Like Tree589Beğeni

Konu: Gülelim,Eğlenelim,Kafa Dağıtalım....

diyalog üyeliği nedir anlamadım

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Temel Amerika'da yüksek bir gökdelenin inşaatında ameledir.Değişik milletten işçi arkadaşları vardır.Öğlen yemek paydosunda herkes evden getirdiklerini açıp yemektedir.
    İtalyan paketi açmış:
    - off mamma mia yine mi makarna..Bıktım artık yarında,bunun içinden makarna çıksın,şurdan atlayıp intihar edeceğim..demiş.
    Amerika'lı açmış:
    - off my god..Yine mi hamburger..yarında hamburger çıksın,şuradan atlayıp intihar edecem..demiş.
    Sıra Temel'e gelmiş..
    - Kuru fasulye..Ama altta kalacak hali yok..Uyy daa genemi kuru fasulye.yarında kuru fasulye çıksın.Vuracum kendimi haburdan aşağa...demiş.
    .
    yarın olmuş..Yine yemek saati.
    İtalyan paketi açmış..Makarna...Ovv mamma mia diye çığlık atarak kendini boşluğa bırakmış...
    Amerikalı açmış..Hamburger..off my god diyerek koşarak atlamış.
    Temel bir açmış.Kuru fasulye..Ulan anasini....diyerek koşarak atlamış..
    Gelmiş sıra cenaze törenine..
    İtalyanın karısıyla,Amerikalının karısı bir köşede feryat figan ağlamaktadır.Fakat ne hikmetse bizim Fadime'de ses yok..Şaşkın bir vaziyette oturup düşünmektedir.
    Merak etmişler tabi.Herkes ağlarken sen nasıl bu kadar sakin olabiliyorsun diye sormuşlar..
    Fadime şaşkınlıkla cevap vermiş:
    Yav hadi habunlari anlayrim.karilar gene birine makarna birine hamburger koymişler.Ama ben Temel'i hala çözemedim.Bu pokyen zaten kendi yemeğuni kendi hazırlaydi,niye kendini öldürdi,oni anliyamadum daha......
    şeref aydemir bunu beğendi.
    Bilgi,büyük adamı alçak gönüllü yapar,normal adamı şaşırtır,küçük adamı ise kibirlendirir (Brigitte)

Güzel yazmışsınız..

gırgır şamata. Kısa sürede sevdim forumu

Otobüs tıklım tıklım şoför bile ayakta gidiyor, teyze de pis pis bana bakıyor. Lan ayaktayım zaten, ne yapayım öleyim mi teyze ya.

Arkadaşa “zengin oIursan beni tanırmısın” dedim, tanımam dedi.. işte gerçek dost, dürüst, samimi.. meseIa ben de onu tanımam. kankam benim.

GÜNÜMÜZ KİMİ DİNSİZLERİN MENFAAT VE ÇIKARLARI UĞRUNA NASIL DİNDAR GÖZÜKTÜKLERİ İLE, KİMİ DİNDARLARIN ÇIKARLARI UĞRUNA NASIL DİNİ İNKAR ETTİKLERİNİN HİKAYESİ.

Küçük kasabanın birinde bir caminin tam karşısında arazisi olan adam, bir genelev inşa etmeye başlamış. İmam ve cemaat buna şiddetle itiraz etmişler.
    Ancak mal sahibinin kendi arazisi üzerine nasıl bir iş yeri açacağına da yasal olarak karşı çıkamamışlar.
    Tüm cemaatin tek yapabildiği şey, imamın öncülüğünde bu genelev için her gün beddua etmekten öteye geçememiş.
    İnşaat ilerlemiş ve açılışına birkaç gün kala her nasılsa şiddetli bir yıldırım düşmesi sonucu genelev yerle bir olmuş. Caminin cemaati bu olaydan duydukları büyük memnuniyeti saklamaya gerek görmemişler.
    Genelev sahibi adam, cami imamının ve cemaatin direkt veya indirekt olarak bu hasardan sorumlu oldukları iddiası ile camiye karşı tazminat davası açmış.
    Cami imamı ve cemaat, savcılığa verdikleri savunmalarında bu konuda herhangi bir şekilde sorumlu tutulmalarına şiddetle itiraz etmişler.
    Bu olayın kendi dualarından dolayı meydana gelmiş olabileceği iddiasını da kabul etmemişler. Gerekli tüm belgeler tamamlanıp mahkeme günü geldiğinde hakim dosyayı dikkatle incelemiş ve taraflara dönüp:
    - Bu konuda nasıl bir hüküm verebileceğimi bilmiyorum, demiş.
    Ancak dosyadaki tutanaklara bakarsak ortada tuhaf bir durum var.
    -Taraflardan birisi duanın gücüne inanan bir genelev sahibi,
    -Diğeri ise duanın gücüne kesinlikle inanmayan bir imam ve cemaati...!
    Bilgi,büyük adamı alçak gönüllü yapar,normal adamı şaşırtır,küçük adamı ise kibirlendirir (Brigitte)

