kamu işçi maaş

Konu: ek-1 ve ek-2

ek-1 ve ek-2

selamlar;
    ek1 ve ek 2 ler için okumuş olduğum yorumlardan kafam iyice karıştı; bağlı bulunduğumuz bölge müdürlüğüne telefonla sormak zorunda kaldım.Aldığım cevap ise; sadece işyeri numarası için başvuru yapmayacağımız ama ek1 ve ek 2 leri çalışma bakanlığına verilmeye devam edeceğini söylediler.
    Hangisi doğru ???

T U R K O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    T U R K O Guest

Ynt: ek-1 ve ek-2

01/08/2009 tarihinden itibaren işe giren ve çıkanlar için ek 1-2 verilmeyecek, yeni işyeri açılışı var ise sadece sgk bildirimi yeterli olacak ayrıca bölge çalışmadan işyeri no alınmayacak. İş kura iab verilmeyecek ancak işgücü çizelgelerini vermeye (zorunluluğunuz var ise) devam.

5838 sayılı Kanun ile getirilen yasal değişiklik 01.08.2009 tarihinde yürürlüğe gireceğinden, bu tarihe kadar mevcut yasal düzenleme devam edecektir. Diğer bir ifadeyle işverenler 01.08.2009 tarihine kadar işe aldığı veya herhangi bir nedenle iş sözleşmesi sona eren işçileri, izleyen ayın 15?ine kadar aylık bildirimle (Ek:1 ve Ek:2) Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bildirmeye devam edecektir.

Alıntı T U R K O Nickli Üyeden Alıntı
    01/08/2009 tarihinden itibaren işe giren ve çıkanlar için ek 1-2 verilmeyecek, yeni işyeri açılışı var ise sadece sgk bildirimi yeterli olacak ayrıca bölge çalışmadan işyeri no alınmayacak. İş kura iab verilmeyecek ancak işgücü çizelgelerini vermeye (zorunluluğunuz var ise) devam.

işgücü çizelgelerini vermeye (zorunluluğunuz var ise) devam.
    yanlış anlamadım dimi çizelgeler devam:/
    Yeryüzünde yalnız benim serseri, <br />Yeryüzünde yalnız ben derbederim. <br />Varsa, bu dünyada herkesin bir yeri; <br />Ben de bütün dünya benimdir derim !

Ogün Güneş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ogün Güneş Guest

Zorunluluğunuz var ise devam.

TEŞEKKÜRLER OGÜN BEY...
    ORTALIKTA O KADAR YAZI VARKİ İNSAN MUALLAKTA KALIYOR :İLK OKUDUĞUM YAZI SADECE İŞKURA DAİR İAB'NİN KALKMASI YÖNÜNDE İDİ SİZİNDE AÇIKLAMANIZ İLE BU DOĞRULANDI...
    KOLAY GELSİN...
    Yeryüzünde yalnız benim serseri, <br />Yeryüzünde yalnız ben derbederim. <br />Varsa, bu dünyada herkesin bir yeri; <br />Ben de bütün dünya benimdir derim !

çok teşekkürler, bende aynı şeyleri anladım ama, bölge müdürlüğündeki memurun söylediği kafamı karıştırdı tekrar tekrar teşekkürler...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)