1-)Hükümet, küresel krizin etkisiyle üretim ve ihracatta kayıp yaşayan otomotiv sektörünü hareketlendirmek için hurda araç sahiplerinin vergi borçlarının ödenmesine kolaylık getiriyor mu?
2-)Bu kapsamda hazırlanan düzenlemeyle 20 yaşını dolduran hurda araçların toplanması, buna karşılık araç sahiplerinin biriken motorlu taşıtlar vergisi borcunun silinmesi planlanıyor mu?
3-)Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, otomotiv sektöründeki durgunluğu aşmak için hurda araç indirimi üzerinde bir çalışma yürüttüklerini açıklamıştı. Bu acıklama ıle ılgılı bı kanun cıkardılar mı?
4-)benım bılgım su dogrumu bılıyorum yakınlarıma bu konu hakkında dogru bılgı mı aktarıyorum arkadaslar,Düzenlemeye göre, 20 yaşını dolduran araçların motorlu taşıtlar vergisi silinecek. Söz konusu borca karşılık alınacak hurda araçlar ise il özel idarelerinde toplanarak imha edilecek. Taslağa göre, aracın değerinin vergi borcunu karşılayıp karşılamayacağına bakılmayacak. Yani hurda araç sahibi hem vergi borcundan kurtulacak hem de elindeki aracı değerinin üzerinde bir fiyatla elden çıkarmış olacak demi...
5-)Maliye Bakanlığı, söz konusu uygulamaya ilişkin bir taslak hazırladı. Önümüzdeki hafta Başbakanlığa gönderilmesi planlanan düzenleme, mevcut haliyle yasalaşırsa, hurda araç sahipleri vergi borcundan kurtulacak. diyormuş böyle bi söylenti var dogrumu arkadaslar....
yardımcı olursanız sevınırım ve şimdiden teşekkür ederim...