1 Mayıs İşçi Bayramı kutlu olsun...
    İşyerinde çalışıyorum.Beyanlar var,beyanlar olmayaydı iyidi
    sergok bunu beğendi.

Müşteri memnuniyeti

Porsche firması, 1983 yılında otomotiv sektöründe yankı uyandıracak teknik donanıma sahip bir otomobille pazara girer.

Müşterilerinden gelen her türlü yorum ve fikirlere açık olan yönetim, aracın piyasaya sürülmesinden 2 ay sonra ilginç bir şikayet mektubuyla karşılaşır. Müşterinin şikayeti şudur:
    “Adım Danny Troatman. New Jerseyde yaşıyorum. Eşim ve çocuklarımla her akşam film seyretmeden önce şehir merkezinde bulunan markete dondurma almaya gidiyorum. Bir ay önce aldığım Porsche marka arabamla tabii ki

Fakat ne ilginçtir, ne zaman çikolatalı veya meyveli dondurma alıp arabama dönsem, araç çalışmıyor. Oysa vanilyalı aldığım zaman aracım rahatlıkla çalışıyor.
    Bunun bir kaç kere denedim ve her seferinde aynı sonucu aldım.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    Bu olay Türkiyede olsa ne olurdu? Muhtemelen mektubunuz ciddiye alınmayıp bir kenara fırlatılırdı.
    Ama hayır! Porsche firmasındaki yetkililer derhal adı geçen bölgeye bir mühendis gönderiyorlar ve sebebini öğreninceye kadar orada kalmasını sağlıyorlar. Ertesi gün mühendis NewJerseye varıyor ve Bay Troatmanla hemen temasa geçiyor.
    Aynı akşamdan başlamak üzere her akşam üstü mühendisimiz ve Bay Troatman dondurma almak üzere markete gidiyorlar. Gerçekten de çikolatalı ve meyveli dondurma alındığı zaman araba çalışmıyor, vanilyalı alındığı zaman ise rahatlıkla çalışıyor.
    Mühendis başlangıçta bu olaya şaşkınlıkla bakıyor fakat bilimsellikten uzaklaşmamaya gayret ediyor. Aradan yaklaşık bir ay geçiyor. Bay Troatman ile her gün markete giden mühendis, sonunda olayı çözüyor.
    Yeni model Porsche arabalarda kullanılan soğutma sistemi, araç durdurulduktan hemen sonra devreye giriyor ve motor belirli bir ısıya düşene kadar motoru kilitliyor. Markette en çok satılan dondurma ise vanilyalı.
    Bu yüzden vanilyalı dondurma tezgahı önünde sürekli sıra oluyor. Bay Troatman sıraya girip dondurmasını alana kadar geçen süre,motorun soğuması için yeterli oluyor. Fakat çikolatalı veya meyveli dondurma tezgahı önünde sıra olmadığı için dondurmayı hemen alıp aracına geri dönüyor. Motor ise kilitli olduğu için araç çalışmıyor.
    Mühendis,raporunu yönetime sunuyor. Piyasadaki araçlar geri toplanıp, gerekli ayarlamalar yapılıyor ve müşterilere yeni haliyle teslim ediliyor.
    şeref aydemir ve URUM79 bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 4 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 4 misafir)