merhaba ben acenta firmasında işe başladım turizm muhasebesine dair hiç birşey bilmiyorum ve şirket iki yıllık o süreçte kayıtlar tutulmamış şimdi ben toparlamaya çalışıyorum ama hiç birşey yapamıyorum iatiye bakiye açılmış teminat mektubu karşılığında sonra cariler açılıyor sürekli benim düzene koymaya başlayacağım ay haziran ayı teminat mektubu o zaman yapılmış tutar örneğin : 20.000tl olsun ben bu aya kadar 142.000 tl cariye attım. her hafta da rapor hazırlanıyor aylık ne kazandık diye bakmak için iatinin panelinden çekiyoruz bu raporu da hak edişlere bakıyoruz ama hiç bir düzene konmadı hiç bir şey ben ne yapmalıyım nasıl kayıt tutmalıyım dört aydan itibaren nasıl toparlayarak gelirim yardım olacak kimse yok ofiste de her ay sonu ne kazandığımı nasıl öğrenirim ne yaparak. elimde de hazırladığım örneği paylaşayım

temmuz hakedişi : 5.697tl
ağustos hakedişi: 4.756,40tl
eylül hakediş: 2182,82
kasım : 3500tl teminata yatan 20.000 ben bu zaman kadarda cariye 122.000tl attım kuramsal firmalarada bilet satışı yaptım faturaları kesilip gelen ödemeler 25.000 gelemeyenler 15.000 tl kaldı alt acentalarımdan gelen cariye atmamız için 65.000tl ben kar zararı nasıl hesaplarım