taşeron kamu işçi maaş programı

Like Tree4Beğeni
  • 3 Post By bil_gin
  • 1 Post By erkan212

Konu: Nace Kodu Deği̇şi̇kli̇ği̇

Nace Kodu Deği̇şi̇kli̇ği̇

İşyerimiz aztehlikeli sınıftan çok tehlikeli sınıfına geçmiş veya en baştan çok tehlikeli idi ben farketmedim.
    Ticaret sicilinden baktığımda aynı iş ve faliyette bulunduğumuz rakip firmalar nace kodlarını farklı bir kodla bildirmişler,
    bazılarıda benim kullandığım kodu kullanmışlar.Ancak başka bir kodla bildirenlerin tehlike sınıfı az tehlikeli .Dolayısıyla işgüvenliği uzmanı ve doktorla anlaşmaları 1.7.2016 ya kadar ertelenmiş.Benim firmam ise çok tehlikeli sınıfına olduğundan ceza alma riskiyle karşı karşıya kaldı.
    Bende bu durumda nace kodumu değiştirmek istiyorum. Değişiklik dilekçesini öncelikle sgk dan mı, vergi dairesinden mi, yoksa
    ticaret odasından mı vermeliyim?
    Ebildirge üzerinden girdiğimde nace kodu bildirimi yapamıyorum.

Önce vergi dairesi, sonra SGK

Alıntı erkan212 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşyerimiz aztehlikeli sınıftan çok tehlikeli sınıfına geçmiş veya en baştan çok tehlikeli idi ben farketmedim.
    Ticaret sicilinden baktığımda aynı iş ve faliyette bulunduğumuz rakip firmalar nace kodlarını farklı bir kodla bildirmişler,
    bazılarıda benim kullandığım kodu kullanmışlar.Ancak başka bir kodla bildirenlerin tehlike sınıfı az tehlikeli .Dolayısıyla işgüvenliği uzmanı ve doktorla anlaşmaları 1.7.2016 ya kadar ertelenmiş.Benim firmam ise çok tehlikeli sınıfına olduğundan ceza alma riskiyle karşı karşıya kaldı.
    Bende bu durumda nace kodumu değiştirmek istiyorum. Değişiklik dilekçesini öncelikle sgk dan mı, vergi dairesinden mi, yoksa
    ticaret odasından mı vermeliyim?
    Ebildirge üzerinden girdiğimde nace kodu bildirimi yapamıyorum.
    Öncelikle vergi dairesine bir dilekçe ile başvurup nace kodu değişikliği talep ettiğinizi bildireceksiniz. Yoklamaya geldiklerinde talep ettiğiniz nace kodunu yoklama memuruna ileteceksiniz onların da uygun görmesiyle yoklamanız tutulacak. Daha sonra vergi dairesinden gerekli değişiklik yapıldıktan sonra internet üzerinden yeni vergi levhanızı dökeceksiniz. Eğer sermaye şirketi iseniz yoklama fişi ve vergi levhanızı ticaret odanıza iletip oradan da nace kodunuzu değiştirdikten sonra yeni faaliyet belgeniz, yeni vergi levhanız ve bir dilekçe ile bağlı olduğunuz SGK ya başvurduğunuz da oradan da gerekli düzeltmeler yapılacaktır. Eğer şirket değil ve ticaret odasına kaydınız yoksa vergi levhanızla birlikte SGK ya başvurursanız gerekli düzeltmeler yapılacaktır. İyi günler dilerim.
    bilmezkişi, kenan515 ve nura bunu beğendi.

Sayın bil-gin verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
    bil_gin bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)