kamu işçi maaş

Konu: Şubat Ayında Eksik Gün

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Ynt: Şubat Ayında Eksik Gün

Kimse size yazmayın demedi sn. scorpion.
    Ancak bir konuda hatalı iken bişe bu kadar ısrarcı olmanız ve yazma üslübunuz bizi biraz yadırgatıyor.

Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

3 kere aynı konuya mesaj yazmam ısrarcı olmam anlamına geliyorsa bundan sonra emin olun yazmayacağım.
    sizlere kolay gelsin teşekkürler.fazlasıyla aydınlandım.

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Bakın hala hatada israr ediyorsunuz. Makale yayınlanmış. Ben ve 2 arkadaşım daha uygulamanın benim söyledğim gibi olduğunu söylediler.
    Siz hala yanlışınızı görmezden geliyorsunuz. Söyleyecek bir söz bulamıyorum. Bu gidişle umarım ilerde büyük mahcubiyetler yaşamazsınız.

İsterseniz yazarsınız foruma isterseniz yazmazsınız. Bu tabi sizin kendi tercihiniz.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

ben nerde ısrarcıyım yapmayın rica ederim yaaa.bukadar olmaz lütfen.
    ortada eğer bir hata varsa o hatalar burda paylaşılmak doğruyu bulmak için değilmi sayın moderatör????
    ben illa benim dedğim doğru aman benim yaptığımı yapın siz yanlışsınız gibi laflarmı ettim....lütfen birkaçkere daha okuyunuz yazdıklarımı...

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Alıntı scorpıon Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı nguroy Nickli Üyeden Alıntı
    30 gün tam çalışma halinde geçerli. Eksik çalışmada kaç gün ise o kadar.
    sn nguroy;
    eksik çalışmada nekadarsa o kadar puantaj demişsiniz.yalnız bu dediniz önceden beri çalışanlar için değil bildiğiniz gibi.o ay işe giren için geçerli.geçmiş aylardan itibaren çalışanlarda söz konusu kişi 4 gün raporluysa puantajı 26 olacaktır.
    tekrar tekrar incelemiştim snguroy ben bu konuyu ve müfettiş incelemelerinde de aynen bu şekilde yaptığımda sorun olmamıştı.şubat ayında kişi eğer 4 gün raporluysa puantajı 26 olur.ancak yeni girişlerde ne kadar çalışma yaptıysa okadar puantaj yazılır.
    neden sanmıyorum diyorsunuz eğer net değilse cevabınız ? benim net cevabım ve ben özellikle şubat ayı için müfettişle görüşme yapmıştım.
    Tekrar tekrar okuyunca da vardığım sonuç aynı sn scorpion,benim dediğim doğru,siz yanlış bilgi veriyorsunuz demişsiniz gibi bir sonuca ulaşıyorum yukarıda yazılanlardan.

onlar sadece savunmalarım benim dediğimi yapın yada illa bu şekilde olacak anlamına gelmez.sadece bildiklerimi sizle paylaşmak istemiştim.yeteri kadar size sıkıntı verdim tekrar tekrar özür dilerim ama yanlış anlalışıldığım için emin olun çok üzgünüm.
    çalışmalarınızda başarılar dilerim.

T U R K O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    T U R K O Guest

İş kanunu ile sgk ayrı kanunlardır. Eğer çalışan günlük asgari ücret üzerinden sözleşme yaptı ise 2009 yılı şubat ayı için;
    Tam ay çalışanda, bürüt ücreti 621,60 TL (28*22,20) sgk günü 30 sgk matrahı 666 TL'dir.
    1 gün eksik çalışma var ise, bürüt ücreti 599,40 TL (27*22,20) sgk günü 27 sgk matrahı 599,40 TL'dir.

Sn.kavazlı,
    ilgili açıklamalarınızın bir yönetmelik veya kanundan alıntı durmunu gösteren açıklamanız var ise bizi bilgilendirir misiniz? var ise nereden okuyup anlayabiliriz?
    teşekkürler
    iyi çalışmalar

merhaba tanufuk

yönetmelik ve tebliğleri aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz.

http://www.alomaliye.com/sgk_mevzuatlari.htm

ayrıca benim alıntı yaptığım yönetmelikte te bu linkte mevcuttur.
    bakınız.

"Aylık Prim ve Hizmet Belgesinin Sosyal Güvenlik Kurumuna Verilmesine ve Primlerin Ödenme Sürelerine Dair Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ (28.09.08)"

iyi çalışmalar.

Ogün Güneş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ogün Güneş Guest

AYLIK PRİM VE HİZMET BELGESİNİN SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNA VERİLMESİNE VE PRİMLERİN ÖDENME SÜRELERİNE DAİR USUL VE ESASLAR HAKKINDA TEBLİĞ
    ....
    d- Ay/dönem içinde bazı günlerde çalışmamış ve çalışmadığı günler için de ücret almamış sigortalıların prim ödeme gün sayılarının hesaplanması
    d.1- Ay/dönem içinde işe girişi veya işten çıkışı bulunmayan sigortalılar yönünden;
    Ay/dönem içinde işe girişi veya işten çıkışı bulunmayan, çeşitli nedenlerle (istirahat, ücretsiz izin, disiplin cezası gibi) ay/dönemin bazı günlerinde çalışmayan ve çalışmadığı günler için de ücret almayan sigortalıların ilgili ay/dönemdeki prim ödeme gün sayıları, ilgili ay/dönemdeki gün sayısından, ücret almaya hak kazanılmamış gün sayısı çıkartılmak suretiyle hesaplanacaktır
    ....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)