Arkadaşlar Merhaba,

Ekim 2008 den önce itibari hizmet kapsamındaki işyerimizin bir kısım çalışanını Ekim 2008 den bu yana fiili hizmet süresinden faydalandık.
işyeri türü değil ancak bizce yapılan iş nedeniyle doğru seçim buydu.Hatta bir seminer sırasında ÇSGB baş müfettişi İsa Karakaş 'a sordum ve onaylamıştı.

Biz bunun yazısını Kasım ayında SGK 'ya yazdık."İş kolumuz sistemde zaten hatalı.Birde nace kodu girdi işin içine o da hatalı.Bir düzeltin.Bakın biz şu şu işleri yapıyoruz.İtibari hizmet ten fiili hizmete geçip devam ediyoruz diye."

Neyse sonunda SGK bize hatalısın faydalandırmayacaktın dedi.Bizde faydalandıramayacağız.

Yazıyı geçen hafta gönderdi.Ekimden bu yana tüm bildirgeleri iptal ve ek yoluyla değiştirmemi söylediler.Sadece belge türü değiştiğinden İPC kesmediler.Ancak 5510 kapsamındaki indirimlerden faydalandırmıyorlar.
Tahakkuk servisindeki pek değerli bilirkişi devlet memuru arkadaşımız "kanun süresinde verilen bildirgelere %5 indirim uygulanır" derken işverenler servisi "zaten süresinde vermişsin ve borcun yok faydalanmalısın" diyor. Kendi aralarındaki karmaşayı beni 3 gün SGK merdivenlerinde aşağı yukarı koşturarak çözemediler.En son pazartesi günü çağırdılar müdüre soracaklarmış.
Hala internetten genelge ve kanunu inceleyerek bir dayanak arıyorum
Sizlerin yorumu nedir? 1500-2000 fark çıkıyor bana şu anda.

iyi akşamlar.