taşeron kamu işçi maaş programı

Like Tree5Beğeni

Konu: Risk Değerlendirmesi

Risk Değerlendirmesi

Arkadaşlar işyerlerinin tehlike dereceleri ne olursa olsun 1 işçi dahi çalışsa risk değerlendirmesi yapması gerekir
    çok az bir süre kaldı şimdi ( 01-01-2013 ) cezası çok yüksek 4.500 TL.

a- risk değerlendirmesi nasıl yapılır kime yaptırılır

b-yapıldı diyelim herhangi bir kuruma verilir mi yoksa dosyaya mı konur

bu konu hakkında bilgi fikir ve görüşleriniz bekliyorum

saygılar

Risk Değerlendirmesi

Arkadaşlar işyerlerinin tehlike dereceleri ne olursa olsun 1 işçi dahi çalışsa risk değerlendirmesi yapması gerekir
    çok az bir süre kaldı şimdi ( 01-01-2013 ) cezası çok yüksek 4.500 TL.

a- risk değerlendirmesi nasıl yapılır kime yaptırılır

b-yapıldı diyelim herhangi bir kuruma verilir mi yoksa dosyaya mı konur

bu konu hakkında bilgi fikir ve görüşleriniz bekliyorum

saygılar

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    İlgili konuda yapılması gerektiği halde ortada olmayan yasal düzenlemeye göre yapılacak.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

Türkiye nin en büyük forum sitesi üyeleri

herhalde ben yanlış yaptım önemsiz saçma gereksiz bir konu açtım fikir alışverişi yapalım bilgi paylaşalım diye ama neden yanlış yapayım ki forumun var oluş amacı bu değil mi tartışmak fikir ve öneri sunmak bilgi paylaşmak değil mi

tehlike derecesi ne olursa olsun 1 işçi dahi çalışsa işverenler risk değerlendirmesi yapmak yaptırmak zorunda süre çok az cezası çok yüksek
    ilk tespitte 3 bin tl cik devamında 4.500 tl cik

işin garibi çıkan kanun tüm işyerleri diyor yani müşavirlik büroları hariç tir demediğine göre meslektaşlar da illaki yanında işçi çalıştırdıgına göre meslektaşlarda işveren onlar da risk değerlendirmesi yapmak yaptırmak zorunda buna rağmen

kimse fikir beyan etmemiş görüş düşünce bilgi paylaşımı yapmamış ben kendim çalıp kendim oynamışım

gerek zamanın çok az kalması gerekse cezanın çok fazla olmasına rağmen kimse bu konuda fikir görüş beyan etmeyecek ise bilgi paylaşımı yapmayacak ise burası nasıl Türkiyenin en büyük forum sitesi oluyor o ayrı bir konu

ben risk değerlendirmesi konusunu bülbül ötüşlü kanarya sevenler derneginin forum sitesinde yazsaydım saçma olur manıksız olur kimse cevap vermezdi ama Türkiyenın en buyuk muhasebe forumundada bu kadar önemlı (tekrar edıyorum önemi zamanın az kalması ve cezaların yuksek olmasından kaynaklanıyor )bir konuda ne bır fıkır ne bır goruş ne bır oneri ne de bır bılgı paylaşımı yok ama sorsan Türkiyenın en buyuk muhasebe forumu dur

Kanuna göre nasıl yapılacağına açıklayan yönetmelik ve diğer hususlar ile ilgili birçok yönetmelik yayımlanması gerekirken hala ortada yok. Anlaşılan 01/01/2013 işe gelip resmi g. baktığımızda onlarca yönetmelik/tebliğ vs ile baş başa kalıp saç baş yolacağız.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

bekleyip göreceğiz...
    Konu Aquatim tarafından (15.Ocak.2013 Saat 09:09 ) değiştirilmiştir.

Ortada risk değerlendirme firmaları için yayımlanması gereken yönetmelik de yok.

Çıktı bugün

Arkadaşlar konunun detaylarını 29 aralıkta yayınlanan yönetmelikten öğrenebilirsiniz.

Özellikle söylemek istediğim risk analizini her kurum yaptırmak zorunda ve bunu kurum adına hazırlayacak olanlar iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarıdır.
    Çalışan sayısı ve tehlike sınıfından dolayı iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarının çalışma gün sayısı düşükse risk analizinin hazırlanmasıyla ilgili ayrıca bir hizmet almanız gerekebilir, yetişemeyeceklerdir çünkü.
    Uzmanlar da işin yürütüldüğü sahanın keşfi, sistematik olarak çalışanların görüşleri ve sektörel bazı bilgileri derleyerek risk analizini hazırlar. Hazırlanacak risk analizi, iş sağlığı ve güvenliği konusunda yapılacak bir çok çalışmanın altyapısını oluşturacaktır. Bu bakımdan ortaya çıkan bilginin nitelikli, kurumunuza özel olmasına dikkat edin. Kopyala - yapıştır risk analizlerinden uzak durun !
    şeref aydemir bunu beğendi.

Alıntı ERDAL ÖZTAŞ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar konunun detaylarını 29 aralıkta yayınlanan yönetmelikten öğrenebilirsiniz.

Özellikle söylemek istediğim risk analizini her kurum yaptırmak zorunda ve bunu kurum adına hazırlayacak olanlar iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarıdır.
    Çalışan sayısı ve tehlike sınıfından dolayı iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarının çalışma gün sayısı düşükse risk analizinin hazırlanmasıyla ilgili ayrıca bir hizmet almanız gerekebilir, yetişemeyeceklerdir çünkü.
    Uzmanlar da işin yürütüldüğü sahanın keşfi, sistematik olarak çalışanların görüşleri ve sektörel bazı bilgileri derleyerek risk analizini hazırlar. Hazırlanacak risk analizi, iş sağlığı ve güvenliği konusunda yapılacak bir çok çalışmanın altyapısını oluşturacaktır. Bu bakımdan ortaya çıkan bilginin nitelikli, kurumunuza özel olmasına dikkat edin. Kopyala - yapıştır risk analizlerinden uzak durun !
    Size katılıyorum, kopyala yapıştır olayı çok yanlış. Zaten yönetmelikte oluşturulacak komisyonda iş güvenliği uzmanıda olması gerekiyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)