kamu işçi maaş

Like Tree1Beğeni

Konu: Bağkur İşe Başlama ve Terk

Bağkur İşe Başlama ve Terk

değerli arkadaşlar yeni kanuna göre işe yeni başlayan mükelleflern bağkur kaydını vergi dairesi yapması gerekir.fakat yeni açılan bir mükellefimin kaydını sorguladığımda bağkur kaydının yapılmadığını gördüm. ayrıca bağkur kapanışı nasıl yapılacak.yeni uygulamayı gerçekleştiren varmı? şimdiden teşekkürler.

Ynt: Bağkur İşe Başlama ve Terk

merhaba işe başlamalarda 15 gün içersinde bağkura başvurmak gerekiyor ancak bildirimleri açılışta vergi dairesi yapıyor fakat işlemin hızlanması için vergi dairesiyle irtibata geçin veya vergi levhası fotokopi,kimlik fotokopisi ile birlikte bağkura başvurun.kapanışlarda ise bildirim süresi 10 gün vergi dairesinden kapanış tarihini gösteren bağkur işi bırakma formunu onaylatarak elden bağkura başvurun.

(aylin) - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    (aylin) Guest

Merhaba;
    30.04.2009 itibariyle büromu kapattım. Vergi dairesine bildirimde bulundum. Memur geldi ve kapanış tutanağı da düzenlendi.
    Sormak istediğim Bağkur kaydımı nasıl sildireceğim. Vergi dairesindeki memur kapanışı Bağkur görür, ondan sonra bi uğra bağkura dedi. İş Bırakma formu olmadan kendi aralarında bilgi aktarımıyla gerçekleşebiliyor mu kapanış?
    Ayrıca; Bağkur Yenibosnadan Bakırköy SGK binasına mı taşındı? İstanbulda olan arkadaşlar buna cevap verirse sevinirim.
    Bu arada bunları telefonla öğrenmek istedim ama cevap veren yok telefonlara. Kuruma gidip orada terslenmek de istemediğim için bir bilenden cevap istiyorum.
    Zaten işyeri kapatmak yeterince üzücü...
    Yardımlarınızı bekliyorum.
    Şimdiden teşekkürler..

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi

Bağkur hiç birşeyi takip etmez, hiç birşeyde görmez.
    Evraklarını hazırla git kapanışını yap.

Bakırköy ssk da dediğin gibi yenibosnadan bakırköydeki ssk binasına taşındı.
    Orası zaten hiç karışık değilmiş gibi...

Kolay gelsin.

(aylin) - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    (aylin) Guest

Ben de inanamamıştım zaten.. Yine bir sinir harbi yaşanıcak yani..

Alıntı ENGİN TAŞDEMİR Nickli Üyeden Alıntı
    merhaba işe başlamalarda 15 gün içersinde bağkura başvurmak gerekiyor ancak bildirimleri açılışta vergi dairesi yapıyor fakat işlemin hızlanması için vergi dairesiyle irtibata geçin veya vergi levhası fotokopi,kimlik fotokopisi ile birlikte bağkura başvurun.kapanışlarda ise bildirim süresi 10 gün vergi dairesinden kapanış tarihini gösteren bağkur işi bırakma formunu onaylatarak elden bağkura başvurun.

evet vergi dairesi bağkura 15 gün içinde bildirmesi gerekiyor ama nedense benim 3 mükellefimi neredesye 1 ay oldu açılışı hala bildirmemiş... şimdi ben korkuyorum cezasını biz çekeceğiz diye... mükellef soruyor benim bağkurum neden gözükmüyor diye.. bağkur da şuan bana uzak gidip gelmekte zor oluyor.. telefonlarımıza zaten çıkmıyorlar... ne yapmalıyım...??? girişleri ben mi vereyim? cezasını ben mi çekeceğim?...

saygılarımla..

Alıntı center_muhasebe Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı ENGİN TAŞDEMİR Nickli Üyeden Alıntı

evet vergi dairesi bağkura 15 gün içinde bildirmesi gerekiyor ama nedense benim 3 mükellefimi neredesye 1 ay oldu açılışı hala bildirmemiş... şimdi ben korkuyorum cezasını biz çekeceğiz diye... mükellef soruyor benim bağkurum neden gözükmüyor diye.. bağkur da şuan bana uzak gidip gelmekte zor oluyor.. telefonlarımıza zaten çıkmıyorlar... ne yapmalıyım...??? girişleri ben mi vereyim? cezasını ben mi çekeceğim?...

saygılarımla..
    Vergi dairesi 4/a ve 4/b lilere ait sigortalı işe başlama bildirgesini 15 gün içinde bildrimesi gerekli olduğundan bile haberdar değil. Bu yüzden yeni işe başlama belgesini doldurup vergi dairesine onaylatarak göndermek istedim. Vergi dairesinin sicil servisi belgeyi onaylamadı ben bu belgenin ne olduğunu bilmiyorum bana böyle bir talimat gelmedi dedi..Bende bağkura telefon açtım sordum sistemin oturması 1 yılı geçer siz eski bağkur sigortılılık tespit belgesi v.dairesinden ve ilgili odadan onaylatıp yollayın yoksa 1 sene bağkura kaydınız yapılmaz, yapılıncada v.dairesine işe başlama tarihinden itibaren 1 yıllık gecikme zammıyla ödersiniz dediler..

Slm

Vergi dairesinden her hangi bir evrak veya onay almanıza gerek yok işe giriş bildirgesini doldurun cüzdan sureti ile bağkura başvurun açılışınız yapılıyor.

Kolay gelsin

S.M.M.M.

T U R K O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    T U R K O Guest

SGK 4/a-b işe giriş bildirimi, nüfus cüzdan fotokopisi, v.levha veya açılış tutanak fotokopisi ile işlem yapılıyor. (Sanki girişi vd göndermiş gibi)

Alıntı T U R K O Nickli Üyeden Alıntı
    SGK 4/a-b işe giriş bildirimi, nüfus cüzdan fotokopisi, v.levha veya açılış tutanak fotokopisi ile işlem yapılıyor. (Sanki girişi vd göndermiş gibi)
    Sadece Cüzdan sureti veriyorum bir sorun çıkmıyor kimse de başka bir evrak istemiyor 6-7 tane bağkur kaydı yaptırdım bu şekilde .
    S.M.M.M.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)