyisiyim ama ben ahıra girsem bütün atlar kaçmış olsa tek bir at kalsa bile bütün yemi ona yedirip hayvanı çatlatmazdım...demiş.. [/COLOR]
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

[COLOR=#]Bir gün kahvenin birinde Mustafa Abi diye dayı bir adam varmış.Kahvede televizyon seyrederlerken televizyonda Ecevit çıkınca Mustafa Abi başlamış: -"Ben bu Ecevit'in küçüklüğünü bilirim, kerata çok yaramazdı.."falan diye söylenmiş.Herkes kıkırdıyo tabi.Mustafa Abi bakmış herkes gülüyor hadi gidelim TBMM ye demiş ve gitmişler. Ecevit TBMM den çıkınca Mustafa Abi'yi görmüş ve hemen sarılmış: -"Oooo Mustafa Abi'cim nasılsın Başbakanlık çok zor iş seni görmeye gelemiyorum, kem ,küm..." Herkes şaşkın kahveye dönmüşler.Aradan belli bir süre geçtikten sonra televizyona Demirel çıkmış ve Mustafa Abi gene başlamış: -"Ben bu Demirel'i küçüklüğünden tanırım beni çok sever sayar.."diye söyleniyormuş.Herkes demiş Ecevit'i belki tanır ama nerden tanıycak koskoca cumhurbaşkanını?Mustafa Abi demiş hadi o zaman Çankaya'ya gidiyoruz.Gitmişler.Demirel evinden çıkınca Mustafa Abi'yi görmüş.Hemen ellerine sarılmış öpmek için: -"Tam da seni görmek için geliyordum canım abim.." falan demiş.Herkes daha da şaşırmış.Kahveye geri dönmüşler.Aynı olaylar ve en sonunda TV de Bill Clinton! Mustafa Abi başlamış: -"Ben bu Bill i küçüklüğünden tanırım paçalı donlarla gezerdi.."demiş.Bu sefer ordakiler kocaman bi "OHA!" demişler ve Mustafa Abi bunları Beyaz Saray'a götürmüş.Güvenlik görevlisi sadece bir kişi girebilir demiş ve Mustafa Abi'yi içeri sokmuşler. Ama Mustafa Abi 5-6 saat çıkmamış.Tam o sırada Beyaz Saray'ın önünden Michael Jordan geçmekteymiş ve onu çağırıp demişler ki: -"Ya Maykıl Abi senin boyun uzun şu pencereden bir bak içerde kaç kişi var,kimler var bir say...." demişler ve Michael Jordan pencereden bakıp söylemiş: -"İçeride 6 kişi var, biri Mustafa Abi,diğerlerini tanımıyorum..."[/COLOR]
    keremcem, uncall, iso67 and 4 others like this.

[COLOR=#]Selamlar.
    Adamın biri elinde koca bir bıçak üstü başı kan revan içinde camiye dalmış."Aranızda müslüman var mı?" diye seslenmiş.Bunu gören cemaat korkusundan sesini çıkaramamış.Adam tekrar sormuş."Aranızda müslüman yokmu?" cemaatte yine ses yok.Derken ön saflardan bi yaşlı amca dayanamamış kalkmış "elhamdülillah müslümanım" demiş.Adam, "amca dışarı gel" diyerek adamı dışarı çıkarmış.Kenara çekmiş. Kulağına fısıldayarak" Amca kusura bakma biz kurban kesecez ama bi türlü beceremedik,hayvanıda mundar etmeyelim,gel bi el at şunu bi keselim" demiş.Beraber gitmişler.Amca bakmışki bu tek başına yapılacak bi iş değil.Adama,camiye gidip 1-2 kişi daha getirmesini söylemiş.Adam tekrar camiye gitmiş aynı şekilde "müslüman varmı?" diye sormuş.Yine korkudan kimsenin sesi çıkmamış.Biri dayanamayıp "imama sor,o bilir" demiş.Adam imama "sen müslüman mısın?" diye sormuş.İmam da:
    - Yaa iki rekat namaz kıldık diye müslüman mı olduk? demiş.[/COLOR]
    iso67, ilker33 ve şahamarat bunu beğendi.

Kayserili Tuhafiyeci dükkanindan geçimini saglayabiliyor, bir kösede üç bes kurus da biriktirebiliyordu.

Günün birinde sagindaki dükkan bosaldi, derken orasi da tuhafiyeci oldu. Sonra solunda bir tuhafiyeci daha... Rekabet basladi, isleri kötüye gitti.

Ama sonunda bir çözüm yolu buldu :

Sagindaki komsusu, dükkaninin üzerine, gerçek ucuzluk burada yazdirmisti.

Solundaki, en büyük tuhafiye magazasi, yazili bir bez asmisti.

Bizimki, ikisinin ortasina su yaziyi koydurdu :

Magazaya buradan girilir.

iso67, ilker33 ve ebru1 bunu beğendi.

temel bir gün eve gidereken kafasına kalas düşmekte olan bir adam görür ve ula ula ula ulaaaaaaaaaaaa der
    Ne dem bakî, ne gam bakî, ya Hû

Temel yolda giderken yerde bir muz kabuğu görür ve "tühbe gene basıp düşecum" der..

Temel yolda giderken yerde bir nasır ilacı bulur ve ilaç boşa gitmesin diye gidip kendine 2 numara küçük ayakkabı alır...
    iso67 bunu beğendi.

Baba çocuğuna :
    - "Oğlum, Atatürk senin yaşındayken sınıfının birincisiydi." demi...ş.
    Çocuk da babasına :
    - "Senin yaşındayken de Cumhurbaskanıydı. Biz bişey diyormuyuz )

ebru şener ve keremcem bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)