cfo-bmi

Konu: Bordro Zarfı

Bordro Zarfı

Arkadaşlar 01.01.2009 itibari ile maaş lar artık banka yoluyla ödenecek. Bundan sonra personele bordro zarfı imzalatmasak ne gibi sıkıntılar yaşarız yada yaşarmıyız ?
    teşekkürler

Ynt: Bordro Zarfı

imzalatmalısın ... tek nushasını verdiğine dair...
    saygılar...

Alıntı tarkaniz72 Nickli Üyeden Alıntı
    imzalatmalısın ... tek nushasını verdiğine dair...
    niye artık birebir banka kayıtlarında var. burdaki mantık çalışanı bilgilendirmek midir ?

ve bordro bilgilerine işçinin ( kesintiler gibi ) mutabık kaldığının en güzel delili olarak imzalatmak en sağlamı bencede ...

Alıntı mell Nickli Üyeden Alıntı
    ve bordro bilgilerine işçinin ( kesintiler gibi ) mutabık kaldığının en güzel delili olarak imzalatmak en sağlamı bencede ...
    bankaya yatıyor ya ondan iyi delilmi olur

bankaya yatan ayrıntı değil sonuçtur. işçiyle ilgili bordro üzerinde bulunan yasal veya işçiye ait kesintilerin hangisini görebilirsiniz... mutabık olmak için

bankaya yatan ayrıntı değil sonuçtur. işçiyle ilgili bordro üzerinde bulunan yasal veya işçiye ait kesintilerin hangisini görebilirsiniz... mutabık olmak için
    imzalı bordrolar mahkemelik bir durum söz konusu olunca önem arz ediyor. Mahkemenin çalışan tarafından imzalı olan bordroları işverenden istemesinin asıl amacı ücretin, mesailerin,ikramiye vs. ödenip ödenmediği, kanaatimce bu saatten sonra zaten bankaya yatıyor ücretler ??? böyle bir süreç olursa istersin ayrıntısını banka dökümleri ile karşılaştırırsın bu şekilde kağıt israfıda olmamış olur misal e-faturaya

iktisadi olarak veya işveren açısından doğru olabilir ama birde işin öbür tarafından işçi açısından bakmayı denersek kazın ayağı öğle değil o bordronun sahibi onu muhafaza etmek istiyecektir meslek hayatımda emekliliği gelmiş ama 20 yıl öncesinden o işletmede çalıştığını ispat edebilecek belge, bodro gibi evrak arayan insanlara çok rastladım hele turizim'de hizmet veren biri olarak arşivlerin yok denecek kadar az olduğu el değiştiren, kiralanan veya iflas eden otellerde hiç bir bilginin kalmadığı işe girişi yapıldığı halde sigorta günü verilmediği emekli olurken 1 günü ispatlıyabilse bir kaç yıl erken emekli olacağını gördüğüm personelle karşılaştım. prnter kağıdının insan hayatına etkisinin israf olacağını düşünmüyorum.

iktisadi olarak veya işveren açısından doğru olabilir ama birde işin öbür tarafından işçi açısından bakmayı denersek kazın ayağı öğle değil o bordronun sahibi onu muhafaza etmek istiyecektir meslek hayatımda emekliliği gelmiş ama 20 yıl öncesinden o işletmede çalıştığını ispat edebilecek belge, bodro gibi evrak arayan insanlara çok rastladım hele turizim'de hizmet veren biri olarak arşivlerin yok denecek kadar az olduğu el değiştiren, kiralanan veya iflas eden otellerde hiç bir bilginin kalmadığı işe girişi yapıldığı halde sigorta günü verilmediği emekli olurken 1 günü ispatlıyabilse bir kaç yıl erken emekli olacağını gördüğüm personelle karşılaştım. prnter kağıdının insan hayatına etkisinin israf olacağını düşünmüyorum.
    eyvallah sn.mell ama bu dediğiniz eskidendi, gözünü seviyim yapma, artık işe girişleri internetten veriyoruz.adamın kimlik numarasını yaz küt diye ssk numarasına ulaşıyoruz. böyle bir durum söz konusuyken maaşları kaçarı yok bankaya yatırırken bu ilkellik oluyor kanımca

doğru bu söyledikleriniz yasal olarak olması gerekenler ama ben herkesin sizin kadar iyi niyetli olmadığını düşündüğüm için konudan örnekler verdim ve yaşadım. unutmayın ki kötü niyet olduktan sonra , tekniğin o internek kullanmasını veya bankayı bilmeyen vasıfsız çalışana bir faydası olmayacaktır....... iyi akşamlar diliyorum...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)