cfo-bmi

Konu: İşyeri Nakli-SSK

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Temmuz.2005
    Mesajlar
    365

    İşyeri Nakli-SSK

    Selam...Mükellef A il'inden B il'ine işyeri 15 mayısda nakletti...A ilinde SSK da dosyası var ama şuan çalışan ssk lı işçisi yok..Ve B İl 'inde 1 hazirandan itibaren sigortalı işçi çalışmaya başlayacak..Bu durumda yeni işyerindeki SGK ya işyeri bildirgesi ile tescil yaptırsa yeterli mi yoksa A İl'indeki SSK dosyasınıda B il'ine naklini yaptırmalı mı? Saygılar..

    Bir selama değmeyen aşka ölüm yakışır...

  2. #2
    Üyelik tarihi
    Ocak.2009
    Mesajlar
    191

    Ynt: İşyeri Nakli-SSK

    5510 madde 11 :

    İşyerinin faaliyette bulunduğu adresten başka bir ildeki adrese nakledilmesi, sigortalı çalıştırılan bir işin veya işyerinin başka bir işverene devredilmesi veya intikal etmesi halinde, işyerinin nakledildiği, yeni işverenin işi veya işyerini devraldığı tarihi takip eden on gün içinde, işyerinin miras yoluyla intikali halinde ise mirasçıları, ölüm tarihinden itibaren en geç üç ay içinde, işyeri bildirgesini Kuruma vermekle yükümlüdür. İşyerinin aynı il sınırları içinde Kurumun diğer bir ünitesinin görev alanına giren başka bir adrese nakledilmesi halinde, adres değişikliğinin yazı ile bildirilmesi yeterlidir. Bu işlerde çalışan sigortalıların, sigorta hak ve yükümlülükleri devam eder.
    Bu maddede belirtilen yükümlülükleri yerine getirmeyenler hakkında, 102 nci maddenin birinci fıkrasının (b) bendi uyarınca idarî para cezası uygulanır.

    Nakil yapıyorsanız, A ili sigorta dosyanız kalmaz. B iline nakil olacaktır.

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Temmuz.2005
    Mesajlar
    365

    Ynt: İşyeri Nakli-SSK

    Burdaki farklılık eski il de çalışan işçi yok..Yeni işçiler yeni taşındığı işyerinde başlayacak..Çalışan işçi olmadığı için eski il deki dosyayı nakletmeye gerek varmı?
    Bir selama değmeyen aşka ölüm yakışır...

  4. #4
    Üyelik tarihi
    Ocak.2009
    Mesajlar
    191

    Ynt: İşyeri Nakli-SSK

    Bakın Nakil taşınmak demek. Dosyanızı Nakil ettirirseniz;
    İşyeri Bildirgesini 10 gün içerisinde Nakil nedeniyle kuruma vereceksiniz. Önüne bir dilekçe eklersiniz. A ilinden B iline nakil olacağı ile ilgili.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. İşyeri nakli ve e-bildirge
    Konu Sahibi PERSONEL1 Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 20.Ekim.2011, 17:03
  2. İşyeri Tescili - Aynı Kadro İşçilerin Nakli
    Konu Sahibi muhasebee_ Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 17.Mayıs.2010, 13:23
  3. İşyeri Nakli
    Konu Sahibi ayse81 Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 4
    Son Mesaj : 27.Ağustos.2009, 00:20
  4. SSK İşyeri Nakli Hakkında
    Konu Sahibi pascal Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 29.Mayıs.2009, 09:37
  5. SSK İşyeri Nakli
    Konu Sahibi AYHAN ALAYLI Forum SSK Mevzuatı (Arşiv)
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 31.Ocak.2006, 22:15

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36