taşeron kamu işçi maaş programı

Konu: İş Güvenlik Uzmanı SGK Girişi Hk.

İş Güvenlik Uzmanı SGK Girişi Hk.

Merhabalar,

47 b-C Sınıfı İş güvenlik uzmanı ile sözleşme yaptık (bir firmaya bağlı çalışmıyor)
    Sözleşme sonrası risk değerlendirme raporumuz yapıldı.(2 ayrı şubemiz var.Her ikisi içn ayrı ayrı yapıldı )
    İSG-Katip tanımlaması yapıldı.
    1.şube için 12 saat eğitim süresi (2 gün içinde eğitim verildi)
    2.şube için 8 saat eğitim süresi (1 gün içinde eğitim verildi)

İş güvenlik uzmanımız,Sgk girişini firmamızın yapması gerektiğine dair bilgi verdi .( bir firmaya bağlı çalışmadığı için) İşveren mi yapmak zorunda dır?

Sormak istediğim;SGK girişi yaparken;
    1) İşe giriş tarihi neye göre yapmam gerek ?(Eğitim kasım ayı içerisinde verildi)
    2)30 Günden az çalışıyor:EVET seçiyorum galiba ?
    3) Çalışılacak gün sayısı;(1.şube için :1 gün / 2.şube için :2 gün )olarak yapacağım .Doğru mudur?
    4)Sigortalı Meslek adı:Neyi seçmem gerek (İş analisti dışında birşey bulamadım)
    5)2821 SK gereğince belirlenen sigortalının görev kodu:''Diğerleri'' mi seçmeliyim?

şeref aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şeref aydemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    -Sgk-girişi zamanında yapılacaktı
    -Kısmi süreli sözleşme yapılmalı
    -daha sonra isg katip sistemi üzerinden bildirimini yapacaksınız

Alıntı şeref aydemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    -Sgk-girişi zamanında yapılacaktı
    -Kısmi süreli sözleşme yapılmalı
    -daha sonra isg katip sistemi üzerinden bildirimini yapacaksınız

isg katip üzerinden çıktısı alınan sözleşme, kısmi sözleşme yerine geçmez mi acaba ?

İşin mahiyeti ortada + çalışma süreleride saat olarak belirtiliyor olduğu için,bu iş ilişkisinin sözleşme türü yönünden,kısmi süreli olduğu/olacağı açık diye düşünüyorum.

Merhaba,
    İş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi ile çalışıyoruz. Doktorun İSG-katip üzerinden kaydını yaptık ancak herhangi bir SGK girişi yapmadık. Bu girişi nasıl yapacağız? bununla birlikte iş güvenliği uzmanı içinde mi SGK girişi yapmalıyım? Kendisi aylık olarak fatura kesiyor. OSGB'ye bağlı olarak çalışmıyoruz.

Benim bilgi almak istedigim bir konu vardir ozel kres sahibiydim.isyerm yikim kararimdan dolayi kapandi calisanlarin cikisi 03 maddesine gore istifa olarak cikarilmis issizlik maasi almk istiyorlar muhasebecimz bunu17. Madde cikis olarak duzeltti is kurun calisanlardan kidem ve tazminat bodrolari ve muhasebcinin dilekce yazmasini istemisler fakat bu evraklari calisanlara verdigimzde duzeltmeyi gec yaptigimz icin isveren olarak ceza odememiz gibi bir durum varmis bu dogrumudur tazminatlarini odedim varsa bu ceza ne kadar lutfen yardci olurmusunuz

acilll yardimci olur musunuz

Benim bilgi almak istedigim bir konu vardir ozel kres sahibiydim.isyerm yikim kararimdan dolayi kapandi calisanlarin cikisi 03 maddesine gore istifa olarak cikarilmis issizlik maasi almk istiyorlar muhasebecimz bunu17. Madde cikis olarak duzeltti is kurun calisanlardan kidem ve tazminat bodrolari ve muhasebcinin dilekce yazmasini istemisler fakat bu evraklari calisanlara verdigimzde duzeltmeyi gec yaptigimz icin isveren olarak ceza odememiz gibi bir durum varmis bu dogrumudur tazminatlarini odedim varsa bu ceza ne kadar lutfen yardci olurmusunuz[/QUOTE]

ş güvenliği uzmanı çalışcak 3 tane inşaat şantiyemiz var.
    Bu 3 şantiyede de sgklı gösterilecek iş güv.uzmanı bu uzman için kısmi süreli sözleşme mi yapılacak her 3 şantiyede de .
    saat başı mı hesaplanacak yoksa örnek 3 saat çalışıyorsa 1 gün göstersek sorun olur mu saat hesaplaması yapamdan.
    Bir de tek işyerinde göstersek sgklı olmaz mı.
    Kısmi süreli sözleşme var mı örenek olarak nasıl hazırlanacak.
    Her ay bir de eksik gün bilrimi mi vereceğiz şantiyelere iş güv.uzmanı için. her ay 3 tane eksik gün bildirimi verilecek dilekçe ile öyle midir.
    Her ay kısmi süreli sözleşmenin fotokopisini ekleyip dilekçe vereceksek bu bayağı angarya..

Her bir şantiye(dolayısıyle her bir işyeri sicil numarası hk)isg katip sistemi üzerinden işlem yapıp,yapılan işleme dair çıktı alıyor,taraflar olarak imzalayabilirsiniz.İş Kanunu açısından taraflar arasındaki iş ilişksinin özünde kısmi süreli çalışma var,iş sağlığı ve güvenliği yönünden her bir işyeri sicil numarası için işlem yapılması da ayrıca bir zorunluluk olması karşısında,aynı işverenliğe bağlı bu işyerleri(işyeri sicil numaralı işyerleri)ni dikkate alarak,başta ücret ve diğer çalışma koşulları belirtilenen tek(bir)kısmi süreli iş sözleşmesi düzenlemesinin uygun olacağı düşüncesindeyim

işgüvenliği yasasını ciddiye alınız diye bir reklam vardı tv kanallarında yasanın önemli olduğunu ciddiye alınması gerektiğini söylüyordu
    yasalar emredici hukuk kuralı olmaktan çıkmış şaka ve ciddiyet ikilemi içerinde gidip geliyor
    yasalar emredici uygulanmadığı zaman cezayla karşılaşılacak yaptırımlar olarak olarak tanımlanır hukukta ?
    artık tvler gelen yasaları nasıl delinebilir nasıl kılıfına uydurulabilir haberler çıkarıyorlar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)